Strihanie srsti, labiek

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: strihanie

Poslaťod vero69 » Pia 04.12.2009 10:46

adushiik4 píše:Potrebujem poradiť...


Kamoška chce strojček, ktorým môže fakt len pristrihnúť srsť ... nie žiadne extrémi.. len pár cm.. Je tento strojček vhodny, alebo má hľadať niečo kvalitnejšie...??Potrebuje niečo šikovne na strihanie okolo očí, uší poprípade aj prejsť chrbátik a nožičky.


http://www.sixfeet.sk/osetrovanie-a-upr ... -9961.html


Ja si myslím, že sa jej nevyplatí tento lacný. Ja mám síce drahý, pretože strihám, ale viem zo skúsenosti, že tieto sa nevyplácajú. Hneď sa to pokazí a opravovať žiadna sláva :yes: :yes: :yes:
vero69
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Námestovo

Strihanie srsti na labkách

Poslaťod drymarchon » Sob 03.04.2010 1:07

Chcela by som sa opýtať či máte podobný problém. Moja fenka má pomerne dlhú srsť na labkách i zospodu. Nielenže to vyzerá neesteticky, ale zachytáva sa jej tam rôzna háveď a v zime primŕza sneh či kamene, takže srsť musím strihať.
Akurát nie som príliš spokojná s výsledkom, takže by som uvítala nejaké rady alebo triky aby výsledok vyzeral čo najlepšie, ako sa vyhnúť schodíkom atď... Nevravím že je to najhoršie, ale ajtak.... :ach:

Pridávam moje foto osrihanej a neosrihanej labky

ostrihaná

Obrázok

neostrihaná

Obrázok
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Strihanie srsti na labkách

Poslaťod pigie » Sob 03.04.2010 8:12

U nas sa labka ma strihat tak, aby bol a okruhla. Zospodu to vysmikavam vsetko tupymi noznickami. Potom labku otocim a ostriham ju normalnymi noznickami do gulata
Obrázok
Potom vezmem preriedovacie noznice - tie so zubkami a zarovnam aj vrch labky:
Obrázok
Tieto nazorne obrazky kedysi dost pomohli mne, snad pomozu aj tebe :no:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Strihanie srsti na labkách

Poslaťod Kikz » Sob 03.04.2010 9:47

Jááj drymarchon, to si ešte dobre dopadla... ja čo som posledne strihala tak,,, a´lá schodíky do neba :ach:
Teraz už mu to až tak moc nevidno, trošken dorástlo ale no vtedy :oo: ... ja som to zostrihala úplne aj zvrchu, nenechávala som tam dlhú srsť, no proste hrôza :pac: teraz už to vypadá trochu lepšie ale stále je tam vidno tie moje schodíky a, jedna zostrihaná menej, druhá viac.... :ach: :pac: :hi:

Obrázok Obrázok
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Strihanie srsti na labkách

Poslaťod drymarchon » Sob 03.04.2010 20:29

ďakujem baby :smile:
ja by som jej to mile rada zasrihla dookrúhla, ale ona má takú srsť, na fotke to síce nevidieť, že niekde dlhú niekde krátku, takže mám obavy že by jej bolo vidieť pazúriky, ale nabudúce sa pokúsim a potom hodím foto ako dopadol náš (ne)úspech :piskot:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Strihanie srsti na labkách

Poslaťod Federika » Ned 04.04.2010 19:56

Ja striham tak, ze si vycesem srst na labke proti smeru rastu, to co trci odstrihnem, potom uz len otocim labku, zospodu normalne ostriham a este medzi pazurikmi trosku. Predtym som strihala inak, ale kamoska mi poradila strihat tym vycesanim proti smeru a je to super. :jop:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Strihanie srsti na labkách

Poslaťod meraja » Pon 05.04.2010 12:38

ja nášmu Oskarovi (bernardín) tiež strihám tú srsť.Zo spodu labiek,medzi prstami,ale aj túto časť
Obrázok
jednak sa tam zo spodku chytajú nečistoty a jednak to nevyzerá pekne
tam pri pazúrikoch len veľmi jemne takže schody ani veľmi nie sú
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Strihanie srsti na labkách

Poslaťod korra » Pon 05.04.2010 13:39

zospodu vystrihavam uplne, na povrchu zastrihavam u bernaka do gulata /rastu mu tam take nepekne fuziska/. chce to cvik, prve strihania vyzerali vselijako teraz je to uz v pohode. U kavalierky, vystriham spodok, potom vycesem na packe v protismere, zastrihnem co moc trci /nejake papucky sa im nechavaju/ a aby nebolo vidno, ze to ma strihane, prebehnem to z efilackami do strapata...tak je ta labka ostrihana, ale nevidno ze je ostrihana :no:
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: Strihanie srsti na labkách

Poslaťod martinkaaa4 » Uto 06.04.2010 14:04

ja svojmu psíkovi plemena shih-tzu strihám srsť medzi vankúšikmi aj do pol packy nožnicami dohola :no: hlavne preto že sa lepšie udržiava a po prechádzke nemusí ísť stále do vane ale utrieme len mokrou/suchou handrou :no:
kuk foto :no:
chlpatá packa
Obrázok
nechlpatá packa :lol:
Obrázok
a tu je vidieť ostríhanie packy z vonku :no:
Obrázok
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: strihanie

Poslaťod anemika » Štv 06.05.2010 11:49

Ahojte, chcem sa opytat, ci existuje nejaka publikacia, kde su popisane strihy psikov.

Aky strojcek je kvalitny, skor by som uz kupila profi, nech mam pokoj.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: strihanie

Poslaťod pimpa » Štv 13.05.2010 22:42

anemika píše:Ahojte, chcem sa opytat, ci existuje nejaka publikacia, kde su popisane strihy psikov.

Aky strojcek je kvalitny, skor by som uz kupila profi, nech mam pokoj.

knizka snad tato:
http://www.martinus.sk/?uItem=27273
neviem akeho psa xces strihat ale niektori chovatelia maju namakane stranky, kde je popis ako strihat, trimovat atd. len treba trosku pochodit po nete :smile:
a o strojceku je tato tema :ahoj:
viewtopic.php?f=14&t=2317&hilit=moser
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: strihanie

Poslaťod mon777 » Štv 08.07.2010 14:34

Ahojte, len teraz som sa zaregistrovala, takže som tu úúúplne nová. Chcela by som sa vás opýtať, či by ste mi nevedeli poradiť, ako sa dá najlepšie ostrihať anglický kokeršpaniel. V strihaní amerických mám už prax a chcela by som vedieť strihať aj anglické. A ešte by som sa potešila, ak by ste mi vedeli poradiť, ako mám ostrihať psíka, ak sa veľmi vrtí a nechce sedieť kľudne na mieste. Ďakujem :smile:
A ešte by som sa chcela opýtať, či sa aj westíkom strihá na hridičke "V" ako amíčkom.

Písala som to aj do inej témy, lebo až teraz som si všimla túto. Poradíte mi prosím??
Neexistuje škaredý psík. To len ľudia sa na nich nevedia pekne pozrieť:))
mon777
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: strihanie

Poslaťod Tom » Ned 25.07.2010 23:34

mon77: Strihanie nieje ziadna veda, pokial ho ches ostrihat len tak aby mal skratenu srts a nezalezi ti az tak na vyzore. Kedze anglické kokriky su na tom so srstou skoro rovnako ako americke, ich strihanie sa nijak razne nelisi. A co sa tyka toho vrtenia, tam by mali postacit pamlsky a jedna osoba na pridrzanie psa.
Tom
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: strihanie

Poslaťod mon777 » Pon 26.07.2010 9:41

Ďakujem. Za to sa pýtam, lebo čo som mala americkú kokricu, tak som si ju strihala sama (na štandard plemena) a chcela by som to vedieť aj s angličákmi. Tak za to sa pýtam. Mojej malej stačilo pri strihaní položiť pred nos sáčok s piškótkami a pekne sedela. A keď sa už naučila na strihanie, tak si to vychutnávala a nevrtela sa vôbec :smile: Len neviem, ako na cudzie psíky, keď nechcú sedieť.
Neexistuje škaredý psík. To len ľudia sa na nich nevedia pekne pozrieť:))
mon777
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: strihanie

Poslaťod Tom » Pon 26.07.2010 23:36

mon: Trpezlivost ruze prinasa :smile: . Trochu sa z nim potrap a malo by byt vsetko v priadku. Ani moj zo zaciatku nechcel ale, po par sedeniach to bolo ono. :no:
Tom
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť