Čipovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Chceli by ste si dat zacipovat psa?

ano
311
86%
nie
49
14%
 
Celkom hlasov : 360

Poslaťod Ulfheiðr » Str 12.09.2007 17:08

aha, no ja som k nemu v utulku dostala papiere o adopcii a k nim su take ciarove kody a spolu s informaciou ze je zacipovany, si myslim, ze tie ciarove kody su od toho cipu a ze teda zacipovany je. Len by ma zaujimalo, co je na tom cipe vlozene. Tam je ako meno majitela alebo co? Vobec o tom nic neviem, tak sa pytam. Lebo v tom pripade tam je asi ten utulok, alebo kto... lebo este som to vetovi nedala odskusat a len koli tomu sa mi tam nechce tralagat. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod mika » Str 12.09.2007 17:20

Cip sa cita citackou na cipy (mozno je aj lepsi vyraz :ua: ), objavi sa ciselny kod, ktory ked zadas do databazy, tak sa objavi majitel. Lenze na to aby bol pes v databaze musis podpisat papier u veterinara a ten ho zada. A je to za poplatok. Blbe je, ze v tych databazach je zmatok, v niektorych statoch ich je viac, a neviem ako medzi sebou komunikuju a ako je na tom medzinarodna spolupraca. Nas pes je zacipovany, ale v databaze neni. Takze obcas cip sluzi len ako povolenie k vystaveniu pasu.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Poslaťod Ulfheiðr » Str 12.09.2007 17:22

ach jo, tohto som sa bala, ze to neni take jednoduche. Cize ak tam je utulok, tak on to akoze moze prepisat na mna. No aspon daco. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod mika » Str 12.09.2007 17:36

Trochu pochybujem, ze to utulok aktivoval. Nas je z utulku a cipovali ho az pred odchodom, veterinar to nezapisal, ale ak by to pisal, tak uz s nasim menom. Ale zalezi od utulku a veterinara.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Poslaťod lusy » Str 12.09.2007 18:34

vyskusajte si ti co mate pasy pre psa jeho overenie. ja som sa prave o to snazila a napisalo mi, ze pas neexistuje. :oo:
https://www.cepsz.sk/index.php?lang=sk&menu=check
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Čipovanie

Poslaťod LadyTrixiKe » Uto 06.11.2007 18:09

Má niekto z vás začipovaneho psika ?
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Poslaťod Dasty » Uto 06.11.2007 18:24

no my nemame, ale chcela by som aby sme si ho dali pre istotu...ale vraj to stoji okolo 1000Sk...je to pravda? lebo uz neviem ako to je s tym :smile:
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Poslaťod Rika » Uto 06.11.2007 18:44

JJ, ja mám, už vééééľmi dávno :heh: ... jj, stojí to zvyčajne tak okolo 1000... ja si už ale ani nepamätám koľko som za to platila :lol: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Dasty » Uto 06.11.2007 18:49

aha...no ale ja neviem lebo mi byvame na dedine a podla mna nam to moc netreba :ua: ale raz mozno ak budeme so spom dakam casto chodit :hi:
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Poslaťod bassetka » Uto 06.11.2007 19:16

Cipovany musi byt pes,ktory nie je tetovany a ide cez hranice.U nas stoji aj s pasom 890 Sk.Skoda ze sa nedotiahlo lepsie do konca,aby boli vsetci psici cipovani.Uz by sa ziadny nestratil.V cechach odpustali poplatky za psa mestu na rok,ak si ho dal majitel cipovat.Zatial ani vsetki utulky nemaju citacky.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Aris » Uto 06.11.2007 19:21

Sa mi zda, ze tato tema tu uz je :no:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Rika » Uto 06.11.2007 21:15

Konkrétne táto téma tu ešte nie je, len sa o čipovaní spomínalo v inej téme ohladne cestovania so psom do zahraničia.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Čipovanie

Poslaťod lusy » Uto 06.11.2007 22:32

LadyTrixiKe píše:Má niekto z vás začipovaneho psika ?


ano. kedze s nim cestujeme tak som ho dala radsej aj zacipovat.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Ulfheiðr » Str 07.11.2007 8:44

najma tetovanie je platne len do nejakeho roku 2010, potom aj napriek tetku musi mat pes aj cip, takze ten kto chce opustit nase zaprdene SR musi cipovat :smile:
snad sem zozeniem aj link kde som to citala
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Str 07.11.2007 9:02

Ja nemam psa zacipovaneho...mozno ho niekedy dam...podla mna je skor vyhodny ten privesok na obojok co su v tom inicialy majitela...pretoze ak mi pes zdrhne a niekto si ho zobere domov a neda ho do utulku, tak mi je cip tak na dve veci...odtial si vyberu papierik a hotofo :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť