Trimovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Trimovanie

Poslaťod lagunasa » Štv 16.08.2012 19:28

tak a ja uz mam psov tiez otrimovanych. sice oboch som robila na dvakrat ale konecne uz su. cez vikend im este hlavicky, spodky labiek a chvosty ostriham lebo tam im je to maximalne neprijemne a stale sa len vrtia, a budu hotovi. naposledy som ich trimovala na konci juna pred dovolenkou tak uz to bolo treba. Chiky vyzerala uz len ako kopa chlpov.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Trimovanie

Poslaťod soraya » Pia 18.01.2013 19:11

Ahoj, mala by som otázočku. Moja známa má 6ročného foxteriéra, ktorý bol pravidelne strihaný :ua:
Srsť samozrejme mäkučká, plyšákoidná, vyblednutá. Keďže som teraz často v kontakte s majiteľkou, mám možnosť trochu kecať do toho, čo sa deje so psom. Viem, že kvalitu srsti alebo niečo podobné už moc nezlepším, ale potrebovala by som vedieť, či začať psa trimovať, alebo je lepšie u takto starého psa už radšej zostať nastálo pri strihaní. Ďakujem za akúkoľvek radu :)
soraya
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Bydlisko: cassovia

Re: Trimovanie

Poslaťod Vikiki22 » Pia 18.01.2013 19:58

Ja osobne si myslím, že je už zbytočné ho ,,týrať´´ trimovaním. Jednak na to nie je zvyknutý (teda, podľa toho čo píšeš), nemuselo by sa mu to tým pádom páčiť. Kvalitu už fakt nezlepšíš, resp. po veľmi dlhom čase, čo môžu byť aj roky. Myslím, že v tomto prípade bude lepšie ho naďalej strihať.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Trimovanie

Poslaťod MisheliQ » Pia 18.01.2013 20:26

A ja zase neviem, mne príde, že je to jedno, či sa strihá 3 alebo 6 rokov. Tá srsť sa po 3 ďalších rokoch nejak extra nezmení. A ja som Caesara začala trimovať až v 3-3,5 rokoch,dovtedy bol strihaný (nechtiac).
Ale dúfam, že tu napíše meggie26
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Trimovanie

Poslaťod Margita » Pia 18.01.2013 21:02

ked je srst strihana drzi pevnejsie,nejde dole tak lahko ako trimovana a hlavne je uz fakt na prd co sa funkcnosti tyka,Rody bol trimovany ,potom parkrat strihany a teraz ho trimujem,ale uz to lepsie nebude,a ta srst je fakt zla,jemna,makka a riedka,teraz mu musim davat kabat a ked zmokne tak je premoknuty az na kozu aplne zmoknuta srst a snehove gulicky sa mu strasne robia,Derik ked zmokne,tak je len vlhky,sa otrasie,prebehnem ho uterakom a je suchy,a snehove gulocky sa mu robia ovela menej,to je uplny rozdiel,jeho srst je ovela kvalitnejsia ,voda sa mu nedostane na kozu
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Trimovanie

Poslaťod OSTRIHAJPSA SK » Str 23.01.2013 22:00

dobry vecer,
ak sa mozem pripojit do diskusie s mojou skusenostou.
Vela ludi dava strihat psikov ktory sa maju trimovat a ked sa ich opytam preco to robia tak odpoved znie: Pre to aby to toho nasho psika nebolelo pri trimovani.Vela ludi ma doma psikov a absolutne neviedia ako sa starat o srst toho konkretneho plemena co chovaju.... a to je smutne :plac:
OSTRIHAJPSA SK
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Jungmannova 14, 851 01 Bratislava - Petržalka

Re: Trimovanie

Poslaťod Lea a Stew » Str 23.01.2013 22:53

Ja sa pripajam k tym ludom, ako prveho psa som mala westika s PP ale nikdy sme nechceli chodit na vystavy, tak sme si ako rodina rozhodli, ze nebudeme ho trapit. Je mi jasne, ze to bola chyba, ale to som pochopila az ked sme si doniesli domov Parsona, ktoreho proste trimovat treba a nie len kvoli vystavam a pes mi pritom kludne stoji a obcas zaspava
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Trimovanie

Poslaťod OSTRIHAJPSA SK » Str 23.01.2013 23:14

Mila Lea a Stew
Presne tak ako pisete ... kazdy majitel uzna za vhodne aku upravu zvoli pre psika a mi ako strihaci sa snazime vysvetlit majitelom psika co je pre neho najlepsie ale donutit ho nemozeme. cize s vami plne suhlasim :jop:
OSTRIHAJPSA SK
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Jungmannova 14, 851 01 Bratislava - Petržalka

Re: Trimovanie

Poslaťod MisheliQ » Str 23.01.2013 23:38

Offtopic: Lea a stew, vedela by si mi napisat,prosim, PP meno westika? Pytam sa kvoli databaze,kt. whwt maju.Dakujem
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Trimovanie

Poslaťod Lea a Stew » Štv 24.01.2013 23:24

MisheliQ píše:Offtopic: Lea a stew, vedela by si mi napisat,prosim, PP meno westika? Pytam sa kvoli databaze,kt. whwt maju.Dakujem

Offtopic: FOX z Chmeľovej doliny, psik mal geneticku chorobu, o ktorej nas zial chovatel akosi zabudol informovat
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Trimovanie

Poslaťod renqa » Sob 26.01.2013 7:45

Ja si môjho westa trimujem sama, ale nakoľko to ešte tak dobre neviem, chcela by som ho dať aj ostrihať, aby bol upravenejši. A hlavu mu radšej ani neupravujem, lebo prá krát to zle dopadlo. Srsť má celkom kvalitnú, hrubú, po daždi ho stačí utrieť uterákom. Akurát mu teraz trocha viac odstáva a je trocha jemnejšia, lebo som ho nedávno kúpala. No ale zaujímalo by ma či ho teraz môžem dať ostrihať, keďže je vonku dosť zima alebo radšej počkať aspoň do marca.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Trimovanie

Poslaťod lulu939075 » Sob 26.01.2013 7:50

renqa píše:Ja si môjho westa trimujem sama, ale nakoľko to ešte tak dobre neviem, chcela by som ho dať aj ostrihať, aby bol upravenejši. A hlavu mu radšej ani neupravujem, lebo prá krát to zle dopadlo. Srsť má celkom kvalitnú, hrubú, po daždi ho stačí utrieť uterákom. Akurát mu teraz trocha viac odstáva a je trocha jemnejšia, lebo som ho nedávno kúpala. No ale zaujímalo by ma či ho teraz môžem dať ostrihať, keďže je vonku dosť zima alebo radšej počkať aspoň do marca.


Ja si myslím že to ej na tebe, hlavne ako sa s ním cítiš doma, moj norfolk keby bol zarastený ale uplne jak "ježko" tak by som ho aj cez zimu dala trimovať. Ale on ma naozaj skvelú srsť a hlavne sa dosť hýbe. Ale hlavne ked ho ostriháš tak to už nebude prává srsť akú by mal mať. Bude jemnučká hedvábna, jak jorkovia majú. Ak máš možnosť radšej ho daj otrimovať, strihanie trimovacých psov je pliaga. U nás na sidlisku trimuju jedneho westíka a teda musím povedať že jedniný zo všetkých X vyzerá ako westík. Dokonca sa mi páči :no:
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Trimovanie

Poslaťod Lea a Stew » Sob 26.01.2013 13:07

renqa píše:Ja si môjho westa trimujem sama, ale nakoľko to ešte tak dobre neviem, chcela by som ho dať aj ostrihať, aby bol upravenejši. A hlavu mu radšej ani neupravujem, lebo prá krát to zle dopadlo. Srsť má celkom kvalitnú, hrubú, po daždi ho stačí utrieť uterákom. Akurát mu teraz trocha viac odstáva a je trocha jemnejšia, lebo som ho nedávno kúpala. No ale zaujímalo by ma či ho teraz môžem dať ostrihať, keďže je vonku dosť zima alebo radšej počkať aspoň do marca.

Ja by som z vlastnej skusenosti pockala a nechala si psika niekde otrimovat, urcite sa budes moct pozerat a nasledne to uz zvladnes aj sama, alebo ist na nejaku vystavu a popytat sa ludi, mne tiez poradili ako trimovat mojho psa na vystave(mozes tam zajst a mat vystavne upraveneho westika aj ked na vystavy nechces chodit alebo mas psa bezPP)
Westici su ovela krajsi ked su upraveni tak ako maju byt upraveni(a samozrejme ze nie len westici)
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Trimovanie

Poslaťod MisheliQ » Ned 17.03.2013 18:51

Neviem akú majú foxteriéri srsť , či je to to isté ako srsť westíka, a či ju trimuješ komplet prstami alebo používaš aj nôž, ale prsty by mi odpadli. Ja som dnes tiež oškubala Caesara, ale prsty ma bolia a dnes už viac nestíham. Za 2 hodiny som zvládla toto:
pred a po chrbát
Obrázok

pred a po z boku
Obrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Trimovanie

Poslaťod Vikiki22 » Ned 17.03.2013 19:16

Foxoši majú dosť tvrdú srsť, o niečo málo tvrdšiu ako WHWT. Ja som moju trimovala tupým trimovacím nožom. Otrimovala som jej boky, chrbát, krk a stehná, nohy. Potom som ju okúpala, usušila a nakoniec dostrihala hlavu, chvost, zadok a brucho. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť