Prvá prechádzka so šteniatkom

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Prvá prechádzka so šteniatkom

Poslaťod kellee » Str 09.12.2009 20:13

Ahojte, ma tak napadlo, v sobotu si idem po steniatko KONECNE :aaa: ale nikdy predtym som steniatko neodchovavala, takma napadlo, kedy moze ist maly prvy krat von a kedy sa stretnut s inymi psami, pravdaze o ktorych viem ze su ockovane. nazory na toto som citala v casakoch rozne tak ma zaujima aj vas nazor som z toho zmatena co a ako,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: prvy krat von

Poslaťod calwen » Str 09.12.2009 20:15

Ja som s oboma chodila von hned ako som to priniesla. Krpata nemala ani ziadne ockovania. K cudzim psom som moc nepustala, len ku znamym.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: prvy krat von

Poslaťod kellee » Str 09.12.2009 20:33

calwen, dakujem, tohto som sa bala, lebo niekde som citala ze prave toto je obdobie pre psika doleite na socializaciu, nechcela by som nieco premeskat
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: prvy krat von

Poslaťod Zilla » Str 09.12.2009 20:41

Aj my sme brali krpaňu hneď von ako sme ju doniesli domov, ale tiež sme sa vyhýbali cudzím psom. A tak ako v prípade Calwen, sa aj naša stretávala len s tými psami, ktorých sme poznali.
Zilla
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Brno/NMnV

Re: prvy krat von

Poslaťod kellee » Str 09.12.2009 20:45

dakujeeeeeeeem :jop:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: prvy krat von

Poslaťod zuzulka232 » Štv 10.12.2009 0:19

Hlavne sa zatial vyhybaj miestam, kde sa chodi vencit vela psov. Ked budes mat za sebou vsetky zakladne ockovania, tak po 14 dnoch od posledneho ockovania, ked sa stihnu vytvorit protilatky, mozes chodit aj na miesta frekventovane psikmi. :jop:
zuzulka232
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: prvy krat von

Poslaťod kellee » Štv 10.12.2009 7:39

uff no na sidlisku kde to sa psami hemzi to bude tazke velmi tazke neviem kde budem chodit vencit musim daco vymysliet
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: prvy krat von

Poslaťod urma » Pia 11.12.2009 9:22

kelle netreba zas robit zbytocnu paniku, ja si myslim, ze ludia, ktori maju psa v byte, su uvedomeli a maju ich zaockovanych, nie? Skorej by som sa asi bala niekdy na dedine, kde je vela vsakovakych havkacov nezaopatrenych a aj volne sa venciacich, ked ujdu dakej babke :heh: za sucinou. No a ked nam nasnezi, tak budes aj vidiet :oo: , kde je cik a kak od ineho psa a nenechas ju nuchtit v tom. Samozrejme, ze by sa mohlo aj inak nakazit...ale naco malovat certa na stenu :no: Aj tak asi ziadne dlhe vychadzky cez zimu nebudete absolvovat, len sa vyvenci a fujazd domov.
Ale urcite stendo zacni hned ucit robit potrebu vonku, ved ked si zvykne na daku plienku alebo co, tak si myslim, ze sa to priklad 5 mesacny mladas bude tazko odnaucovat. Ale mozno nie...nikdy som to neskusala takto a ani nebudem dufam...akoze cielavedome "vencit" psa v byte?? :pac:
Btw. uz to bude ten pudlos, ci?
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: prvy krat von

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 11.12.2009 15:57

calwen píše:Ja som s oboma chodila von hned ako som to priniesla. Krpata nemala ani ziadne ockovania. K cudzim psom som moc nepustala, len ku znamym.

ako to, že ešte nemala žiadne očkovanie? Koľko mala, keď si ju brala?
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: prvy krat von

Poslaťod renqa » Pia 11.12.2009 16:08

ja som psa cieľavedome venčila v byte... bolo mi povedané, že s ním cez zimu nemám chodiť skoro vôbec vonku... Tak som to nejak neštudovala a proste som nechodila vonku, aby som mu neublížila. V 4 mesiacoch už prišiel sám na to, že je lepšie vyvenčiť sa vonku a v 5 mesiacoch som už s ním nemala žiadny problém. Tým nechcem povedať, že sa to má tak robiť. Len hovorím z vlastnej skúsenosti... Proste mi do 4 mesiacov prakticky čúral po byte, občas na noviny, inokedy niekde úplne mimo, :kak: väčšinou len vonku a keď to už začal nejako normálne regulovať tak sa sám prepol na režim venčenia vonku. Síce som 2 mesiace každý deň umývala podlahy, ale tak čo už...
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: prvy krat von

Poslaťod calwen » Pia 11.12.2009 16:15

Tatranská Afrika píše:
calwen píše:Ja som s oboma chodila von hned ako som to priniesla. Krpata nemala ani ziadne ockovania. K cudzim psom som moc nepustala, len ku znamym.

ako to, že ešte nemala žiadne očkovanie? Koľko mala, keď si ju brala?


Mam ju v podstate z utulku, kde ju nemohli zaockovat kedze bola zacervena
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: prvy krat von

Poslaťod kellee » Pia 11.12.2009 17:40

nebyvam na dedine nastastie, tak som rada,
Nie zial nebude to pudlik nevydalo :nwm: nedopadlo to dobre

nechcem ho ucit aby robil potrebu v byte. radsej von, len co, viac ako 2 tyzdne dovolenky mi nikto u nas neda, ale nastaste budem moct nejaky cas este naobed chodit domov vyvencit ho, nastastie

ja osobne toto nepovazujem za zimu :hi: ale som spokojna s takouto "zimou" nevadi mi to
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: prvy krat von

Poslaťod renqa » Pia 11.12.2009 18:50

kellee - tak toto zima ani nie je, ale ja som môjho krpca doniesla minulý rok v januári a to bolo dosť chladno... :no: ale ja by som s ním chodila vonku, aspoň na chvíľku, len som sa bála lebo "chovateľka" mi povedala, že s ním nemám chodiť von. :ua:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: prvy krat von

Poslaťod kellee » Pia 11.12.2009 19:51

no to ti verim, aj ja sa preto pytam, ale ta pani odkial beriem psika, tie svoje chova von,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: prvy krat von

Poslaťod mart.ina » Pia 11.12.2009 19:55

ja som nasu doniesla v auguste, ale tiez asi prvy mesiac chodila dnu do takej krabide s plienkou. ako nebolo to najlepsie riesenie, kedze potom trvalo dlhsie kym sa naucila von, ale najpraktickejsie. byvame totiz na 4.poschodi bez vytahu, a keby som videla ze ide curat, tak by som ju tazko stihla zniest dolu. a pravdupovedeiac neviem ci by sa mi to chelo absolvovat tak 20x denne. ale pokial mas moznost tak podla mna lepsie von. :smile:
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

Ďalší

Späť na Starostlivosť