Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Strach zo strihania nechtov

Poslaťod zuzka:) » Uto 08.05.2012 10:17

to mu treba strihať ta často?
a určite ho nedávajte uspávať kvôli strihaniu, nie preto, že to niečo stojí, ale nie je to dobré pre toho psíka. a veď je maličký, to ho hádam niekto udrží...

myslím, že na fóre je niekde napísané ako odnaučiť strachu zo strihania. len mu treba ukázať že sa nemá čoho báť, nemusíte mu strihať vždy všetky naraz, aby to netrvalo dlho, určite dať pozor, nech ho to nebolí a postupne si zvykne. a neutešujte ho, aby ste ho nechválili za to, že sa bojí...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Strach zo strihania nechtov

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 08.05.2012 16:46

ja teda dospelým psom strihám kedy ma napadne, určite nie, tak často. máte 3. mesačné šteňa a už ste mu boli 3x strihať pazúre, to je brutál často a úplne zbytočné si osobne myslím. strihanie by ste isto zvládli aj vy doma a nemusel by mať z toho pes takú hrôzu. moja mladšia fenka to tiež nemá rada, priateľ mi ju musí držať, aby som jej ich ostrihala. potom ju vždy odmením a je to, nejak špeciálne to neriešim. netreba z toho zasa robiť zbytočne niečo hrozné a isto by som pazúre strihala ja a nie kvôli tomu chodila k veterinárovi, nie je na tom nič zložité. :smile:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Niqi & Kora » Str 09.05.2012 11:21

netusim ci je dobry, pouzivam pilnik na gelove nechty -mam ho uz vyse roka :jop:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Strach zo strihania nechtov

Poslaťod Zenei » Štv 10.05.2012 6:42

My sme Fany boli tiež dať strihať k veterinárovi pazúriky tak 2x keď bola šteňa (má ich čierne, tak som nevidela ani pokiaľ sú tie nervy). Ale potom už vôbec, pretože jej už nenarástli. Stále sa jej ošuchujú, resp. brúsia keď chodí. Jediný problém sme mali s tým pazúrom, ktorý je úplne naboku, preto sa nedotýka zeme a prerastá. Ten som sa už naučila zastrihávať. Ale asi to bude u každého plemena iné. Veď skúste počkať a pokiaľ tie pazúriky nebudú moc dlhé, netreba ich myslím strihať, aspoň mne sa to zdá zbytočné. Vravím, ja som malej celé roky ich nestrihala a aj tak už nenarástli.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Strach zo strihania nechtov

Poslaťod Ivca88 » Pia 18.05.2012 12:25

Mil0sko píše:Zdravím

Máme 3 mesačného Jack russela, je to náš prvý pes. Boli sme mu už 2 či 3 krát strihať nechty ale na tretí raz už sa veľmi bál, zmenili sme veterinára a keď smesa znova chystali ísť strihať nechty tak nám veterinár povedal, že ideme priliš skoro pretože nechty nemal moc vyrastene až vtedy sme zistili, že predchádzajúci veterinár jej strihal nechty až príliš hlboko a tak jej to aj krvácalo. Od vtedy sa bojí strihania nechtov a aby sme ho zakaždým dali uspať aby sme mu ich dokázali ostrihať by bolo finančne náročné.

Existuje spôsob aby sa pes zbavil strachu pred strihaním nechtov?



uspať ??? ... tu nejde o peniažky.... ale o to... že narkóza je istým spôsobom jed :ua: ..... to by nebolo dobre pre telíčko psíka toľko bordelu .... :ua: :ua:
Ivca88
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Ivca88 » Pia 18.05.2012 12:28

Niqi & Kora píše:Koncom zimy mala Kora otrasne pazure, nenormalne sa jej stiepili. Naposledy mala pazur rozstiepeny priamo cez stred az k zilke :ua: . Na prechadzke v snehu ostali krvave stopy, nejako zle doskocila a uz mala zlomeny pazur- a to aj ked som jej ich pravidelne skracovala. Dnes som jej robila manikuru a vsimla som si ako krasne jej pazure spevneli odkedy som vyradila granule z jej jedalneho listocka. Krmim surovym masom, sem tam varene, nekorenene a velmi to pomohlo nielen na nechty, ale aj na zapalene usko+ srst+kozu. Myslim, ze velmi pomohlo zaradenie tychto zloziek do tyzdenneho jedalnicka k surovemu masu- olivovy olej, vajcia+skrupinka, lanove semienka, kozi yogurt a vela zeleniny. Na stikanie mi viacej vyhovuju take obycajne kliestky ako tie ''gilotinove''. Vzdy po strihani pazuriky pilnikom zaoblim, aby sa tak nestiepili.
Vcerajsia manikura :no:
Obrázok




strašne zlatá fotka :lol: :lol: tvoj psík by mal ísť do reklami :smile: :smile:
Ivca88
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod MontyTheDog » Sob 16.06.2012 23:19

My sme Montymu za celý jeho život strihali pazúre možno 2x? Aj napriek tomu, že je malý a váži 2,7 kg, si ich obrúsi sám. Je to blázon, všade čosi hrabe, takže si ich pekne dohladka obrúsi až po lôžko, čiže vôbec netreba strihať ani pilníkovať. :jupi:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod AndreaT » Pia 22.06.2012 12:27

Ja dávam Montymu zastrihávať iba vlčie pazúriky u veterinára pri pravidelnej prehliadke, poprípade, keď ich má moc dlhé, tak ideme dať len zastrihnúť pazúriky. Monty má veľmi dlhé nechtové lôžka normálne sa mu to bojím zastrihávať, napriek tomu, že má pazúre celkom svetlé, takže je nechtové lôžka dobre vidieť. U predchádzajúce str. bradáča Donka som sa nebála a strihala mu pazúre sama a to bol čierny ako uhoľ :smile:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod luciiik » Pon 09.07.2012 16:14

Mojmu Charliemu sa prave velmi nepekne zlomil pazur.... Ma ho v podstate cely nejako akoby odlomeny, visi mu len na vlasku, ale ziadna krv, ani citlive to nema, resp na dotyk mi nemykol nohou ani nic... Co s tym? Mam ho nechat samovolne odpadnut? Alebo skocit vetovi? Vyzera to asi horsie ako to je. :ua: Ale akoby tam mal uz len to lozko. Neviem co zas robil na tej zahrade. Trud... :pac:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Vikiki22 » Pon 09.07.2012 19:25

Pokiaľ to nemá do živého (teda žiadna krv), tak ten kúsok len odstrihnúť a malo by to byť v poriadku. :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod luciiik » Pon 09.07.2012 20:25

No ono to vyzera akoby mu zisiel ten vrchny necht... Okolo lozka to ma rozstiepene a take nejake polamane. Teraz po hodeni kaku zahrabol a ma to tam trosku oskrete, takze ked som tam pritlacila prst zostal mi tam maly odtlacok, ale inak ziadna krv nic. Dakujem, tiez si myslim ze dorastie, uschne odpadne. :lol:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Margita » Ned 09.12.2012 11:46

Rodymu akosi prerastaju pazuriky,som uz ich teaz pozerala a mal taky uz ze dost dlhy tak som cvakla ale len kusok a uz krvacal,a ten vedla je tiez dost dlhy,ale zivy ,ma biele pazuriky,tak je to dobre vidiet,nezatacaju sa mu,este kustik a uz budu,neviem co s tym,dat ho prispat a ostrihat,je asi blbost ze? :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Vikiki22 » Ned 09.12.2012 13:28

Skús ho zobrať na miesto, kde je betón a pár krát sa s ním prebehni. Je to celkom efektívne. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Margita » Ned 09.12.2012 13:32

prebehni?ma 12rokov :lol: on ked uz tak len pobehne,jemu to tak prerastlo ,ze zivy ma cely pazur
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Vikiki22 » Ned 09.12.2012 18:40

Stačí sa aj prechádzať častejšie po betóne. Oni sa obrúsia aj samé. Do živého by som mu tak či tak nezarezávala. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť