Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Poslaťod mony » Ned 10.01.2010 0:17

Ani som nebrala zateplené oblečko. :yes: Ja som proti obliekaniu psov, ak to má byť len ako módny výstrelok. Nie je nad psiu prirodzenosť :smile: Ale s týmito snehovými guľami som boj prehrala, tak som siahla po overale.

Offtopic: To máš pravdu, našla som v pestovaní dlhej srsti záľubu. Ale tiež si viem pri svojom boku predstaviť i iné - krátkosrsté - plemeno :smile:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Poslaťod Tiny & Teddy » Ned 10.01.2010 15:54

usagi: aj westíky majú podsadu a ťiež hustú ale to je rozdielne podla jedinca...mi sme boli s iwkou v tedy von ked mala Meggy takéto labky...ja mám westíka a jemu sa to ťiež robý ale o trošilinku menej aj ked neviem prečo lebo Meggy má tvrdšiu srsť ako Teddy ale možno lebo ona ju má trošku dlhšiu :yes: ..ale aj tak lepšie ako keby sa mu mali až TAKÉTO robiť :lol: ...
Tiny & Teddy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 572
Bydlisko: Brezno

Re: Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Poslaťod Iwka » Ned 10.01.2010 16:42

tini, to bolo tým,že meggy sa 2dni pred vychádzkou kúpala, tým pádom mala zjemnenú srsť a chytalo sa to veľmi dobre.
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Poslaťod martinkaaa4 » Ned 10.01.2010 17:34

my keď je sneh tak sa s guľami trápime stále :pac: ale malý si to užíva len keď je takto dobre nabalený ako som pridávala foto na predchádzajúcej strane tak ani behať nedokáže :ua: a to sa už prechádzka mení a nesie sa na rukách lebo nohy nedokáže od seba odlepiť :plac: a overál mu ani nekupujem lebo oblečenie neznáša to by sme mali pokazenú prechádzku už na začiatku :pac: ale toho roku vydržal sneh asi 2 dni a potom bola taká čapavina stále aj teraz že radšej nech už nesneží :no: aj keď ja aj malý zbožňujeme sneh ale radšej si ho odoprieme ako má byť potom také blato :yes:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Poslaťod renqa » Ned 10.01.2010 18:38

Noo ono majú dlhosrsté psy v tomto nevýhodu. Ja som mala pred tým kokra a tomu sa to tiež vždy na labkách robilo. Ale nie až tak veľmi ako napríklad westíkovi. A inak - s tou srsťou je to pravda, že to normálne začne baviť človeka... :yes: Ja v tm mám normálne záľubu... :smile:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Poslaťod Kikz » Ned 31.01.2010 21:49

My sme sa dnes vybrali na prechádzku a Coriho tlapky dopadli asi takto:

Obrázok Obrázok
Už neviem, ako to mám riešiť, vždy čo ideme a je ten hnusný lepkavý sneh, dostane sa mu to všade ! Už len vtedy vidím, že je zle, keď beží a zrazu z ničoho nič "napikuje" ňufákom do snehu, vyzerá to fakt komicky niekedy :pac: .
Ako to riešiť, keď pokial mu niečo na labky dám, tak to hneď zvliekne, nedrží to, príp. si to sám dáva dole alebo chodí ako pavúk? Na prechádzkach mu to musím vyťahovať každých desať minút, keď ideme po ceste a má to tam primrznuté, klopká :ach: a nedostupuje, kríva na labky. :nwm:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Poslaťod Gombicka333 » Pon 01.02.2010 11:07

Aj mi máme taký problém s týmto :ua: ... a hlavne Koky ma dlhú srsť a tak sa mu narobia aj take veeelikánske, a nielen na zadných ale aj na predných (viď foto) a potom chudák nevie ani poriadne chodiť ...
http://www.images.dogforum.sk/files/g93 ... 9hnuar.jpg
Ale riešime to tak , že ked prídeme z prechádzky tak ho zatvoríme do pivnice a tam sa mu to rozmrazí a potom ide von ... alebo niekedy tam ostane aj celú noc :smile:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Poslaťod Kikz » Pon 01.02.2010 11:11

Hm, veď doma ono je to pohode, tam sa mu to už poroztápa príp. mu to vyčešem, ale ako to riešiť počas vychádzok? :ua:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Poslaťod Gombicka333 » Pon 01.02.2010 11:12

ja mu na prechádzke "olupujem " tie najväčšie aby mohol behať ...
alebo potom tým oblečením , ale to v prípade izbového psa .
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Poslaťod nellynka08 » Pon 01.02.2010 13:10

gombicka, oblecenie ti nezakryje celé labky až po zem... môj pes chodí von v oblečku, ale tomu snehu resp.hrudkám sa nevyhneme a roztápame doma... tam by pomohli topánočky...
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1192
Bydlisko: Šaľa

Re: Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Poslaťod Gombicka333 » Pon 01.02.2010 20:54

alebo topánočky , alebo takýto overál, ktorý zakrýva celé labky :no:
http://www.images.dogforum.sk/files/y2o ... b5s8e3.jpg
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Poslaťod nellynka08 » Pon 01.02.2010 21:51

neviem ako niektorí psy, ale napríklad tá moja môže mať len po kolená a lakte obliečok, inak chodí ako robot alebo vôbec :lol: toto by asi nie všetkým psom vyhovovalo...
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1192
Bydlisko: Šaľa

Re: Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Poslaťod Macush » Pon 01.02.2010 22:15

a pretoto neznášam zimu a sneh pre tieto snehové guličky :lol: ale mojmu to nejako nevadí snažím sa sním ísť tadial kde to je najviac vyšlapané ale on just po snehu musí behať :pac: vždycky keď prídeme domov mu to musím z vodou dávať dole :pac: a niekedy ho len tak tak vyzlečem z oblečka keď má moc velké hrudy :ua:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Poslaťod Monca » Pon 01.02.2010 22:26

to aj ja...minule som jej cez tie hrudky nemohla prevliect svetrík :haha:
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: Je tu sneh! - hrudky (guličky) na nohách psíka

Poslaťod EndyBitework » Sob 06.02.2010 1:29

Ja mám doma pomoranského špica a má ten istý problém...minule som s ním bola v poli na prechádzke a urobili sa mu na labkách aj na brušku také gulky ,ze ani chodit uz nechcel,stale si ich okusoval.Tak sme museli zastaviť a oberať mu tie snehové guľky.A má ich aj inokedy,ked je pustený po záhrade.Riešenie je u mňa také,že ho zavrem do miestnosti cca.na 30 min,kym sa mu to nezoroti... :lol:
EndyBitework
Snoopy
 
Príspevky: 125

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť