Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Poslaťod Azshara » Štv 06.12.2007 21:43

bielyhavko píše:ok možno je to tvoj názor tá fotka čo som tu mala s tou bielou fenou bola tesne nafotená prd svojou smrťou vyzerala podla teba staro?Nejavila známky staroby ked sme ju brali k veterinárovi povedal,že na tak vysoký vek vyzerá veľmi dobre a nechcel veriť že má už skoro 14 rokov.Ambra bola vychovaná čo sa o Sully nedá povedať.Uznávam možno som neuvážene ju rozmaznávala ale mám ju rada neodopriem jej pochutki a čo sa tíka tej čokoládi nie som na hakvu padnutá aby som jej dávala nšu má svoju.A čo sa tíka žrádla mám ju chudátko nechať vyhladovieť?ved by ste ma utasali tičami!Piškoty dostávala v útulku preto ich hned mala rada.Neviempresné aké krmivo jej dali ale to je jedno neboj stenu neobžiera takže núdzu o dobre jedlo nemá tatino jej aj kúpil nejaké kosti takže v hube má stále všeličo.No čo už ked nezačne poriadne žrať tak juvezmmedo obchodu a nech si tam vybere milostivá čo chce naozaj žrať iné východisko nevidím.
P.s s timi zvieratmi som to myslela všeobecne nie ten čo sa boji pavukov len že nemôže mať psa ale celkovo! :ua:


Noo... ňčo sa týka toho žrádla, niesom si istá ale niekde som čítala, a mne sa to i osvedčilo v praxi,, že ak psík odmieta nejaké granule(samozrejme primeranej kiavlity, nie prvé čo uvidím najlacnejšie!), tak treba pred neho postaviť misku z granulami, 10 minút počkať a ak sa ich nedotke jednoducoho ich odniesť, až kým ho hlad nedonúti začať jesť to čo má. Viem, asi to znie kruto, ale samozrejme nenútim svojho psa žrať nejaké granule ktoré m privedú tak maximálne prevrátenie žalúdka...
Sem ráda, Sem ráda, prsa mi rostou, chlupatí mi pampeliška budu nevěstou...
Azshara
Nováčik
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 07.12.2007 9:28

Späť k téme a AD strážny pes. ja si myslím, že ak sa strážnemu psovy dostatočne jeho majiteľ, alebo ten, u ktorého momentálne stráži venuje, pes sa má lepšie ako pes, ktorý nemá zmysel života a určenie a jeho jediná náplň je korzovať sa po ulici.
Ak si chce niekto kúpiť konkrétne plemeno, alebo kríženca o ktorom viem s čoho pochádza, musí pamätať, na čo bol pes vyšlachtený a to mu aspoň v malej miere poskytovať.
Potom hádam sa nebudú majitelia vyžiel čudovať, prečo tá jeho je hyperaktívna, koker histerický, a husky demoluje byt.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod Škero » Uto 17.05.2011 20:48

snad uz nieje v dnesnej dobe tolko majitelov ktory si nic o psovi/plemene neprecitaju a hned ho zoberu do svojich ruk :ua:
prve co som snad prebral bolo to kto s nim bude ked ja nebudem doma /nezazil som este bohuzial co je to chovat psika od stenata a vychovavat ho a az teraz pocitujem tu namahu este ze to zvladame s nasim šibalom :lol:
potom kupil asi 3knihy :lol: ale hlavne nieje na zahodenie cele toto forum :no:
najlepsie je si aj tak pozistovat veci ohladom chovania psa cez skusenych majitelov ktore chovaju to(urcene plemeno) o co sa buduci majitel zaujima
-proste zaujem,mat plany do buducna,citit ku nemu lasku pretoze to je vlastne novy clen do rodiny,nehrnut sa do kupi,hlavne venovany cas ...a poznam hlavne ludi ktory minaju peniaze na vselico mozne len nie na psika ktoreho si akurat kupia a davaju mu pod zuby vselico mozne :ua: toho sa hlavne vyvarovat
Obrázok
Ak sa stafford dostane do srdca ,ostane tam naveky!
Škero
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Banská Bystrica,Praha

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod Simuš » Str 10.08.2011 15:45

Ahojte túto stránku mi poradila kamoška chcem sa poradiť s vami :ach:. Takže začnem .a dúfam, že mi niekto poradí..chcela by som plemeno Zlatí Retriever :angel: čo potrebuje takí pes vedel by mi to niekto vysvetliť viem trošku divná otázka :ua: Prosím poraďte :smile:
Simuš
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod Mackie » Str 10.08.2011 15:48

v podstate ti na zaciatok staci citat co uz bolo napisane a poradene
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10418
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod katkariinka » Str 10.08.2011 16:17

Kopirujem z temy, ktoru ti asi zavru.
Simuš píše:Ahojte som tu nová a chcem sa Vás niečo spítať respektívne neviem čo mám robiť poviem Vám to odzačiatku prosím prečítajte celé a tí poraďte takže, Rodičia mi kúpili psa Fr.Buldoček mala som ho asi mesiac prečo? bývame v dome a mala som ho vnútri a ani za svet ho naučiť čistotnosť proste som to nezvládala starostlivosť oňho rodičia povedali, že nech u Nás radšej netrpí..nech ho dáme preč dali sme ho teda predali iním majiteľom..je to asi pol roka tomu Preto sa Vás chcem spítať chcem Zlatého Retrievera na von a chcem im dokázať, že nato mám vycvičiť ho ale neviem ako prosím poraďte ako im mám vysvetliť, keď už som mala šancu, že sa budme len oneho starať.. už som zúfalá a strašne ho chcem..preto chcem v tejto téme sa pítať Vás akú starostlivosť potrebuje takí pes..at´d.. ďakujem za vše odpovede ;)


ak ste neboli schopni naucit buldocka cistotnosti, tak preco si myslis, ze zvladnes vychovu GR? Lebo ten bude cikat na zahrade?

:pac:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod Simuš » Str 10.08.2011 16:31

Teraz som už trošku múdrejšia á..prečo nie? :smile: bude vonku a nie vnútri a buldočka som zanedbávala tohto už nebudem ;)
Simuš
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod Vikiki22 » Str 10.08.2011 20:14

O čo to bude ľahšie, že bude pes vonku a nie vo vnútri? Si myslíš, že ti to uľahší starostlivosť? ... Radšej čítaj a vzdelávaj sa ešte. :pac:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod Margita » Str 10.08.2011 21:28

simuš simuš o cosi mudrejsia budes vtedy ked sa doucis gramatiku a naucis sa normalne pisat a az potom mozes riesit nieco so psom ale este pred tym sa dobre oboznam so slovom "zodpovednost", mat psa nie je o tom ze nam osere cely byt a dam ho prec a kupim si noveho psa,pes nie je hracka !!!
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod tonamie » Str 10.08.2011 21:43

Simus neviem koľko máš rokov a koľko času majú rodičia. Ale prvým krokom ako im dokázať, že sa budeš vedieť postarať o psa je čítať spoločne s nimi toto fórum a spolu sa dozvedieť nové informácie, čo pomôžu pri rozhodovaní. Ty chceš psa, fajn, ale zodpovednosť za psa by mala prevziať celá rodina.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod Simuš » Štv 11.08.2011 8:51

Ďakujem Vám :lol:
Simuš
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod Ivanka.P » Štv 11.08.2011 10:12

simuš, tohto by si nechcela? je v útulku v Trnave
http://www.trnava.utulok.sk/index.php?r ... 1c19a7fca7
Obrázok
Je už vychovaný a to najhoršie neposlušno/šteňacie obdobie má za sebou. Ja ako rodič, by som dieťaťu dovolila na dvor takéhoto psíka. Verím, že časom sa naučíš aj ty a ak budeš chodiť sem na fórum, aj ti radi poradíme.

Kolko máš rokov? Odkial si?

tu je krásny írsky seter v Michalovciach
Obrázok
Hľadáme pôvodných alebo nových majiteľov psíka - írskeho setra. Psík má 3-4 roky. Našiel sa pri Vinnom jazere, mal starý kožený obojok, bez prípojky na vôdzku. Bol zablšený, ale inak v poriadku. Ak poznáte majiteľov, alebo by ste si psíka chceli adoptovať, ozvite sa. 0914 124 424
Darujeme za adopčný poplatok, podmienkou je podpísanie adopčnej zmluvy. NIE NA MNOŽENIE!!!
Michalovce
Naposledy upravil Ivanka.P dňa Štv 11.08.2011 10:25, celkovo upravené 1
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod Simuš » Štv 11.08.2011 10:17

Ďakujem Ivanka ;) a mám 15 :lol: pri Novích Zámkoch bývam a nemusíš si robiť starosti vieš ja chcem šteniatko..nie takíchto dospelích.. :smile:
Simuš
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod inwuska » Pia 12.08.2011 10:07

to tvoje "chcem steniatko" je trochu na zlom mieste :ua: prepac ale to nie je o tom ze budes mat doma steniatko, budes sa tesit a po 2 tyzdnoch co budete mat dovolenku ho nechas 8 hodin same doma. Treba sa mu venovat a nie ho len nechat na dvore nech sa venci a cika si tam. a co v noci? si pripravena nato, ze sa mozno prve 2 mesiace nevyspis? budes sa mu venovat???
Steniatko nenaucis za 2 dni na to aby si robilo potreby vonku a ked si to po mesiaci vzdala s predoslim steniatkom, ako chces tohto vychovat????? nie je to jednoduche a kedze si asi nikdy nemala psika a urcite nebudes mat na neho vela casu mozno by bolo rozumnejsie zobrat si nejakeho psika z utulku.
inwuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: Petržalka

Re: Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Poslaťod Mackie » Pia 12.08.2011 10:13

Offtopic: ja naopak, ludom, ktori nemaju skusenosti, by som psa z utulku s neistou minulostou a moznymi ziskanymi zlozvykmi, ktore predstavuju problemy a robotu navyse, neodporucala

Simus, precitala si si aspon tuto temu? Citas dalsie temy na fore, ako ucit hygiene, ako sa starat, cim krmit? Daj si cas, citaj si to, rob si poznamky, moze ti to len pomoct.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10418
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť