Čo by sme mali vedieť kým budeme mať psíka...

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Poslaťod bielyhavko » Štv 06.12.2007 14:19

ok podla mňa to neni des moj brat ma vlčiaka ktorý stráži a má sa úplne super.A náš pes tiež neviem prečo by som nemala rozumieť svojmu psovi.Ked chce isť von nech sa páči otvorím dvere a môže si pobehať ked chce kukať telku nech sa páči zapnem jej ju.To ,že je v žrádle vyberavá ja za to nemôžem a ked jej ten chleba chutí no a čo nech sa ho naje možno nesúhlasiš s mojou víchovou ale ambra pri nás bez ničoho vydržala takže sa mala fajn a za celý svoj život nebola chorá a ani nezostárla.Každý pes je proste iný!Ked ju v útulku rozmaznali tak čo už s ňou.Ked chce čokoládu alebo sušienku a pekne si o ňo poprosi prečo by ju nedostala?nehovor mi,že ty svojmu psovi tiež niekedy nedáš chleba alebo nejaku maškrtu?moj pes to oblubuje tak prečo by som ju mala odopreť?
bielyhavko
BANNED
 
Príspevky: 60
Bydlisko: Na dolinách

Poslaťod Amaguk » Štv 06.12.2007 14:21

bielyhavko, kolko mas rokov :otaznik:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Silwuska » Štv 06.12.2007 14:32

Tak zaprve...tvoj predosly pes nezostarol?? a to ste ako dosiahli?? to by si mi mohla dat navod...ja by som tiez chcela aby mi moj nezostarol...

A za druhe...tak ty mas pocit ze tvoj pes je rozmaznany z utulku tak to sa potom pekne klames moja...toho psa si rozmaznala ty a tvoja rodina...to jako v utulku ho naucili drochmat na gauci?? v utulku ho naucili jest LEN piskoty a chlebicek s maslom??

A TOTO je presne tvoja chyba...ze das tomu psovi to co chce on...nie co chces ty...ale tudy cesta nevede moja mila...psy su vo svojej podstate velky vychcanci a pokial ho neukocirujes, tak vam bude pekne dupkat po hlavach...pokial pes nema riadnu "vychovu" (a teraz nehovorim o sadni lahni) tak si s vami bude robit co chce...vies teraz uz viem co u teba znamena ze psa lubis...to je ze ho mas ako hracicku...ale s toho nema radost ani ten pes, a casom nebudes mat ani ty, ked vas bude kusat a budete ho muset "posluchat" na slovo...

Vies laska ku psovi neny ze spravim co chce, ale az spravi on co je premna prospesne, tak potom mu dovolim nieco co je prenho prospesne...akcia reakcia...a nie akcia, akcia, akcia, akcia...ten pes u vas vladne a toho presvedcenia sa uz u teba nezbavim...musis mu stanovit pevne hranice...bud to zozeres,alebo budes hladny, bud tu budes spat sam,alebo si knuc celu nos...chapes??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod mika » Štv 06.12.2007 14:41

bielyhavko píše:...Ked chce čokoládu alebo sušienku a pekne si o ňo poprosi prečo by ju nedostala?nehovor mi,že ty svojmu psovi tiež niekedy nedáš chleba alebo nejaku maškrtu?moj pes to oblubuje tak prečo by som ju mala odopreť?


Cokolada je pre psa jedovata, hlavne tie horke s vyssim obsahom kakaa. Su psi, ktorym sa nic nestalo ani po horkej cokolade, ale aj taki, ktori na nu doplatili. Tak preco riskovat? To uz mu radsej dam psiu "cokoladu".
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: psík

Poslaťod mika » Štv 06.12.2007 14:44

bielyhavko píše:...ČLOVEK KTORY SA ŠTITI AKÍCHKOLVEK ZVIERAT NECH SI PSA NEKUPUJE!!!!! :vykricnik:


Ja sa stitim pavukov a kohutov...preto nemam mat psa? :plac:
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: psík

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 06.12.2007 15:19

mika píše:
bielyhavko píše:...ČLOVEK KTORY SA ŠTITI AKÍCHKOLVEK ZVIERAT NECH SI PSA NEKUPUJE!!!!! :vykricnik:


Ja sa stitim pavukov a kohutov...preto nemam mat psa? :plac:


Lebo to povedala BestCat :no:

----------------------------------

nuž čo, ale aspoň je to forum zábavnejšie, bez nej by tu bola nuda a možno už by sme nemali ani o čom písať :heh:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod bielyhavko » Štv 06.12.2007 15:30

ok možno je to tvoj názor tá fotka čo som tu mala s tou bielou fenou bola tesne nafotená prd svojou smrťou vyzerala podla teba staro?Nejavila známky staroby ked sme ju brali k veterinárovi povedal,že na tak vysoký vek vyzerá veľmi dobre a nechcel veriť že má už skoro 14 rokov.Ambra bola vychovaná čo sa o Sully nedá povedať.Uznávam možno som neuvážene ju rozmaznávala ale mám ju rada neodopriem jej pochutki a čo sa tíka tej čokoládi nie som na hakvu padnutá aby som jej dávala nšu má svoju.A čo sa tíka žrádla mám ju chudátko nechať vyhladovieť?ved by ste ma utasali tičami!Piškoty dostávala v útulku preto ich hned mala rada.Neviempresné aké krmivo jej dali ale to je jedno neboj stenu neobžiera takže núdzu o dobre jedlo nemá tatino jej aj kúpil nejaké kosti takže v hube má stále všeličo.No čo už ked nezačne poriadne žrať tak juvezmmedo obchodu a nech si tam vybere milostivá čo chce naozaj žrať iné východisko nevidím.
P.s s timi zvieratmi som to myslela všeobecne nie ten čo sa boji pavukov len že nemôže mať psa ale celkovo! :ua:
bielyhavko
BANNED
 
Príspevky: 60
Bydlisko: Na dolinách

Re: psík

Poslaťod mika » Štv 06.12.2007 15:34

Ulfheiðr píše:
mika píše:
bielyhavko píše:...ČLOVEK KTORY SA ŠTITI AKÍCHKOLVEK ZVIERAT NECH SI PSA NEKUPUJE!!!!! :vykricnik:


Ja sa stitim pavukov a kohutov...preto nemam mat psa? :plac:


Lebo to povedala BestCat :no:

----------------------------------

nuž čo, ale aspoň je to forum zábavnejšie, bez nej by tu bola nuda a možno už by sme nemali ani o čom písať :heh:


Takze uz nemusim rozmyslat, ako dat Dina prec? :jazyk:
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 06.12.2007 15:38

moja, ak máš psa rada, a navyše, ako sama hovoríš, je nevychovaný, okamžite mu stanov presné a prísne pravidlá jeho fungovania. inak ti za chvílu bude skákať tak po hlave, že ťa z toho drbne.
Vieš, môj pes je taký, že keď naňho zvýšim hlas, alebo mu trhnem vodítkom, tak je psychycky na dne ešte pol dňa. To ale neznamená, že to nezneužíva a nepoužíva na mňa ako svoju zbraň v tom zmysle, že ak ma zas budeš vychovávať, tak budem veľmi veľmi smutný, a že mu nemôžem dať poriadnu kázeň, aby si v istých prípadoch uvedomil, kde je jeho miesto.

a to že pes nevyzerá staro, neznamená že nieje starý, ale to raz budete na biológií brať, že organizmus stárne.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod MisheliQ » Štv 06.12.2007 15:46

bielyhavko píše:ok podla mňa to neni des moj brat ma vlčiaka ktorý stráži a má sa úplne super.A náš pes tiež neviem prečo by som nemala rozumieť svojmu psovi.Ked chce isť von nech sa páči otvorím dvere a môže si pobehať ked chce kukať telku nech sa páči zapnem jej ju.To ,že je v žrádle vyberavá ja za to nemôžem a ked jej ten chleba chutí no a čo nech sa ho naje možno nesúhlasiš s mojou víchovou ale ambra pri nás bez ničoho vydržala takže sa mala fajn a za celý svoj život nebola chorá a ani nezostárla.Každý pes je proste iný!Ked ju v útulku rozmaznali tak čo už s ňou.Ked chce čokoládu alebo sušienku a pekne si o ňo poprosi prečo by ju nedostala?nehovor mi,že ty svojmu psovi tiež niekedy nedáš chleba alebo nejaku maškrtu?moj pes to oblubuje tak prečo by som ju mala odopreť?


no takto to ale nesmieš brať respektíve by si nemala to takto brať, pretože pes nie je ako dieťa, nedokáže rozlišovať čo je preňho nebezpečné a čo zase je. Napr. jedenie čokolády, je fajn, že tvojmu psíkovi chutí, ale je nebezpečná preňho, pretože v neskoršom veku a po skoro pravidelnom maškrtení čokolády môže mať také problémy so srdiečkom, že budeš ľutovať, že si ho radšej pred tou čokoládou nechránila. Nemôžeš všetko psíkovi dovoľovať, ale musíš správne uvážiť, čo je preňho vhodné a čo nie. Ty by si mala byť jeho vodca, pán a ty rozhodneš o tom, kde a ako bude žiť a musíš brať naňho ohľad, na jeho zdravie po fyzickej či po psychickej stránke. A nemôžeš to brať, že ak Ťa Tvoj psík o niečo pekne poprosí, tak mu dáš hocičo, čo si zažiada, pretože psík nerozlišuje pekne a škaredo prosiť a akurát dieťa či dospelý človek môže pekne poprosiť. A tyranka určite nie si, len si možno neuvedomuješ isté veci, ktoré môžu ublížiť Tvojmu psíkovi...ale myslím si, že Ty sama osobne by si bola rada, ak by si sa naučila čo psík môže a čo nie a rozlišovala situácie, ktoré sú bezpečné a ktoré nie. Podľa mňa nechceš svojmu psíkovi ublížiť, veď keďže ho máš rada, keď ho ľúbiš, prečo by si to aj robila? Ale treba mať aj skúsenosti a odborné rady... :smile:

A to s tým, aby si pes vybral granule, no nemala by si svoju sučku na také niečo zvykať. Pozri, sprav jej teraz také ľahkopripraviteľné jedlo: Zober kuracie prso, daj do vody so štipkou (ale fakt malou štipkou) soli a nechaj kým voda nezovrie a kým sa mäso neuvarí, var na slabom ohni. Potom zober cestoviny a priprav tie, tiež len štipka soli / alebo zober zemiaky, priprav ich na kašu ako keby, daj kúsok syra, mlieka..a máš kašu / doplň dusenou zeleninou alebo zeleninu oškrab na menšie kúsky a bude to, dobré, kvalitné jedlo je hotové...a ak toto nespapá, tak potom klobúk dole, máš najvyberanejšieho psa :DD
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod bielyhavko » Štv 06.12.2007 16:07

jj skúsime budem si pripadať jak nejaký kuchár ok diki za recept skúsim ato mlieko tam musí byť?ona totiž mlieko nesmie veterinár jej to zakázal.Ked sme ju prví krat doniesli domov tak sme jej dali a strašne ju preháňalo a ked som mu to hovorila tak ho voril,že im v utulku dal pokyni čo môže a čo nie a že mliečko vôbec nesmie.
bielyhavko
BANNED
 
Príspevky: 60
Bydlisko: Na dolinách

Poslaťod MisheliQ » Štv 06.12.2007 16:16

bielyhavko píše:jj skúsime budem si pripadať jak nejaký kuchár ok diki za recept skúsim ato mlieko tam musí byť?ona totiž mlieko nesmie veterinár jej to zakázal.Ked sme ju prví krat doniesli domov tak sme jej dali a strašne ju preháňalo a ked som mu to hovorila tak ho voril,že im v utulku dal pokyni čo môže a čo nie a že mliečko vôbec nesmie.

nie nemusí byť, iba ak sa robí kaša / pre ľudí / tak sa dáva mlieko, ale ak má tvoj psík problémy mlieko stráviť, tak mu ho určite nedávaj...a aj tak čisté mlieko psíky nemôžu, kvôli tomu, že kravské, kozie a pod. mlieka sú ťažšie stráviteľné a tak sa do nich pridáva krupicová kaša alebo vajíčko / ale s tým vajcom si nie som istá / to vraj pomôže a ľahšie sa strávi...ale neviem, prezatiaľ neriskuj, najprv Sullinku odváž na váhe, aby sme mohli povedať, či je na tom až tak veľmi zle, keď nechce papať, možno je vychudnutá z toho, že nejedla, možno je vychudnutá, lebo ma málo vitamínov, potrebných živín...a ak je chudučká, počula som o tom, že je dobre dať psíkom viackrát denne papať v malých množstvách ale, lebo pre teraz môže mať žalúdok dosť stiahnutý...a tie zemiaky skús len popučiť, aj tak to môže byť dobré :no:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod bielyhavko » Štv 06.12.2007 16:26

lebo vieš čo v uate sa mi pozvracala ale tato si myslí,že to bolo tím,že ich nezapila tak neviem
bielyhavko
BANNED
 
Príspevky: 60
Bydlisko: Na dolinách

Poslaťod MisheliQ » Štv 06.12.2007 16:35

bielyhavko píše:lebo vieš čo v uate sa mi pozvracala ale tato si myslí,že to bolo tím,že ich nezapila tak neviem


ak auto stálo, nemala dôvod vracať, ale ak ste predtým niekam autom šli a ona s vami, tak by niektoré psíky nemali cestovať niekam najedené, lebo to môže vyvolať práve to, že jedlo vyvráti naspäť...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod bassetka » Štv 06.12.2007 19:53

Aby som bola v obraze:bielyhavko debatuje kludne ako Bestcat a ani jej,jemu,to nevadi.Mam si tam dat=?
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť