Strihanie srsti, labiek

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Koker a strihanie

Poslaťod lusy » Sob 15.03.2008 2:36

Ak ste chceli psa, ktoremu netreba vycesavat bobule a bodliaky zo srsti, je tolko vela kratkosrstych psov, ktorym to pristane.

podla mna si ma clovek kupovat psa podla povahy a nie podla srsti. a ked uz chce mat niekto ostrihaneho psa tak nech ma. a kolki strihaju yorkov, lhasakov, sicu...
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Koker a strihanie

Poslaťod maggie » Sob 15.03.2008 12:15

no ja som si teda vyberala psa aj podla srsti,samozrejme prvorada by mala byt povaha,velkost atd,ale myslim,ze aj ta srst je dost dolezite kriterium.ja som sa napr.po kokrikovi uz do dlhosrsteho plemena nijako extra nehrnula.a hlavne tie usi to su patalie,vsetci,co maju kokrikov asi poznaju postrach menom osina ci ostina proste take tie travy,co dnu vojdu ale von ani za svet.ale k tej srsti,no ja neviem,ale ked psa dokladne ceses,tak sa mi nezda,ze prehliadnes bodliak a ze ho prehliadas az tak dlho,az je z toho nejaky problem.to potom kliestov mu nemozes najst ani nahodou.
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Koker a strihanie

Poslaťod p.j.jack » Sob 15.03.2008 19:00

Na kliešte sú prostriedky aby sa na psíkovi nedržali,prehliadnuť malý kúsok z bodliaka je veľmi jednoduché,raz mala pod pažou a bola to len 2mm špička a raz medzi prstíkmi....Za celé 3,5 roka čo mam ajdu mala raz osinu v uchu,stym problém ani nemáme,našťastie.....
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: Koker a strihanie

Poslaťod maggie » Ned 16.03.2008 21:23

jaj tak to potom ano...my sme osinu mali zoparkrat a zakazdym to bolo peklo,pes silny jak kon,u vetocha vzdy cela rodina drzala,papulu zaviazat,nejaky mocny asistent prilahnut,aj tak sme mali co robit...
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Koker a strihanie

Poslaťod p.j.jack » Pon 17.03.2008 8:30

Moja ajda sa pekne drží ,keď ide snami manžel,vtedy machruje...ale inak je srab,keď má dostať injekciu.
Keď ju strihám je tiež veľmi poslušná,síce vidím,že sa jej to veľmi nepáči,ale drží sa vie že ju čaká odmena :heh:
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: Koker a strihanie

Poslaťod Linduska » Pon 14.04.2008 22:08

jasne moze, ale ja to nerobim krajsi su s dlhou
ale mozu sa len vytrimovany su krajsi

//nepis zbytocne prispevky, stlac tlacidlo upravit ...Silvia
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: Koker a strihanie

Poslaťod Linduska » Uto 15.04.2008 16:57

mozu sa aj strihaat
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: Koker a strihanie

Poslaťod nell » Uto 15.04.2008 17:13

Kedže chodím na výstavy tak ja strihám každú výstavu ale samozrejme len hlavu a trimujem :lol:
nell
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Koker a strihanie

Poslaťod migo » Pia 16.05.2008 22:56

môžem len súhlasiť s nell :lol: práve preto som chcel amer.kokríka pre tu peknú dlhú srsť a podarenú papuľku ...aj keď už nebudem chodiť na výstavy tak ju nedám ostrihať na krátko :nie: ...chce to len zvyk s tým česaním a je to v poho :lol:
tiež mi to zo začiatku nešlo no teraz "nemaproblema" ...nezanedbať a je nádherná :foto:
migo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Košice - SK

Re: Koker a strihanie

Poslaťod p.j.jack » Ned 18.05.2008 12:09

Ja som dala mojej ajdinke úplne letný zostrih.A ako sa jej to páči.Je veľmi spokojná.Každý podvečer chodíme na jazero,kde behá do húštin,skáče do vody a stále sa jej niečo zamotávalo do chĺpkov.Viacej sme oberali osiny a pichľavé guľky ako sme si užívali prírodu.Dnes ale je to supééééér.... :jop:
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: Koker a strihanie

Poslaťod Linduska » Ned 18.05.2008 15:40

presne tak ta srst je neodolatelna a bola by neskutocna skoda ich ostrihat... a toto strihat aby im nebolo teplo je pekna hlupost, lebo oni maju termoregulaciu tomu prisposobenu a strihanim sa len narusi
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod ronak » Ned 15.06.2008 18:35

Kúp si poriadny strojek napr. Moser max 45 k tomu 4-ku alebo 5-ku hlavicu a máš pokoj
ronak
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod ayo201207 » Sob 26.07.2008 17:28

vie mi niekto povedat kedy ostihat maltezacika???....ja by som ho najradsej ani nestrihala, lebo kamaratka ma tiez maltezacika a ked ho 1. krat ostrihali tak uz nemal taku peknu srst no tak neviem...vie mi niekto poradit???
ayo201207
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod Trixi » Štv 07.08.2008 21:54

Mischellka píše:vie mi niekto poradit ako ostrihat 9 mesacneho psa, ktory je neuveritelne zivy.. bojim sa ho dat ostrihat do salona, neobsedi ani minutu a na druhej strane sa ho bojim ostrihat sama, strach z vysledku ma brzdi :aaa:


Záleží na tom, ako ho chceš dať ostrihať.
Ak na hladko, to bude rýchlovka, mne to trvá cca 30 min., ale ak je česaný, oplatí sa dať ho iba pristrihnúť. Trvá to cca o 10 min dlhšie ale výsledok je suprový !!!

Neboj, ak psa necháš v salóne, zostane bez teba a bude poslúchať personál. Mám s tým nejednú dobrú skúsenosť. :jop:

ayo201207 píše:vie mi niekto povedat kedy ostihat maltezacika???....ja by som ho najradsej ani nestrihala, lebo kamaratka ma tiez maltezacika a ked ho 1. krat ostrihali tak uz nemal taku peknu srst no tak neviem...vie mi niekto poradit???


Aký je starý tvoj maltézáčik?
Chovateľská stanica Bikin dvor - http://www.bikindvor.com
Webstránka o bradáčoch - http://www.schnauzer.sk
Webstránka o amerických akitách a KCHAA - http://www.americanakita.sk
Trixi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 370
Bydlisko: Nitra

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod dianka » Pia 19.09.2008 21:56

toto zaujima aj mna. nasa ma uz 3 mesiace a aj by sme ju dali o nejaky centy pristrihnut, ale nie vylepat. nemate nejake foto? nejake napady??? (len nech nema hlavu ako mikrofon...
dianka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť