Strihanie srsti, labiek

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: strihanie

Poslaťod Bambulka2508 » Sob 22.08.2009 10:32

Dakujem krasne za radu, boli sme ho ockovat vcera a som sa na to pytala veterinara a povedal mi to iste takze to aj tak asi urobim... len budeme musiet vyriesit dalsi problem kedze sa nerad cese :) no ta cervena srst mi robila starosti a neda sa to ani s nicim vycistit takze skusim urcite nestrihat... dakujem krasne za radu :)
Bambulka2508
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: strihanie

Poslaťod martinkaaa4 » Sob 22.08.2009 11:46

bambulka takže ja používam na čistenie očiek borovú vodu ktorú kúpiš normálne v lekárni a aj srsť s nou môžeš čistiť pretože borová voda vysušuje a tú srsť ma červenú práve preto lebo mu chĺpky dorastajú a keby si ostríhala urobila by si veľkú chybu takže nechaj dorásť a potom gumičkuj a prípadne sem môžem hodiť ako som ja gumičkovala tú srsť :no: :yes: a krpec si na to česanie postupne zvykne môj tiež vystrájal pri česaní na tváričke ale potom si zvykol len treba mať pevné nervy a česať česať :yes: držím palce :jop:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Koker a strihanie

Poslaťod beruska80 » Štv 24.09.2009 7:16

Ahoj,jasne že áno,urobila som si kurz tak viem že strih je štandart a vyzerá úžasne...
:smile:
beruska80
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod Lalika » Ned 27.09.2009 19:17

Ahojte, moj maltezacik ma 3,5 mesiaca a ked ho ucesem on sa otrasie a vyzera ako dive klbko a fuziky mu trcia do stran. problem mam s ockami ako to riesite :ua:
Lalika
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Správne strihanie okolo očí,uší,nosa a chvostíka

Poslaťod didushkaa1 » Uto 20.10.2009 17:32

Táto téma ma napadla pretože vela ludi robí v nej rozne chyby a zatial som nenarazila na temu, v ktorej sa rozoberá strihanie okolo očí,uší,nosa a chvostíka. :smile: Tak dúfam že to niekomu pomože a ked tu už podobná alebo presne takáto istá téma je tak mi to prepáčte. :no:
Naposledy upravil didushkaa1 dňa Uto 20.10.2009 21:37, celkovo upravené 1
didushkaa1
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Správne strihanie okolo očí,uší,nosa a chvostíka

Poslaťod mony » Str 21.10.2009 7:59

Správne strihanie okolo očí a nosa aspoň podľa môjho názoru neexistuje :no: Nie je dobré zasahovať do rastu chĺpkov zrovna v týchto partiách. Strihanie okolo uší? Možno máš na mysli vytrhávanie chĺpkov z uší. V rámci prevencie je podľa mňa dobré uši pretrhávať. No a nakoniec si sa pýtala na strihanie v okolí chvostíka. Ja strihám okolie konečníka a ešte taký 1 cm aj na koreni chvosta (zvnútra). Názory sa určite budú rozchádzať, pre každého je ten jeho spôsob strihania/nestrihania ten správny. :no: No v jednom, v čom sa asi viacerí zhodneme je, že strihanie chlpov pri očiach nie je správne, pretože to narobí viac problémov ako osohu. :ahoj:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: strihanie

Poslaťod urma » Štv 22.10.2009 13:15

leuska píše:V KE ma dobry salon Patricia Dankova,chovatelka kralovskych pudlov,chodi aj na sutaze v upravovani psov a ma uspechy :yes: Ale neviem ako sa jej salon vola,ani kde sidli,skus vygooglit :no: :ahoj:


Patricia Dankova ma pokial viem stredakov :ahoj:
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Správne strihanie okolo očí,uší,nosa a chvostíka

Poslaťod urma » Štv 22.10.2009 13:25

ved zalezi o ake plemeno ide, nie? u pudlov je "spravne" strihanie okolo vsetkeho menovaneho uplne vyholenie. No a nerobi to ziadne problemy, kedze sa to robi pravidelne napr. 1x mesacne.
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: strihanie

Poslaťod leuska » Štv 22.10.2009 13:34

Vazne? :ach: Ked som ju videla vystavovat,vacsinou bola s kralovskym :nwm: Ale mozno vystavovala niekomu inemu :no: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Správne strihanie okolo očí,uší,nosa a chvostíka

Poslaťod mony » Štv 22.10.2009 15:26

samozrejme, že to závisí od plemena :yes: Ale vzhľadom na to, že diduska má v popise uvedeného shih-tzu, tak som jej odpísala, aké je podľa mňa správne strihanie u tohto plemena (čo som však v príspevku neuviedla) :joint:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: strihanie

Poslaťod anemika » Pia 23.10.2009 17:29

Pre Presovcanov- boli ste uz u centikovej?salon tara
Naposledy upravil anemika dňa Štv 04.02.2010 11:19, celkovo upravené 1
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: strihanie

Poslaťod edina26 » Ned 01.11.2009 15:41

leuska píše:Vazne? :ach: Ked som ju videla vystavovat,vacsinou bola s kralovskym :nwm: Ale mozno vystavovala niekomu inemu :no: :ahoj:


leuska: Pani Patricia Dankova ma bisonikov a jednu stredacku pudlicu. Nikdy nemala kralovaka :lol: pani je skvela strihacka fakt klobuk dole pred nou mojho psa striha ona ja som snou maximalne spokojna :jop: a na koho si ty myslela leuska to bude Dada Strukelova a ona ma kralovakov a pracuje na KVP-cku :ahoj:
edina26
Nováčik
 
Príspevky: 45

Re: strihanie

Poslaťod adushiik4 » Uto 03.11.2009 18:13

Potrebujem poradiť...


Kamoška chce strojček, ktorým môže fakt len pristrihnúť srsť ... nie žiadne extrémi.. len pár cm.. Je tento strojček vhodny, alebo má hľadať niečo kvalitnejšie...??Potrebuje niečo šikovne na strihanie okolo očí, uší poprípade aj prejsť chrbátik a nožičky.


http://www.sixfeet.sk/osetrovanie-a-upr ... -9961.html
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: strihanie

Poslaťod Federika » Uto 03.11.2009 21:25

Ja som teraz pred par dnami strihala svojho Rona, a musim povedat, ze na moj prvykrat to vyslo. Takze som rada, lebo som sa predtym trochu bala, ze to nedopadne az tak dobre. Sice mi asistovali dve osoby, ale to len na drzanie a pamlskovanie, lebo bez nich by som to asi nezvladla. Takze velmi pekne dakujem mojej mamke a Janke, lebo aj vdaka nim to vyzera super. A hlavne sme mali dobru naladu a pokecali si. :lol:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod ada.h » Str 18.11.2009 14:00

Ahojte:/ pre Lalika/ Ja moju maltezsacku striham doma a ked je moc zachlpena tak jej to efilackami poprestrihujem a vycesem ,(to su noznice zo zubkami) a ocka jej vysriham a umyjem borovou vodou. :ahoj:
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť