Vyhrievanie do búdy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod bobamima » Pon 30.11.2009 15:53

Waki, Váš parson tiež cestuje raz dnu raz von? Cez deň ho mávate na dvore alebo ako? Naši zatiaľ bývajú stále von, viac menej len večer ich púšťame na 2-3 hodky dnu, viac mi zatiaľ doma neprešlo :hmm:
Inak, aj naši všetko demolujú - to já dobre znám :no: V búde nič neprežilo, xy koberčkov skončilo už v koši - nerve moje :pac: Teraz v sobotu sme im vysávali.... búdy... a kukám kukám, že pomaličky ale isto zničia aj to vyberateľné zateplenie v ich spálňach :pac: škrabú škrabú... až bude všetko na framforce :hmm:
Ale inak som sa chcela k tejto téme ešte opýtať, či bude teda v pohode, keď im tú slamu dám do búd do toho vyberateľného zateplenia - to je v takej skoropevnej látke (nie dosť pevnej pre mojich chlapcov zdá sa), či to teda nevadí, keď je nejalá látka a na tom tá slama.... ? :poklona:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod waki » Pia 04.12.2009 20:37

my mame jacka :no: ale ano, cestuje dnu - von a tak... ja robim z domu, takze ona mi tak nejak robi spoločnost.. cez den je to tak 50-50 von a dnu. v noci zatial kym nemzne tak je von. ( ale je mi ju luto vyhadzovat von, ked je taka rozospata na gauci. :ua: )
par noci som ju uz nechala ze bude teda spavat dnu ale celu noc v 2hodinovych intervaloch chodila kontrolovat cely dom a pazurikmi cupitala po dlazke, tak nas budila... :zz: :aaa: :zz: :aaa: :zz: :aaa: :zz: :hmm: (ale cikat jej urcite nebolo treba)
waki
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Limbach

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Niki » Pon 14.12.2009 12:08

Chcela by som vyskúšať našim psom dať do búdy slamu. Aká je lepšia, resp. mäkšia slama? Viem, že z niektorého druhu obilia je tá slama taká tvrdá, pichľavá. Alebo to je tomu psovi jedno :ach:
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod MooosCZ » Pon 14.12.2009 17:55

My sme vcera nasypali do budy slamu a sklidila uspech :ha: stary se tam hned nastehoval (ikdyz predtim spaval frajersky na podlozce) a mlada to musela zopakovat...zatim venku vytahana neni,tak uvidime :heh:

Niki,ta jemna sa podle mna hned rozdrobi,ale nevim :nwm: me dycky dovezla babka z dediny,takze sem na vyber nemela :ha:
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Niki » Uto 15.12.2009 9:39

Mooos, díky. Tak to je super, že sa Tvojim slamový pelech páči :jop: . My sme voľakedy chovali králiky a nie vždy bola tá slama rovnaká. Urobíme si výlet v okolí dediny a pokukáme po slame. Veď výskúšame.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod bobamima » Str 16.12.2009 14:10

Aj my sme už dali slamu a tiež sa mi zdala tvrdá, trochu majú chalani už povynášané v predsieňach, ale ja som im tam toho natrepala dosť :lol: , tak pevne dúfam, že ich to viac takto hreje. Inak, vie mi niekto povedať, na koľko stupoňov si psík dokáže v búde nadýchať? Je tu o tom nejaká téma, prosím? Ďakujem. :no:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod MooosCZ » Str 16.12.2009 16:47

Niki vyzkusajte, ale jak rikam,lepsi bude asi ta mene jemna :smile:
bobamina, ja sem nekde cetla ze az na 15-20,pokud ju ma dobre zateplenu,na nevetrnem miste,utesnenu atd :jop:
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod bobamima » Štv 17.12.2009 9:04

Fíha :oo: až na toľko?! To by bolo fajn! :jop: Dík za info :no: Budem lepšie spávať :no:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Fraga » Ned 20.12.2009 22:36

Naši maju budy zateplené a v kotercoch, takže im tam nefuka (plný plech) a budy su s predsienou a pre istotu som ešte prekryla handrou vchody. Je to poznat ked vyjdu von maju uška teple. :smile: Dnes v noci má byť -17 ale od zajtra -3 +3 :nwm:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Akami » Ned 20.12.2009 23:05

Mame budu s predsienou, zateplenu komplet s polistirenom, z vonku este oblozenu a vo vchode handru, nech tam nefuci. Ako podlozku som skusala vselico, rozne pelechy, matrac deky aj vypchate obliecky, ale nic sa mi tak nepaci ako slama. Je stale sucha a cista /velke plus, spina prepadne na spodok na steblach sa nedrzi a psiktak lezi stale v cistom/.
Ako podstielku je vhodne pouzivat psenicnu slamu. Ta z ostatnych obylnin je viac tvrda, ostra, menej pohodlna, psa picha. A mnozstvo tak, aby mal pes pohodlne nastlane, min. tak 10 cm, davam aj do predsiene, pretoze nasa Terry niekedy aj tam rada lezi a vykuka von. Obcas treba skontrolovat, pretoze po case sa akoby zlezi /tie stebla su take zmacknute, splostene/ a treba pridat. Davam pred zimou, vtedy menim az na jar, len priebezne dostielam, pretoze vzdy pri vymene podstielky budu aj poriadne vycistim a aj vydezinfikujem a v zime by nepreschla poriadne. Od jari do jesene vymenim aspon 3x.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod shirae » Str 12.05.2010 19:18

Ja môžem slamu len odporučiť. je to jediná vec,ktorá v búde vydrží. na zimu som dala veľmi hrubú vrstvu, až do polovice výšky búdy, a pes si tam vyhĺbil vlastný okrúhly pelech. keď vyjdú z búd, sú celkom teplé, aj keď vonku mrzne, slama je čislá, suchá, nedrobí sa, psi pekne voňajú a nemajú na lakťoch preležaniny. teraz ale neviem, či slamu na leto odstrániť alebo nechať, bojím sa že ich teplo donúti ležať mimo búd a nebudú sa mať kam schovať do chládku.
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Bee House » Str 12.05.2010 20:43

a odkial mate tu slamu? to sa da niekde aj normalne kupit, ci musim ist okosit nejake to pole? :joint:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Akami » Str 12.05.2010 21:22

Ja slamu nechavam aj na leto. Teda pravidelne obmienam. Slama nehreje sama od seba, pes sa neprehreje, ale keby nic v bude nebolo, lezal by na tvrdom nie? Deky ani ine podobne veci sa mi neosvedcili, kedze staci jeden dazdivy den a deka je cela mokra a spinava.

Slama sa da zohnat na druzstvach, ked pokosia na jesen pole da sa ist nazbierat a mnoho drobnych pestovatelov slamu pali a tak by boli radi keby sa jej zbavili. Treba popatrat po okoli kto ma kde zasadenu psenicu a na jesen ked bude zatva, tak si treba nachystat vrecia :no: ja berem od znameho, tiez by ju inak spalil a ked prejavim zaujem, je rad ze ju ma komu dat a este mi ju aj pozbiera. Inak najpraktyckejsie je zohnat balikovnu slamu, je velmi skladna.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod shirae » Štv 13.05.2010 11:12

Ano, dakujem, slamu teda nechám a ked bude zlá len vymením. my berieme slamu balenú v kockách od farmára.
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Bee House » Ned 16.05.2010 9:23

no tak sa teda rozhliadnem po okoli. Je to teda taka ista slama, co sa dava konom ako podstielka( lebo ja moc slamy nerozoznavam, a mam kamaratku ktora ma kone...) :otaznik:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť