Pooperačná starostlivosť

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Pooperačná starostlivosť

Poslaťod 1bubko2 » Štv 09.02.2012 11:26

po operacii entropie oka zacali havovi rany hnisat, mozem pouzit tiez kamilky hadam na to ci?
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Pooperačná starostlivosť

Poslaťod Priscilla » Štv 09.02.2012 11:32

Odvar z kamiliek do očí určite nie, v tom ti ostanú maličké čiastočky (nech to akokoľvek dobre presitkuješ) a bude to ešte viac dráždiť.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Pooperačná starostlivosť

Poslaťod Lindchen » Štv 09.02.2012 11:35

Použiť sa môže, ale treba ho preliať cez čistý filtračný papier. Repík a tiež šalvia sú dobré, mám s tým veľmi dobré skúsenosti :yes: . (Arisiak má zápaly furt :ua: .)
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pooperačná starostlivosť

Poslaťod 1bubko2 » Štv 09.02.2012 12:25

no to je čajova kamilka-akoze normalny sackovy caj, tak z toho hadam nie su čiastočky...či taky sa nemoze?
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Pooperačná starostlivosť

Poslaťod Lindchen » Štv 09.02.2012 12:27

Aj tam sú čiastočky, určite treba prefiltrovať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pooperačná starostlivosť

Poslaťod balisko » Str 12.09.2012 17:24

nas bernsky salasnicky je taktiez po operacii ocnych viecok uz 6 dni a jedno oko stale zaviera,ma tam stale stichy ktore by sa mali vstrebat,a rany mu hnisaju..lekar povedal ze je to ok, tak tiez ze ci mu to mam precistovat kamilkami aby mu to nehnisalo
balisko
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Starostlivosť o sučku po sterilizácii

Poslaťod Monii » Pia 26.07.2013 18:47

Ahojte, frajerovej 7 ročnej fenke sme našli po háraní na pravej strane bruška také malé guličky. Isli sme s tym za veterinarom a pani doktorka nam po ohmatani povedala, ze ide o nadory na mliecnej zlaze. Po vysetreniach nam okrem vyoperovania casti mliecnej zlazy odporucila aj ovariohysterektomiu. Dnes rano podstupila zakrok. Je normalne, aby po tom, co sme ju doviezli domov, len cupkala po byte? Ani nespala, nedokaze sa ulozit. Na mestach kde vznikla spavat len stoji a smutno pozera. Nic nechcela papat, co je asi prirodzene. No vodu by pila neustale. Moze ju mat stale k dispozicii? Doktor spominal, ze ju ma pit s odstupom casu v malych mnozstvach. No ona je stale smadna. A prechadzky mozme absolvovat ako obycajne? Samozrejme len v tempe, v akom dnes zvladne.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Cikanie po narkoze

Poslaťod Titinka » Štv 27.02.2014 15:26

Vcera nasmu psikovi operovali koleno dve hodiny po narkoze bola este stale otapena a pocikala sa. To bolo okolo 17 hod. Odvtedy este stale nebola cikat. Nosime ju von na rukach aj ju pridrziavame. Este stale necikala odvtedy. Je to v poriadku?
Titinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Pooperačná starostlivosť

Poslaťod Vikiki22 » Štv 27.02.2014 16:06

A pije dosť, alebo vôbec...?
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pooperačná starostlivosť

Poslaťod Titinka » Pia 28.02.2014 0:15

áno, vodu pije, ale neciká. Bolí ju nôžka, nevie stáť a ešte necikala. Celú noc a celý deň.
Titinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Pooperačná starostlivosť

Poslaťod Vikiki22 » Pia 28.02.2014 17:20

Ak by sa ani na druhé ráno nevycikala, určite ju vezmite späť na veterinu a povedzte im, že neciká. Tuto už niečo v poriadku nebude.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pooperačná starostlivosť

Poslaťod ada.h » Sob 04.07.2015 11:41

Ahoj sme druhy den po serilizacii ,este stale len lezka nechce pit ani papat ,kolko to trva takyto stav?Dakujem
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Krvácanie po kastrácii

Poslaťod ZuzkazLiptova » Pon 20.07.2015 19:49

Zdravím všetkých, mrzí ma, že moja prvá založená téma musí byť tohto typu. Dnes mi kastrovali 4 ročného No. Rýchly zákrok bez štychov. Prebral sa nám v aute odkiaľ sme ho preniesli do garáže aby mal kľud. Ako sa poprechádzal rana začala krvácať (vtedy 250ml), volala som vet vraj mám nato dať len ľad a bude to dobré. Mám strach. Rana stále krváca (už o niečo menej). Zákrok bol o druhej. Mám čakať? Podobné skúsenosti? Prestane to krvácať samé ? ďakujem
ZuzkazLiptova
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Re: Krvácanie po kastrácii

Poslaťod Vikiki22 » Pon 20.07.2015 19:55

Rýchly zákrok bez štichov... Čo si mám pod tým predstaviť? To, že niečo po operácii takto krváca určite v poriadku nie je.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pooperačná starostlivosť

Poslaťod ZuzkazLiptova » Pon 20.07.2015 20:04

Neviem vysvetliť nie som odborník - uspali ho (cca10 min.) ,samotný zákrok trval tiež 10 min. Vraj mu ich vybrali a zaviazali na tri krát bez štychov. Vraj cez to nemôže vykrvácať, praskli mu len cievky (bolo mi povedané do tel.) bežať za ním s ním alebo k sebe zavolať pohotovosť ? Nechcem ho zbytočne naťahovať a neviem či zbytočne nestresuj em
ZuzkazLiptova
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť