Trimovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Trimovanie

Poslaťod lagunasa » Štv 08.04.2010 13:48

trimovaci nozik ten s tymi kratsimi a tusim aj hustejsimi palickami. neviem co hustejsie by este mohlo byt. poradis nieco? inac, mam pocit ze ho tym skriabem po tele kedze tam tu srst ma uz dost riedku ale zase aj hustu... je to take cudne...
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Trimovanie

Poslaťod MisheliQ » Štv 08.04.2010 14:40

trimovák nie je na podsadu aj keď trochu podsady sa s nim dá vyčesať. Moja trimerka používa furminator a veľmi si ho pochvaľuje a ja ho tiež zamýšľam kúpiť...mám však iný hrebeň na podsadu
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Trimovanie

Poslaťod adushiik4 » Štv 08.04.2010 14:49

Mishel.. prečo potom sú 2 druhy trimovacích nožov? o fulminatore som počula, no neviem, či je na westa dobrý..
U nás je fulminátor plne dostupný .. čiže poblem ho zhánať nebude.. ale aj tak, mám nôž, tak ako hovorila Janka, ten čo ma hustejšie čeplielky..
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Trimovanie

Poslaťod MisheliQ » Štv 08.04.2010 15:27

aké 2 druhy??
ani ja neviem či je na westa dobrý, ale asi je, pretože ho moja trimerka použila na Fergie :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Trimovanie

Poslaťod lagunasa » Štv 08.04.2010 15:30

hej, dobra otazka, Adi. nam to aj tak vysvetlila ta pani zo salonu Oliver z ciech co bola na vystave v nitre ze to tak je.
Furminator som na internete videla.. take ako hrablicky strasne huste. celkom sa my to pacilo ale nechapala som rozdiel a naco potom su tie ostatne noze...
no dva druhy nozov sa prdavaju. teda aspon my sme tak kupovali v jednom baliku. jeden na kryciu srst a jeden na podsadu s kratsimi cepielkami. tusim som to na westikovske forum uz davala, myslim fotky nasich nozikov.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Trimovanie

Poslaťod MisheliQ » Štv 08.04.2010 16:12

predávajú sa aj nože, ktoré sú aj na podsadu aj na kryciu srsť zároveň...
prehliadla som v tvojom príspevku, Jani, že si spomínala trimovací nôž na podsadu, akosi mi to uniklo, pretože ja psov zvyknem občas trimovákom (na kryciu srsť) ako keby učesať (nôž držím kolmo) a stým ide trochu podsady aj, moja chyba...mohla by si dať video ako mu vyčesávaš podsadu, ja si kožu zvyknem pridržať a češem jedno miesto niekoľkokrát za sebou a tej podsady takýmto spôsobom mám celkom dosť, no keď to skúšal priateľ, tak tej podsady vyčesal podstatne menej ako ja..a keď som to skúšala ja 1.krát tak mi to nešlo skoro vôbec (ako na to mi ukazovala a vysvetlovala moja trimerka :D) :lol:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Trimovanie

Poslaťod lagunasa » Štv 08.04.2010 16:21

ok,dam nejake videjko. som nevedela ze je v tom az taka veda. som myslela ze len jednoducho cesem a hotovo. nikde neni nejak specialne napisane co s tym presne treba robit.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Trimovanie

Poslaťod adushiik4 » Štv 08.04.2010 21:33

http://www.gandamak.com/files/trimnoze.htm


Červený trimovací nôž - hustejšia čepeľ, slúži na trimovanie menších plôch kde sa vyžaduje jemnejšie trimovanie. Napríklad hlava, krk, uši...
Modrý trimovací nôž - redšia čepeľ, slúži na trimovanie väčších plôch, hrubšie trimovanie. Napríklad chrbát...

Myslím, že myslíme na tieto vety.. no síce je pravdy, že nikde nepíše , že tento nôž je na podsadu. Presne tieto nože mám aj ja aj Majjka. Nože som použila asi len raz... hlavne, že stali dosť penazí.. veď to aj tam píše :ua: je mi ľúto ich nevyužívať .. no lenže ja som ešte asi neprišla na to ako.. Tá pani čo mi trimovala Tina mala iba jeden nôž ( modrý ) a mala aj trimovací nôž Mars Coat King - original ( tie čo sú na stránke hneď prvé )

Ja by som mala aj otázku, či je u westika možné, že srsť je tak tvrdá, že sa tažko trimuje..
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Trimovanie

Poslaťod lagunasa » Pia 09.04.2010 8:56

no veru nepisu tam nic o podsade.... :hi:
podla toho co tam pisu som pochopila ze ten hustjsi je na kratsiu srst ako je napriklad na krku. no a tie prve noze su asi na kryciu a aj na podsadu, asi sa to rozlisuje len hustotou toho hrebena. ze riedsi je na kryciu srst a hustejsi na podsadu... ale je ich tam vela druhov tak ktory je potom najvhodnejsi? a co pouzivas ty, Miska?
mne ide podsada aj prstami vytrhnut ale je to sakra narocne a ide to po mensich kuskoch ako by to islo tym nozom a tiez z toho bolia prsty...
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Trimovanie

Poslaťod adushiik4 » Pia 09.04.2010 15:41

No ja sa pýtam konktétne na tie MIKI.
Mishel, ktorý by si použila ty na podsadu? Chcela by som teraz v sobotu mierne pretrimovať, lebo už má tu srsť dosť narastenú :smile:
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Trimovanie

Poslaťod lagunasa » Ned 02.05.2010 10:32

takze taktodopadlo nase trimovanie:

pred

Obrázok

po

Obrázok

co hovorite?
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Trimovanie

Poslaťod Federika » Sob 29.05.2010 20:12

Teraz by som mala otazku na skusenejsich strihacov, ale pomoze kazda rada. Aky trimovaci noz je najlepsie pouzit na slovenskeho hrubosrsteho stavaca? Mam kamaratke trimovat sucku ale potrebujem zistit, ze ci staci ten trimovak, co mam na svojho springra, alebo mi treba iny.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Trimovanie

Poslaťod urma » Pia 11.06.2010 5:49

Federika moj oco ma nemeckeho stavaca a pilka na zelezo je jeho favorit :haha:
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Trimovanie

Poslaťod kotrmelc » Pia 11.06.2010 7:14

urma píše:Federika moj oco ma nemeckeho stavaca a pilka na zelezo je jeho favorit :haha:

S týmto sa dosť často stretávam :no:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Trimovanie

Poslaťod ZEva » Pon 14.06.2010 12:00

tak tak pilka je super, na SHS na kryciu srst asi bezny trimovak, potom doladit pilkou (prechody, prip. vycesat podsadu)
Federika a ktora kamoska ma SHS? Tu v KE? To su krasne psiska, mooc sa mi lubia, aj by som chcela vidiet a pomojkat sa....
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť