Trimovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Trimovanie

Poslaťod lagunasa » Ned 07.02.2010 19:17

1. chrbat neni az taky problem. to este nejak prestoji. to sa da ked si ho chytim dobre.
2. stol vobec nepomaha. vrti sa rovnako, ale ja mam akurat strach ze mi zo stola zoskoci a obesi sa. na stole sme to skusali a uz par krat skoro tak spadal.
3. boky sa velice tazko trimuju ked som si ho tak na hrudniku chytila, lebo nemam taku velku ruku a vrtel sa mi na nej aj zadkom a aj hlavou a potom aj zoskocil z nej. a priatel sa snazil mi ho chytit aby som ho na boku otrimovala a tak hnusno ho poskriabal
4. za papulku??? nemyslitelne. pri jeho vrteni som to skusala a skoro som mu vaz zlomila ako sa otocil. este ze sa mi vysmykol.
5. s tym pridrzanim si to viem predstavit ale iba pri niektorych castiach.

vizera to tak ze musim pri trimovani aj troska zvysit hlas aby sa ukludnil. doteraz som sa snazila byt skor mila a pritulna aby nemal stres ale asi budem musiet byt aj troska zla aby vedel adkial kam moze. ved teraz som mu len podsadu vycesavala. to ked som trimovala kryciu srst tak to bolo daleko horsie.
pred chvilkou v aute ked som mu skusila zase troska krycek srsti vytrhnut tak ked bol kludny tak som si ju pekne oddelila od ostatnej srsti aby som ho nesticovala a krasne vytiahla. spravila som to tak 3x a Max bol v klude a na 4krat uz zaknucal a zavrtel sa. nerozumiem tomu...
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Trimovanie

Poslaťod adushka » Pon 08.02.2010 12:30

Skus ho dat na zaciatok niekomu cudziemu znamemu co trimuje, mozno si nebude tak dovolovat :) ja som trimovala neposednych airedalov, tak si predstav, co to je ked sa hento mixuje :)
Na nom vidno ze to fakt nechce.. my trimujeme na zemi, po leziacky, presne ako baby pisali, vyvencit, nachovat, zavrem na izbe dvere, nech ma nikto nerusi, a mam nohy a ruky a hlavne jeho respekt na to aby som si s nim poradila.. Tvoj hafo si musi zvyknut na to ze si musi od teba nechat robit hocico, popracujte na vztahu, jednoducho si povedz ze neexistuje aby takto vyvadzal.. tak drzim palce a posielam stipku trpezlivosti, tej svojej mam dost :)
btw, skus ho celeho prstami prebehnut, on je maly to nebude taka makacka a nebude mat taky stres z tych naradicok, mozno je hacik aj v tom :ahoj:
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Re: Trimovanie

Poslaťod lagunasa » Pon 08.02.2010 13:42

aj prstami som to robila. je to tak isto. to videjko bolo len ukazka aky je neposed. uz som skusala rozne polohy a techniky. ale asi je problem v tom ze som na neho mila a mierna. aj ked skusala som to aj tvrdostou tak ze som ho proste silno drzala a trimovala a popri tom som mu miernym hlasom hovorila ze je vsetko ok a nemusi sa bat. ale on aj tak zavijal a knucal ako by sme ho rezali. priatel uz mi ani pomahat nemohol, lebo ho to bolelo ako knuci strasne.
no nic, budem to musiet este tak robit. ale neskor. hlasia na vikend znova snehove kalamity tak ho teraz nebudem "sklbat" aby mu nebolo zima.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Trimovanie

Poslaťod kotrmelc » Pon 15.02.2010 13:34

Ahojte, možno by stálo zato skúsiť ešte jeden trik. Okúpať psíka v teplej vode a potom ho vytrimovať. Naša Ska-ska (bordér terriérka) má odlišnú srsť od ostatných členov našej svorky. Povedala by som, že sa jej miestami až vlní, samozrejme keď je dlhšia. Prídem s ňou z dlhej prechádzky, nažere sa, šup do vane. Netreba to preháňať šampónom! Mysím, že teplá voda urobí svoje, ale možno to bolo len v mojom prípade. Možno je sprosté :joint: prirovnávať človeka so psom, ale ja keď si idem trimovať-depilovať nohy. Po teplej sprche-kúpeli ma to menej bolí ako na sucho :yes: Nuž, nič iné ma nenapadá.. :nwm:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Trimovanie

Poslaťod lagunasa » Pon 15.02.2010 14:30

zaujimava rada.... ajked si myslim ze to co sa trimuje jeuz mrtve a nemalo by boliet. a tiez ina otazka.... netrimuje sa namokro tazko? uprimne povedane, na westikovi si to neviem predstavit ho trimvoat mokreho. ale ta tepla voda je koli tomu ze sa mu asi nejak pory alebo tie veci otvoria a ide to lahsie.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Trimovanie

Poslaťod leuska » Pon 15.02.2010 14:30

Kotrmelc,pri trimovani to neplati :heh: Okupana srst sa velmi zle trimuje :no: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Trimovanie

Poslaťod kotrmelc » Pon 15.02.2010 16:17

Nemyslela som mokrého. Ska-ske to výrazne pomohlo. :no:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Trimovanie

Poslaťod leuska » Pon 15.02.2010 16:22

Ja tiez nemyslim mokreho,proste ta srst je potom makka a zle sa trimuje :smile: Neviem,ako je mozne,ze tebe to islo lepsie :nwm: Aj v kazdej knihe o trimovani mas pisane,ze treba trimovat pred okupanim :no: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Trimovanie

Poslaťod kotrmelc » Pon 15.02.2010 16:25

Leuska ty sa depiluješ mokrá? :smile: Asi by som to neriskla s tou vodivosťou vody, maximálne by som sa mokrá holila. Ospravedlňujem sa - nenapísala som už suchého psa :smile:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Trimovanie

Poslaťod kotrmelc » Pon 15.02.2010 16:29

Asi by som si mala niečo prečítať. Je to moja vlastná skúsenosť so Ska-skou. Ostatných trimujem v pohode nožíkom, a prstami.Ona má takú otrasnú srsť, že keby nemá PP tak si myslím, že je krížená s ovcou.
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Trimovanie

Poslaťod lagunasa » Pon 15.02.2010 16:33

myslim ze skor myslela ze srst po umyti co i len vodou je maksia ako pred oplachnutim a tym padom sa tazsie trimuje. tiez mam take informacie.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Trimovanie

Poslaťod ukume » Pon 15.02.2010 22:14

Myslim,ze velmi dobra rada tu bola - skus dat psa trimovat do salonu. Aspon raz, alebo niekomu so skusenostami. Ide o to ze v cudzom prostredi sa pes chova inak, s respektom k cudzim ludom. Viem ze je lakave pouzit utlmujuce prostriedky. Osobne som sa stretla pri praci s pripravkom Sedalin, netusim, ci sa da zohnat aj u nas. Kazdopadne veterinar ti pomoze. Neodporucam pouzivanie sedativ, ale v ojedinelych pripadoch moze "prispatie" (nie uplne uspatie) psa ukludnit. Pozor na davkovanie. Postupne si zvykne na trimovanie, a pouzitie mozno uplne obmedzit. Ak psa nemieni majitel vystavovat, mozno skusit aj nejaky z pet strihov alebo strihat strojcekom s dlhsim nadstavcom. Nie je to idealne, ale su psy, ktore maju velmi citlivu pokozku a ozaj ich velmi boli akekolvek thanie za srst. Mysliet si, ze trimovanim netahame aj za zivu a zdravu srst nie je spravne. Inak co sa tyka unavenia psa pred trimovanim, potrebna je aspon hodinova prechadzka pre westyho, kde moze pes vela behat nie len chodit...ale kazdy pes je iny. Podla videa to nie je take najhorsie, ale ozaj sa zda, ze psik ma citlivu pokozku.... Drzim palce :no:
ukume
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Liptovský Hrádok

Re: Trimovanie

Poslaťod renqa » Pon 15.02.2010 23:26

Ukume - pre westíka s naozajstnou drsnou srsťou je úprava trimovaním najlepší spôsob úpravy. To ti určite potvrdí každý správny chovateľ tohoto plemena. To že niektoré bez PP psíky môžu mať tú srsť jemnejšiu je síce pravda a tiež si myslím, že to môže byť pre psíka viac bolestivé ako osožné. Ale každý si predsa psa pozná a ja aj keď mám bez PP psa vidím, že tá srsť je úplne drsná a vyholenie strojčekom "ala yorkshir" pre neho určite nebude to pravé orechové. Zbytočne mu tým zničím a zjemním srsť. Drsná srsť má svoj účel a pokiaľ je strihaná, tak ten účel nespĺňa.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Trimovanie

Poslaťod lagunasa » Uto 16.02.2010 8:35

nedavno sme sa nahodne stretli s tou holkou co je nam ochodtna poradit s trimovanim. predtym Maxa este nevidela, az teraz a povedala ze mali by sme pockat do jari. ze este sa jej nezda ta srst tak dozreta. takze teraz ho "trapit" nebudem. co sa ale cudujem je ze ked som mu troska zastrihla "ofinku" nad ocami a zopar chlpov co mu uz dlhsiu dobu rastli zboku cez oci priamo tak ked som mu chytila hlavicku a isla strihat fakt dost blizko oci tak drzal ako hluchy dvere. sice obcas sa odvratil ale to len minimalne. na zaciatku ked sommu to chcela robit sa vrtel o trosicka viac a kedze som mu nechcela ublizit nechcene ak by sa mi pohol v blbu chvilu tak som mu troska raznejsie ( nie krikom, len doraznejsie ) povedala aby vydrzal a potom uz drzal. fakt ho mozem len pochvalit za to ako stal. ale to bolo len strihanie. predsalen trimovanie je citlivejsie ako strihanie. lebo uz si zvykol ako tak aj na sprchovanie. takze este pockame s tym trimovanim nejaky mesiac, mesiac a pol pripadne a na jar otrimujeme urcite, lebo uz ma nebavi pocuvat ze aka malicka tucnucka gulka je to a pritom kedj e osprchovanyn tak je chudy ako potkanik.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Trimovanie

Poslaťod leuska » Uto 16.02.2010 14:33

Lagunasa,dobre si sa rozhodla,ked pockas,najlepsie sa trimuje na jar a na jesen,ked menia srst :yes: Pokial sa nemusis riadit vystavami,tak ti to bude stacit 2x do roka :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť