Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod inwuska » Pia 12.08.2011 10:26

hm ano Mackie v tom mas pravdu :jop: ani psa z utulku :ua:
mna len zaraza to, ze prvy pokus nevysiel a tak ideme na druhy :hmm: to nie je vec ktoru ked sa ti nebude pacit das znamym, to je zivy tvor a nemozes ho vymenit za noveho ked sa ti zachce !
inwuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: Petržalka

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod Ivanka.P » Pia 12.08.2011 12:41

Ale no, nebuďte zas takí :no: Keby sa nesnažila a nemala záujem, nejde hladať radu na DF

Keby sa každý kto chce mať dieťa takto pripravoval dopredu :heh: tiež som nevedela do čoho idem a učím sa a zvládam veci za pochodu.

Tým psíkom z útulku som to myslela dobre.... Niekedy je to lepšie riešenie ako šteniatko, hlavne ak rodičia sa nechcú zapájať do výchovy. Ja som tak ako 12ročná doniesla NO z ulice ani neviem vek ani nič a bol to docela dominantný pes naučila som sa ho docela dobre ovládať a bol na mne doslova závyslý a to som vtedy o psoch mala velice skreslené informácie a nemala som kde čerpať rady. Bolo to len pocitové.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod Simuš » Pia 12.08.2011 13:25

Ďakujem Vám, lenže ja Z.R chcem mať vonku nie vnútri :smile: a už som si aj trochu prečítala o poveloch..no myslím sadni atď veľmi mi to pomohlo.. :lol: a dík ešte raz ;)
Simuš
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod natty » Pon 15.08.2011 18:18

steniatko nechas vecer same vonku ? :oo:
Pes je najlepší priatel človeka
natty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod Simuš » Uto 16.08.2011 9:34

Samozrejme, že ho nenechám vonku ..bude mať vlastnú voliéru.. :smile: ..
Simuš
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod Domca » Ned 19.02.2012 16:50

Pozor nie kazdy pes z utulku ma bohvieaku minulost...velakrat sa stava ze takeho psa donesu sami majitelia....btw pracovnici utulku vzdy vedia povedat aku ma ten pes povahu ci sa hodi k skusenejsim alebo menej skusenym ludom...ja by som v pripade Simus postupovala tak,zeby som si zaobstarala dospeleho psa...s ustalenou povahou...kde je zaruka ze ked nezvladla jedneho psa zvladne druheho a ovela vacsieho s vacsimi narokmi?...lebo to nieje len o tom mat psa von a basta...
Moj prvy pes bol pes z utulku...sice so mala toho strasne vela nacitaneho, hadam 4 atlasy pre psov kde som mala scitane kazde jedno plemeno a vsetko o povahe psov, starostliovsti a cviceni ale prax je ina nez teoria...
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1878
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod JANULIK2008 » Ned 15.04.2012 20:53

"bielyhavko" má už BAN, ale čo som čítala to, že či ho má nechať vyhladovieť. Priznávam, naša Timmush tiež nechcela spočiatku granulky (nebola na ne zvyknutá). Nechcela ich jednoducho ale keďže nemala na výber, tak musela sa naučiť aj na granule. :) Nezabite ma, ale je to tak. Jednoducho musela. Teraz dostávam konzervu, alebo jej niečo dáme, napr. kuracie mäsko a je v pohode. Je síce pravda, že niekedy mám dosť toho, ako hryzie ale pracujeme na tom.
A čo je najhlavnejšie na havinka treba mať ČAS a ĽÚBIŤ HO. :-*
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

Re: psík

Poslaťod Ginna » Str 14.08.2013 15:46

bielyhavko píše:KOMU ODPORÚČAŤ PSÍKA?
ČLOVEK KTORY SA ŠTITI AKÍCHKOLVEK ZVIERAT NECH SI PSA NEKUPUJE!!!!! :vykricnik:

to akoze mam teraz Shamana vratit ? :plac: velmi sa stitim hadov, much, ropuch a jedovatych zvierat. :pac:
Ginna
Snoopy
 
Príspevky: 112
Bydlisko: psia búda

Re:

Poslaťod Ginna » Str 14.08.2013 15:56

bielyhavko píše:Ked chce isť von nech sa páči otvorím dvere a môže si pobehať

ono je dost rozdiel medzi zahradou a prechadzkou. na zahrade je sama, akurat tak sa vyvenci. na prechadzke travi cas s tebou, dokonca ju tak vychovavas, uci sa ako chodit na voditku, spoznava nove psy, pachy, ludi - socializuje sa. podla mna, kazde plemeno musi mat nejaky pohyb a vychovu a nepacia sa mi majitelia psov, ktory len pustia psa na zahradu. je to smutne.
ked chce kukať telku nech sa páči zapnem jej ju

pes nepozera telku. moze pocut stekot, ine zvuky, ludske hlasy, ale urcite sa v tom nevyziva.
To ,že je v žrádle vyberavá ja za to nemôžem a ked jej ten chleba chutí no a čo nech sa ho naje

za vyberavost nemozes ale keby si jej dala misku na 5 minut, a nemala by cas si vyberat co zje, hned by aj pribrala.
z chleba sa pes podla mna nenaje :ua:
možno nesúhlasiš s mojou víchovou ale ambra pri nás bez ničoho vydržala takže sa mala fajn a za celý svoj život nebola chorá a ani nezostárla.Každý pes je proste iný!

a ty ju vobec vychovavas ? ak myslis ze vydrzala bez vychovy a nebola chora a nezostarla... z vychovy sa nestarne a neochorie, no a kazdy pes raz zostarne pokial sa staroby dozije. ak myslis krmivo tak nechapem ako mohla bez jedla vydrzat.
Ked ju v útulku rozmaznali tak čo už s ňou.Ked chce čokoládu alebo sušienku a pekne si o ňo poprosi prečo by ju nedostala?nehovor mi,že ty svojmu psovi tiež niekedy nedáš chleba alebo nejaku maškrtu?moj pes to oblubuje tak prečo by som ju mala odopreť?

vacsinou sa vsetko da napravit !staci si precitat zopar tem o vycviku. cokolada nie je vhodna maskrta, navyse pri tak malom psovi aj mensia davka moze sposobit aj smrt ! co takto zvolit ine maskrty ?
Ginna
Snoopy
 
Príspevky: 112
Bydlisko: psia búda

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod kikus16 » Str 30.10.2013 21:44

cokolada je otrava pre psov preboha :nie: :nie: :nie: :nie: :nie: :nie: !!!!! nikdy by som svojmu psovi nedala ani kocku cokolady!!!
bielyhavko mas velmi divne nazory na vychovu psa, naozaj. keby som mohla tak pridem ku vam a toho psa vam osobne zoberiem!
kikus16
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod lulu » Štv 26.12.2013 12:04

A ja som si myslela že psíkovia sa môžu mať niekde lepšie ako u mňa. Ale teraz beriem s radosťou loptičku a idem s nimi von, a som fakt na :kak: že takýto ľudia psíkov majú. Keď mám psíka rada, tak pre neho chcem to najlepšie. Keď jem čokoládu a pozerá na mňa jak chce, nedám jej ju lebo to robím pre jej dobro, aj keď jej chcem dať všetko na svete, po čom len túži, odtiaľ potiaľ. Božechráň ak sa tebe dostane dieťa do rúk, keď zobere flašu so Savom, dáš mu napiť???
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod kaciatko2121 » Štv 02.01.2014 10:38

lulu píše:Keď jem čokoládu a pozerá na mňa jak chce, nedám jej ju lebo to robím pre jej dobro, aj keď jej chcem dať všetko na svete, po čom len túži, odtiaľ potiaľ. Božechráň ak sa tebe dostane dieťa do rúk, keď zobere flašu so Savom, dáš mu napiť???


ako pekne napisane :)
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: psík

Poslaťod renqa » Ned 20.04.2014 8:44

Amaguk píše:

Komu odporucat psa?
Cloveku, ktory je zodpovedny a uvedomuje se, ze pes nie je hracka alebo sluha ale ziva bytost,
Cloveku, ktory ma snahu pochopit potreby svojho psa, ako aj priciny a motivy psieho spravania a bude s nim jednat ako psom, lebo si uvedomuje, ze pes nie je clovek.
cloveku, ktory je ochotny sa svojmu psovi venovat, vychovat ho a zabezpecit mu primerane dusevne aj fyzicke vyzitie,
cloveku, ktory vie, ze pes potrebuje spolocnost svojej svorky
cloveku, ktory je dostatocne osobnostne zrely na to, aby hladal pricinu "problemoveho" spravania psa v prvom rade v sebe a okolitom prostredi a nie v psovi ako takom.
cloveku ktory pouziva hlavu na rozmyslanie a je ochotny sa ucit...

ak niekomu lekar odporucil prechadzky, nech sa ide prechadzat, na to psa nepotrebuje,
ak niekto potrebuje obranu proti zlodejom, nech si da na okna mreze alebo si kupi alarm - kupovat si psa len ako strazny nastroj je des :vykricnik:


Myslím si, že amaguk to veľmi pekne vystihla. :jop: :jop:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod martapir » Pia 01.08.2014 9:55

ahojte poradí mi niekto ? chceme si vziať malé šteniatko od známych domov , máme domček s neveľkým dvorom, je vhodné aby bol od začiatku v búdi a v ohrádke? Teda by nebol s nami v dome? neviem koľko presne má týždňov ale už samo papa nie je závislé od mlieka matky. je to nejaký kríženec menšieho vzrastu. čo dávať jesť? ako postupovať od začiatku? je to môj prvý psík teda potrebujem poradiť.
martapir
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod Vikiki22 » Pia 01.08.2014 15:24

Všetko konkrétne sa dočítaš v daných témach, na všetky tvoje otázky tu sú odpovede.
Čo sa vonkajšieho pobytu týka, áno, môže byť šteňa vonku hneď, ak bude mať pravidelný kontakt s ľuďmi. Inak si na vás pomalšie zvykne.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť