Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Starostlivosť o nechty

Poslaťod Sunny » Pia 15.08.2008 11:51

Hodne závisí aj od váhy psiska - mala som špica, kolo 10 kíl, nikdy sme drápky nemuseli strihať. Mám prcka kolo 4 kíl a strihám. A šteňaťu detto, lieta síce ako torpédo, na zadných má drápky v pohode, ale vpredu rastúúúú jak besné.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Starostlivosť o nechty

Poslaťod kikula22 » Pia 15.08.2008 12:24

Bubo býva dnu, ale v podstate tam býva len keď ide spať alebo je škaredé počasie :lol: Ale pazúriky mu strihám.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Starostlivosť o nechty

Poslaťod Whip it » Pon 18.08.2008 23:08

Ono je to hlavne zradne pri dlhosrstych, ja som dlhsie nekontrolovala.A ked k tomu doslo, na prednych mal poriadne dlhe pazury, ktore mu neboli cez tie chlpy vidno. Tak odvtedy si davam bacha.
A to stihanie, to je boj. Taka dobra pol hodina a nervy v kybli :pac: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Starostlivosť o nechty

Poslaťod Gaston » Sob 23.08.2008 19:15

My mame trojmesacneho hovawarta, cize je dost tazky uz teraz a aj u chovatela boli vonku a nema s tym problem.
Gaston
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Starostlivosť o nechty

Poslaťod quinty » Str 10.09.2008 16:10

Ja musím našej potvorke tiež strihať. No netvrdím, že som v tom macher , ale za tie skoro dva roky sme sa to naučili ona drží ako hluchý dvere a ja sa snažím aby to bolo čo najrýchlejšie a bezbolestivé.
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bajč

Re: Starostlivosť o nechty

Poslaťod monika040 » Str 10.09.2008 17:38

ja v poslednej dobe ani nemám čo strihať :smile: ozaj a videla som v jednom časopise takú sieťku ktorou akože oddelíš srsť od pazúrika no kým by som to navliekla tak aj odstrihnuté mám :heh:
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: Strihanie nechtov

Poslaťod jenna » Pia 06.02.2009 15:15

no tak my sme strihanie pazúrikov absolvovali prvý krát a prežili sme to bez nejakého krváku :no: našťastie mu vidieť bielu a ružovú časť, takže sme vedeli po kade môžme strihať, pričom ja som krpca držala a maznala a priateľ strihal...prvá labka v pohode, druhú už očumoval, tak mu ich ešte prepilnikoval a nechali sme ho na pol hoďku oddýchnuť...a potom zadné, tie sa mu už veľmi nepáčili, takže trošku kriku a musel to vydržať :no: konečne mi tak neklepoce po podlahe :lol: to ma štvalo hlavne ráno, keď som chcela ešte spať a on mi tam pekne pred posteľou "stepoval"
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Strihanie nechtov

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 09.02.2009 12:32

My sme štendám strihali pazúriky odmalička, aby si zvykli, mamine už striháme len piaty pazúrik na predných labkách, ostatné sa obrúsia.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Strihanie nechtov

Poslaťod quinty » Pon 09.02.2009 14:25

Tatranská Afrika píše:My sme štendám strihali pazúriky odmalička, aby si zvykli, mamine už striháme len piaty pazúrik na predných labkách, ostatné sa obrúsia.

Iba tíško závidím. Mi musíme strihať pravidelne všetky pazúriky, neobrúsi si ich lebo vačšinu trávi behaním po tráve tak keď to náhodou zanedbáme má ich ako striga. Večer sa musím premôcť a zase ostrihať. Ešte šťastie, že si to nechá bez problémov.
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bajč

Re: Strihanie nechtov

Poslaťod star105 » Pon 09.02.2009 23:33

..náš havko bol tiež od malička naučený na strihanie a nikdy nerobil problémy, no a NO si pazúriky tiež sám obrúsil :ahoj:
Obrázok
star105
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 808

Re: Strihanie nechtov

Poslaťod Bona » Štv 12.02.2009 13:05

Ja sa strihania dosť bojím-má úplne čierne drápky a vyžloň má zase žlté, takže ufff :pac:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Strihanie nechtov

Poslaťod bobamima » Pon 16.02.2009 11:09

Ja som rada, že sme zatiaľ strihať pazúriky nemuseli :smile: Obávam sa, že by to nebolo ľahké. Aj zverolekár povedal, že pokiaľ nie sú dlhé, netreba psíka s tým trápiť. Našim sa zatiaľ darí obrúsiť pazúriky pri behaní. :dancing:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Strihanie nechtov

Poslaťod martinkaaa4 » Pon 23.02.2009 21:56

My strihame pazúriky podľa potreby...tak raz za pol roka a niekedy aj neskôr...a s tými bielymi nieje problém horšie je to s tými tmavými...vždy sa bojím že náhodou cvaknem ďalej...tak radšej strihám čo najmenej :smile:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: Strihanie nechtov

Poslaťod margot » Pon 23.02.2009 22:01

my musíme strihať nechtíky pravidelne... ale po kúpaní to ide celkom fajn... hoci má čierne pazúriky, ešte som do lôžka nezastrihla (klop, klop) :no:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Strihanie nechtov

Poslaťod Evika » Pon 23.02.2009 22:12

No páni, že 80 Sk, to aká suma...
Cathy som strihala drapky už tri krát čo jej tak rastú, tiež je len na trávniku tak sa jej nemajú ako obrúsiť. Celkom v pohode si ich nechá, druhý krát som to zvládla sama, dala som jej hračku a mňa nechala na pokoji :lol: Ale aj tak to asi nejak zle robím, lebo sa jej potom štiepia :ach:
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť