Strihanie srsti, labiek

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod Nia » Štv 31.03.2011 12:57

S tým sa nedá veľmi robiť nič, treba počkať kým to dorastie. Každopádne mu ich NESTRIHAJ, to by si urobila hlúposť, lebo chlpy by stále dorastali a stále dráždili očká. Treba počkať. Ja som to malému tiež gélova a neviem čo robila...treba len pravidelne čistiť očká, lebo teraz mu vaic budú slziť. A neboj sa...on vidí :smile:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod Lucike » Pia 22.04.2011 8:18

ahojte,idem mať prírastok k môjmu zverincu :smile: totiž idem si kúpiť yorkshira.... mám základné znalosti o staranie sa o toto plemeno či už od chovateľa-kde mám rezervované šteniatko,z netu,od iných chovateľov-chcem sa vás spítať či je lepšie dať psíka strihať do salonu či už skúsiť to doma sama a vlastne mohli by ste mi dať základné znalosti o strihaní tohoto plemena? lebo na nete som našla nijaké video....ale nič viac a ešte jedna otázka...je rozdiel strihať psíka špec.strojčekom pre psy alebo postačí strihať napr. strojčekom na ľudí? :no:
Lucike
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 10.05.2011 13:35

To by aj mňa zaujímalo. Chcem teraz strihať doma (na salón niesu prachy) a mám len miernu obavu, aby mi niekde v polovici neskolaboval strojček...pes vypadajúci jak po zrážke z kosačkou a ja budem v panike aj tak hľadať prvý salón.
Takže čo, mám si risknúť náš strojček?
poznámka: nejdem so strojčekom do plnej srsti, predstrihám si ho nožnicami, ale aj tak, je to plocha :joint:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 16.05.2011 7:42

Tak dík za rady :joint: . Strojček to vydržal. Porobil nejaké schody, ale nič hrozné-aj tak sa netvárim, že sa s tou krátkou srsťou narodil. Len treba pred zásahom strojčekom trochu preriediť efilačkami, lebo mi do tej hustej srsti ani nechel vliezť. Plus mu ztrebalo dávať pauzu, lebo sa dosť zohrievali čepele.
Výsledok pokusu je taký, že netreba cvakať salónu a stačí trochu lepší ľudský strojček a dve hodiny času. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod Barbara » Str 18.05.2011 10:52

Ahojte,

ja si svojho pudlíka strihám sama. Tak raz za mesiac oholíme papuľku, poopravujeme vyrastené vlasy a vyholíme packy. Je ako na výstavu :jop: predoslého pudlíka sme dávali strihať do salónov, ale nie vždy som bola spokojná. Mali sme jednu dvornú kaderníčku, ale to bola stašia pani a už nestrihá. Vždy som čakala až kým naozaj musel ísť pod nožnice :smile: ale teraz sa o nového krpca pekne starám sama, keď sa mi niečo nepodarí tak nadám len sama sebe :ach: je to skvelý pocit, keď ideme po ulici a ľudia nás chvália a pýtajú sa kde som ho dávala strihať :hi:
Zo začiatku síce nechcel pekne stát na stolíku ale dnes mi pri holení paciek zaspáva :no:
Takže ak je človek šikovný, čo chce len cvik, tak je podľa mňa lepšie si psíka strihať. Sú to dobre ušetrené peniažky a posilňuje to vzťah pes-človek. :joint:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 19.05.2011 7:42

Daj aj foto :foto: pochvál sa. :smile:
Inak ako stiháš labky. S akým nástavcom - milimetre?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod Barbara » Štv 19.05.2011 9:56

Ahojte,

predtým
Obrázok

potom
ObrázokObrázok

a packy holím strojčekom, bez nadstavcu, potom mu ju otočím a roztiahnem aby som sa dostala do medziprstového priestoru, aby sa mu to všeličo z vonku nezachytávalo, už to tu niekto spomínal, že je to super riešenie (v suchých dňoch je menej prachu na packách a keď je mokro tak stačí len utrieť takými servítkami navhlčenými alebo handrou).
Pekný deň :ahoj:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod patka_1 » Str 09.05.2012 14:22

Ahojte! mam doma 4 mesacnu sucku yorkie a zaujmalo by ma kedy ju mozem dat ostrihat...pocula som ze u vsetkych steniatok treba pockat do 6 mesiaca zivota...co je na tom pravda? co by sa stalo keby som ju dala uz teraz ostrihat? ona ma totiz hrozne jemnucku steniatkovsku srst, hrozne sa jej robia chumaciky a ked ju cesem tak ju to boli, sticuje...lepsie by jej bolo ostrihanej, len neviem ci mozem :otaznik:
Keď si skryjeme tvár do dlaní a želáme si, aby sme sa radšej nikdy neboli narodili...pozrie sa na nás tými svojimi veľkými, vernými očami a pohľadom povie: "Veď stále tu máš mňa." (Jarome K. Jerome)
patka_1
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod nikushka127 » Pia 01.06.2012 17:00

dobrý deň,
mám maltezáčku a chcela by som ju dať z praktického hľadiska ostrihať a rada by som sa opýtala, či niekto nevie, či srsť maltezákom po ostrihaní narastie späť taká pekná, ako ju má teraz?
ďakujem za odpoveď
nikushka127
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod lenikasss » Sob 16.06.2012 16:31

ahojte, moja sestra mi predchvilou vystrihala mojho bradacika a neviem preco ju napadlo ze mu vystriha aj gulky a pipika :D chcem sa opytat, hrozi nieco psikovi ked mu pipika nechrania takmer ziadne chlpky? srst mu rastie rychlo tak dufam ze ochvilu to bude mat ako predtym :D
lenikasss
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod Vikiki22 » Sob 16.06.2012 20:18

nikushka, áno, srsť mu narastie taká istá akú ju mal pred tým.
lenikasss, to nie je problém. Jemu to chýbať veľmi nebude. :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod renqa » Str 18.02.2015 15:33

ahojte. ospravedlnujem sa ak som zle zaradila otázku ale potrebovala by som pomôcť.
chcela som mojmu westíkovi vystrihať troška fúzky, pretože sa mu tam stále zachytávalo jedlo a má z toho kožné problémy. no ale nakoniec to dopadlo dosť katastrofálne a ja sprostá som mu to ešte prešla strojčekom, nech to má reku aspoň zarovno. výsledok je chlpatý westík s oholenou papuľkou. no vyzerá fakt strašne.
teraz by som ho chcela dať ostrihať do salónu (dávam ho strihať kvôli kožným problémom, lepšie sa dostanem ku koži a viem ju liečiť) a neviem či by nebolo najvhodnejšie mu ostrihať aj hlavu. Viem že bude vyzerať strašne, ale to už vyzerá aj teraz tak je to asi jedno. Otázkou ešte ostáva či sa to bude dať nejak normálne ostrihať keď som sa mu už do toho starala ja. A za akú dobu to dorastie. Ďakujem za odpovede.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod Miro 23 » Uto 17.03.2015 19:01

Dobrý deň prajem som tu nováčik
Potreboval by som poradiť nejaký strojček na nažho maznačika maltezaka strihame ho tak 4krad do roka
Aby to nebolo moc drahé ale aby to aj niečo prežilo
Ďakujem
Miro 23
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod tonamie » Uto 17.03.2015 21:06

Viac o strojcekoch
viewtopic.php?f=14&t=2317
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Strihanie srsti, labiek

Poslaťod Klára » Štv 02.07.2015 16:41

dobry den mam steniatko nemeckého trpaslicieho spica a chcem sa spytat ci sa teraz na leto moze dat podstrihnut jeho srst aby mu nebolo take teplo. necem ho ostrihat na strih boo. len mu cem dat trosku skratit srst. cem sa spytat ci je to mozme u tejto rasy. ak ano kolko centimetrov by to bolo dobre. dakujem ak mi pomozete
Klára
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť