Čipovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Chceli by ste si dat zacipovat psa?

ano
311
86%
nie
49
14%
 
Celkom hlasov : 360

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod myjka » Uto 15.01.2008 22:40

Taka laicka otazka da sa stena zaroven otetovat aj ocipovat? vtedy by nebol problem ani s rychlou identifikaciou aj bez cipu a zaroven by mal aj do buducna povinnu vybavu.
* Obrázok * Obrázok *
* Môj album *
myjka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Brno, Martin

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod lusy » Uto 15.01.2008 22:45

myjka píše:Taka laicka otazka da sa stena zaroven otetovat aj ocipovat? vtedy by nebol problem ani s rychlou identifikaciou aj bez cipu a zaroven by mal aj do buducna povinnu vybavu.


jasne ze da. moj ma aj to aj to, ale ako som uz pisala tetovanie nie je vidiet a citacky ako bolo spominanie nie su este tak rozsirene.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Tatiana » Uto 15.01.2008 22:52

a ak mas aj psika bez PP mozes si ho dat oznacit,vetko ti to zapise do zdrav.preukazu,ak sa strati mozno ho skor najdes,nie je to velmi rozsirene,lebo potom lahko najdu nezodpovedneho cloveka co by sa chcel psa striast,ale mohli by to zaviest povinne ze kazdy pes za ktoreho platia dane ma byt oznaceny,hned by boli utulky prazdnejsie
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod myjka » Uto 15.01.2008 22:53

To nie je pravda ze ho lahko najdu. Kamoska ma uz pekne dlho nezvestneho a ocipovaneho psa..
* Obrázok * Obrázok *
* Môj album *
myjka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Brno, Martin

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Tatiana » Uto 15.01.2008 22:57

to je problem cipov,mozno ho nasli ludia co by ho aj vratili len ich nenapadne cip,alebo skor su radi ze nie je oznaceny,aj to sa stava,alebo sa nieco ine stalo....
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Priscilla » Uto 15.01.2008 23:00

Tatiana píše:mam ich tiez cipovanych ale aj tetovacka je ,ludia su zvyknuti nato a vacsina ak najde psa hlada tetovanie,cip nie je vidiet a citacky su este malo rozsirene,nevravim ze kazdy da vediet ze psa nasiel ci ma to alebo ono

Dnes je možno situácia naozaj takáto, ale čítačky budú čoraz viac a viac rozšírenie a aj do povedomia ľudí sa to čoskoro dostane. Vo vyspelejších krajinách už o tetovaní ani nechyrujú, tam sa psy už len čipujú.
Aj tak najrýchlejšie sa vám vráti zatulaný pes, keď nosí obojok s priamym kontaktom na majiteľa (lysetka a známka z mestského úradu sú nanič). :no:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Tatiana » Uto 15.01.2008 23:06

ak chce poctivy nalezca psa vratit ano,ale ti s inymi umyslami ho zlozia a zahodia,asi by sme mali psom zriadit satelitne vyhladavanie,pocula som ze isty prezident to ma,co to by bolo nieco :vykricnik: :otaznik:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Priscilla » Uto 15.01.2008 23:38

Netvrdím, že zaručene, iba že najrýchlejšie z preberaných možností označenia. :no:
Ak má ale nálezca naozaj nepoctivé úmysly, nepomôže s najväčšou pravdepodobnosťou žiadna možnosť označenia.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod raky » Str 16.01.2008 1:21

táááááááááák a teraz som sarozhodol.........
a, ak raz budú šteniatka tak tetovanie aj čip...
b, pre moju fenku mé tetovanie, dáme tento rok aj čip, + má na vodítku ,,cell,,, ale ak by sa to náhodou odtrhlo, dám zospodu na obojok našiť mailovú adresu.... a už ma nič nenapadá...., ale myslím to naozaj vážne...
Ak sa mi ktorákoľvek z týchto vecí oplatí _ stnásobne sa mi to vráti, určite lepšie ako minúť inak.... :aaa: :jupi: :jop:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod yetti » Str 16.01.2008 8:22

raky píše:
yetti píše:jednoznacne cip...... :jop:


Ja ešte neviem, ale tiež asi čip, bude časom určite povinný...
Yetti, prečo tak jednoznačne? V akom veku šteniatka sa odporúča ho dať?
Dik.

psa som uz bral cipovaneho, a suku som nechal cipovat sam.... na veku vobec nezalezi... tetovanie je sice permanentne oznacovanie zvierat, ale stalo sa mi uz ze pri poraneni prestalo byt citatelne... :smile:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Fraga » Uto 22.01.2008 12:20

Ja mam k tomu potom otazku...prečo nerobia tie tetovacie farby tak kvalitné ako v minulosti? Mali sme psov vždy tetovaných a všetko sa dalo krasne prečítať, aj po rokoch nie je to teda chyba farby??? Ja čipovať nedám (kým to nebude vyslovene povinné)...počula som že to psom nerobí dobre...pri tetovaní som bola, štendulata o ňom ani nevedeli a to sa tetovali v 8 týždňoch...(dosť staré na to, aby si uvedomovali bolesť) z 8 šteniatok iba jedna fenka aukla a vyzeralo to skôr ako od prekvapenia ako bolesti bolo to len au žiadne pretiahle alebo lutostivé žalovanie...
Potom sa chcem tiež spýtať, nie je ľahšia identifikácia tetovanim? ked ide niekto s kradnutým psom a ma tetovanie asi ťažko to zakryje...(ak toho psa niekto spozná), ale ak ma len čip to budem behať okolo každého s čítačkou? Ďalšia vec prečo nie čip...hovorí sa, že niekedy to dlho trvá kým čítačka ten čip nájde...niekto to spomínal, že pred výstavou ho na vrátnici mordovali pol hodku...čo ak niektorá čítačka čip nenajde a povedia, že pes je bez PP? alebo čo v prípade ak niekto očipuje čipovaného psa? máte nejaké skúsenosti?
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod ivana1 » Uto 22.01.2008 12:44

Fraguš:
1. Ja mam k tomu potom otazku...prečo nerobia tie tetovacie farby tak kvalitné ako v minulosti? - k tomu asi tolko, ze mozno nie je ani tak chyba vo farbe, ako v sposobe tetovania. Je viac sposobov, ako som citala, no a mozno sa farba poriadne nevotrie do ranky. Niekto farbi aj pred, niekto len po precviknuti. Niekto to zotrie - a farby ostane malo....
2. ...niekto to spomínal, že pred výstavou ho na vrátnici mordovali pol hodku... - toto spominala "windy" - vlani v TN, ked sme isli, tak jej vetoska povedala, nech svojej borderke nahmata ten cip, lebo vetka ho nevedela najst... :haha:
3. alebo čo v prípade ak niekto očipuje čipovaného psa? máte nejaké skúsenosti? - to uz je zaujimavy problemik.

No k tomu tetovaniu - nasej psici je sice vidiet, kde tetko ma, ale nerozoznat ani jednu cislicu. Uz ked mala polroka, tak to bolo necitatelne. Teraz ma rok a pol a je to na :plac: .

:ahoj:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Fraga » Uto 22.01.2008 12:52

Tak potom k tomu už len toľko, nech na to vyhradia vetošov, ktorí to vedia...aby netetoval hocikto...nám veto povedal doneste handry utrierky bude krvi...už sa mi dvíhal žalúdok a nepoužili sme ani jednu servítku!...tak o čo mu šlo??? ak niekto púšťa takéto info, ktoré sú absolútne zavádzajúce, pred niekym, kto o tom figu vie (ja som to tiež videla prvý krát), skoro som ušla...a ak ten niekto povie že počká za dvermi a ani nevie ako to prebehlo, tak potom sa nečudujem ani tomu ako sa píše a rozpráva o kupírovaní...A s tým čipom neviem tuším Windy...no nechcela by som to zažiť ked som nervna z výstavy nie? a keď nenajdu tak ma tam nevpustia?
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod yetti » Uto 22.01.2008 13:22

Fraga píše:Tak potom k tomu už len toľko, nech na to vyhradia vetošov, ktorí to vedia...aby netetoval hocikto...nám veto povedal doneste handry utrierky bude krvi...už sa mi dvíhal žalúdok a nepoužili sme ani jednu servítku!...tak o čo mu šlo??? ak niekto púšťa takéto info, ktoré sú absolútne zavádzajúce, pred niekym, kto o tom figu vie (ja som to tiež videla prvý krát), skoro som ušla...a ak ten niekto povie že počká za dvermi a ani nevie ako to prebehlo, tak potom sa nečudujem ani tomu ako sa píše a rozpráva o kupírovaní...A s tým čipom neviem tuším Windy...no nechcela by som to zažiť ked som nervna z výstavy nie? a keď nenajdu tak ma tam nevpustia?

... tetovanie nemusi prevadzat len veterinar, moze ho prevadzat aj poradca chovu pri kontrole vrhu :no: a k tomu cipovaniu. Vo vacsine pripadov cip nie je hmatatelny a v petpase je napisane, a je to aj dane presne kam a na ktoru stranu sa ma cip aplikovat. Cipovanie nie je nejaka novinka, netreba sa obavat o pripadne nezistenie cipu. Je daleko menej pravdepodobne ze bude cip necitatelny citackou ako pripadne tetovanie... :ha: nevidim najmensi dovod obavat sa , alebo dokonca stravat sa priti cipovaniu zvierat. Je to metoda oznacovania, ktora je daleko dokonalejsia a trvacejsia ako tetovanie. O zdraviu skodlivosti cipovania sa nikde nepise, takze nevidim dovod obavat sa :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Cip alebo tetovanie

Poslaťod Fraga » Uto 22.01.2008 13:27

No neviem na inom fore sme rozoberali čipy a to aj tie pohyblivé aj tie trvacne akurat furt neviem ktoré sú ktoré resp. značku...a neviem tušim tam bol aj nejaky članok s čivavou? ktorú po čipovaní vystrelo...dostalo sa jej to srdca a ja mam malé plemeno teraz možno velkého psy by som aj necha to by sa ten čip aj nabehal kym by sa tam dostal ale malý pes je malý pes bojím sa toho...nebudem experimentovať kým nemusím...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť