Čipovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Chceli by ste si dat zacipovat psa?

ano
311
86%
nie
49
14%
 
Celkom hlasov : 360

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Silwuska » Uto 04.03.2008 12:37

Ahaaaa...tyy voe...to su novinky :lol: ja som myslela ze tak ako cipovat sa da aj tetovat psa bez PP... sakra :ua: tak co teraz...ako dat identifikovat psa bez cipu?? hm..no neviem...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Fraga » Uto 04.03.2008 12:44

No nefim :nwm: asi len známkou na obojku....
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Silwuska » Uto 04.03.2008 12:51

Znamku mame...ale to je take...su aj hovada co stretnu tulaveho pesa a vezmu mu obojok... :nwm: alebo sa o nieco zachyti a stiahne...no neviem ...pokukam este infos o tom cipe...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod zeane » Uto 04.03.2008 12:54

Silwuska píše:Ahaaaa...tyy voe...to su novinky :lol: ja som myslela ze tak ako cipovat sa da aj tetovat psa bez PP... sakra :ua: tak co teraz...ako dat identifikovat psa bez cipu?? hm..no neviem...


Aaaale, robia z komára somára... My máme čipíček a žiadne problémy :smile: Teda my sme čipovaní povinne keďže máme českú národnosť... :yes: Keď sme si ju doviezli občas jej to išlo na nervíky a trochu si to škrabošila, ale to trvalo možno aj týždeň, čiže dohromady možno tri týždne čo si nosila čip v kožuchu. "Rodičovská" family hovorila že síce mrnčala keď jej ho pichali, ale to robí dodnesdeň keď ju očkujú, čiže v podstate sa jej nič tak tragické nestalo. Myslím že inak sa ani bezpapierak identfikovať nedá - jedine že by si mu dala vytetovať niečo v tetovacom salóne :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Fraga » Uto 04.03.2008 12:59

Odkedy je čipovanie v čechoch povinné? :oo: ja mam oboch psov čechov a teda ani jeden čip chvala bohu nemá...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod zeane » Uto 04.03.2008 13:02

Keď vyvážaš psa - teda dávaš vystaviť petpas musíš dať aj začipovať. Nám dávali vystaviť petpas rovno na nového majiteľa a ich veto ich informoval že musí byť drobček pri tej príležitosti začipnutý keďže je bez PP. :yes:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Fraga » Uto 04.03.2008 13:10

Zujímavé psa som brala s PP a petpasom a čip nemáme ani by som nechcela....suka je s PP bez petpasu a tiež čip nemá :heh: tiež chvala bohu...to si kedy brala štendo tento rok? ja 2006
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod lusy » Uto 04.03.2008 13:29

Ahaaaa...tyy voe...to su novinky ja som myslela ze tak ako cipovat sa da aj tetovat psa bez PP..

:haha: :haha: :haha: sorry, teda, ale fakt mi to prislo vtipne. :hi: inak podla mna to cipovanie psovi nijak neublizi. moj je tiez cipovany a este zije. :lol:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Silwuska » Uto 04.03.2008 13:34

No co no...este sa mi aj smejte :plac: Lucifuk by vam dala :hmm: ona hovori ze som inteligentne dievcatko..a ty sa mi tu takto rehoces...fm...noa?? som nevedela no...som myslela ze cip a tetko je to iste akurat ze v ruzovom... :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Ivanka.P » Uto 04.03.2008 13:40

Fraga píše:Zujímavé psa som brala s PP a petpasom a čip nemáme ani by som nechcela....suka je s PP bez petpasu a tiež čip nemá :heh: tiež chvala bohu...to si kedy brala štendo tento rok? ja 2006


Asi preto, že ty si brala PP psíkov - boli tetovaní, čiže sa dali identifikovať a zeane brala bez PP pudlicu, tak musela mať čip :nwm:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Fraga » Uto 04.03.2008 13:41

aha jasne hm....
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Tasha » Uto 04.03.2008 15:20

čipovanie psa nebolí. Môj si ani nevšimol, že mu to tam dali. A čo sa týka tej ihly, že je hrubá, tak to nie je tiež nič strašné. Ja s ňou skúsenosť mám a bolelo to len trochu viac ako normálna injekcia. A čo som bola pri tetovaní, tak niektoré šteniatka kňučali, iné nie. Niektorým to aj krvácalo. A pri čipe nemá veľmi čo krvácať... Ja som určite za čipovanie. Je to sekunda a psík to má za sebou. :jop:
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Fraga » Uto 04.03.2008 15:55

ja som bola tiež na tetovaní a nekňučali aukla jedna a vôbec to netieklo ani jednému štňiatku a pochybujem ze po tak hrubej ihle nezostane ani ranka....tetovanie je tiež len sekunda a hlavne nemajú cudzie teleso v tele...mne je z tej ihly na nič....
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Tasha » Uto 04.03.2008 19:24

Nevravím, že nezostane ani ranka. A ten čip je úplne maličký. Ja som si dávala pod kožu na ruke implantát, ktorý bol dlhý asi 4cm. bola to taká tyčinka. Ihla, ktorou mi to dávali, mala priemer asi 4mm a prežila som to. A ani to tak strašne nebolelo. Piercing do jazyka bolel oveľa viac. Ja si neviem predstaviť, že by som Darleya mala dať pretetovať. Nie je na ľudí vôbec zlý a ani nikdy nikoho nepohrýzol, ale neviem, či by vtedy necvakol... Ja sa chystám tento rok začipovať aj Grace a Kiru. A aj šteniatka, ktoré budú v budúcnosti budú čipované.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Fraga » Uto 04.03.2008 20:57

Piercing by som si v živote robiť nenechala okrem ineho do jazyka uz vobec ne...(rakovina)... a psa kým nebude daná zákonom povinnosť, čipovať nedám...(a aj to si potom rozmyslim...) chcela by som vidieť nejakú babku ako ide dať čipovat 10r orecha...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť