Strihanie srsti, labiek

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod Trixi » Sob 20.09.2008 19:36

dianka píše:toto zaujima aj mna. nasa ma uz 3 mesiace a aj by sme ju dali o nejaky centy pristrihnut, ale nie vylepat. nemate nejake foto? nejake napady??? (len nech nema hlavu ako mikrofon...


Žiaľ, fotky nemám, ale môžem ti poradiť.
Na pristrihnutie psa je potrebné, aby bol kvalitne česaný, teda nie iba po povrchu srsti, ale od kože.
Telo psa nechaj pristrihnúť na 2,5 cm (mám taký nástavec na mašinku, takže existuje) aj krk. Nožičky sa vyformujú nožničkami primerane dĺžke srsti na tele, aby nemal tenké nôžky.
Hlavička sa dá urobiť viacerými spôsobmi:
1) podobne ako westíkovi, teda do okrúhla, ale úmerne prispôsobené dĺžke srsti na tele, aby nevyzerala veľká.
2) bok hlavy, t.j. od spodku ucha až po kútik papuľky a do výšky oka sa ostrihá na 3 mm. Potom sa nožničkami upraví vrch hlavy na strapato, niečo podobné ako pudlovi, len maltézákovi to tak nestojí a papuľka sa zostrihne na kratšie, aby nevyzeral ako bradáčik.
3) bok hlavy ako v prípade 2), ale na 3 mm sa zoberie aj papuľka, takže hlavička potom vyzerá ako u pudla.
Vo všetkých prípadoch sa nechávajú uši aj chvost v pôvodnej dĺžke, iba končeky chlpov sa na cca 2mm zostrihnú, aby sa odstránili štiepavé konce.

Ak psíka nedostatočne vyčesávaš, nikde ti ho nepristrihnú bez dôkladného vyčesania !!! :yes:
Chovateľská stanica Bikin dvor - http://www.bikindvor.com
Webstránka o bradáčoch - http://www.schnauzer.sk
Webstránka o amerických akitách a KCHAA - http://www.americanakita.sk
Trixi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 370
Bydlisko: Nitra

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod kaila71 » Ned 21.09.2008 10:37

Tiez strihavam maltezakov tak ako taku skusenost clovek nadobudne.Hlavne by som radila aby ste psov nedavali strihat-mam na mysli takych co nemaju podsadu a su drobni,ked je obdobie zimi.Ja viem ze ksefty potom stoja a da sa nosit aj svetrik,ale myslim ze je lepsie ,pokial neni nutne ostrihat kvoli problemovej srsti a pod.,ked psik ma dlhsiu srst a je trosku chraneny.Moja fenka ked je ostrihana a schladi sa,velmi sa trasie a uz sa mi podchladila.Fakt to nestoji za to aby Vam psika prehanalo kazdych 10 minut -to v tom lepsom pripade!Nech psik vyzera ako prachovka,ved okraslit a upravit sa da aj dlhsia srst. :ahoj:
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod Trixi » Ned 21.09.2008 14:45

:nie: ...samozrejme, že by sa nemali psi bez podsady strihať na krátko a ani v lete.

Ak je však potrebné ho dať ostrihať, vždy tak, aby zostala nejaká srsť, nikdy nie na hladko !!!
Chovateľská stanica Bikin dvor - http://www.bikindvor.com
Webstránka o bradáčoch - http://www.schnauzer.sk
Webstránka o amerických akitách a KCHAA - http://www.americanakita.sk
Trixi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 370
Bydlisko: Nitra

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod Jannka » Ned 21.09.2008 16:33

dianka píše:toto zaujima aj mna. nasa ma uz 3 mesiace a aj by sme ju dali o nejaky centy pristrihnut, ale nie vylepat. nemate nejake foto? nejake napady??? (len nech nema hlavu ako mikrofon...


dianka,u tvojej fenulky o strihani este neuvazuj. pockaj do jari. Je to drobusik, mohla by v zime prechladnut.
A potom v jari, sup s nou do saloniku,tam z nej urobia kocku.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod dianka » Ned 21.09.2008 17:33

Trixi Kaila Jannka :) dakujem vaaam velmi pekne, bala soms a len tak ist do salonu, ze mi ju vylepuuu :) ona ma taaaku hebku srst (pred tym som mala 2x NO a uznajte, ze je to rozdiel :) )

a Jannka :) by sa hnevala,keby jej povies drobusik, uz mame 3 mesiace a pekne sme zacali papat, od kedy je zdrava pribrala skoro pol kilecka (vraj jej este nejake deko treba pribrat, ale uz je to dobre) :) onaaa uz velka caja. podstrihnut som ju chcela kvoli páču, lebo hore ma take dlhsie chlpi a ked ju ucesem, tak vyzera akos michochonom na hlave a mne sa gumicky a sponecky taaak neluubia. no ale asi zvolim do jary tuto metodu :)

Dakujem vam fakt za rady :)
dianka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Prešov

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod ayo201207 » Štv 30.10.2008 18:50

moj maltezáčik má 11mesiacov. Pred dvomi mesiacmi som ho dala 1.-krát ostrihať. Iba zo spodu a upraviť hlavičku. doteraz mal na telíčku pekný jemný vlas. Tento mesiac om si vsimla, ze sa mu na niekolkých miestach urobili zhlúčiky, ktoré sa nedajú vyčesať. Poraďte mi prosím čo s nimi, aky hrebeň je najlepší a a či ho mam dať osrihať(aj ke to nutné) úplne na krátko)...čim skôr....Ďakujem
ayo201207
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Koker a strihanie

Poslaťod Saoirse » Ned 09.11.2008 14:39

Ja davam svojho kokra tiez strihat, 2 krat za rok. Na jar a na jesen (srst mu do zimy podrastie tak akurat, aby mu zima nebola :lol: ). Je to lepsie, myslim, ze aj pre majitela aj pre psa, pes sa nemusi v lete trapit teplym kozuskom, tebe to zas usetri na starostlivosti o srst :) U mojho je to po zime strasne, same guce zo srsti sa mu vytvaraju (to si clovek ani nestiha vsimat a strihat to, rozcesavat ... polepena srst a tak) Navyse sa mi viac paci ostrihany :D
Saoirse
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Trnava

Re: Koker a strihanie

Poslaťod Sofia » Pia 14.11.2008 0:25

Ja moju Sofi - američan, taktiež strihám. Viem, tá srsť je naozaj krásna, keď je dlhá, avšak nie sme na výstavy a takto je nám to praktickejšie. Takže vezmem párkrát v roku strojček a je to... My však holíme iba chrbátik, nohy iba pristrihávam... V zime sa trochu oblečieme, lebo tá moja sa v snehu trasie a starosti so srsťou nás obchádzajú. :jop:
Sofia
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod alaya1 » Pia 21.11.2008 9:27

Na to ja pouzivam kondicioner firmy Hery- volume, ide to po nom super rozcesat.
Clovek by nikdy nemal prestat byt clovekom
alaya1
BANNED
 
Príspevky: 210

Re: Koker a strihanie

Poslaťod Basha » Uto 23.12.2008 0:11

Gastona davame strihat tak 2x v lete ked je teplo. Ma strasne hustu srst oproti inym kokrom. Ale je to nic oproti nasmu prvemu kokrovi. To bol masaker a nie srst. Ako naozaj obdivujem ak ma niekto kokra s tak hustou srstou udrziavaneho vystavne. klobuk dole....Mne osobne sa napr. nepaci, ked je anglicky ostrihany so strojcekom ako americky...tie prechody, ktore by sa mali vytrimovat mi tam nesedia. Ale to je jedno....teraz mam borderku a ako ta srst sa neda porovnat. Koker sami chuchvalec, spina, bodliaky, snehove gule....a este aj dlho schne... :lol: Gaston na vystavy nechodi, takze trih ,,na ovcu" nam vyhovuje a jemu tiez:)
Inak citala som, ze zlaty kokrovia maju menej srsti ako napr. cierny....podla mna to je ale individualne, nas cierny mal srsti, ze by si na tom clovek noznice vylamal :lol: ale videla som uz aj cierneho, ktory nebol az tak chlpaty...A gaston - cierny s palenim, tiez ma srsti pozehnane...
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod anemika » Pia 13.02.2009 16:46

Idem strihat maltezacika a chlcela by som vediet, nieco o tom geliku, co podavaju psikom na ukludnenie. Nechce mi ho bez neho ostrihat. Ma plste na nohach tak je to surne. Nema ten gel vedlajsie ucinky? Pes po pouziti spi, ci je len omraceny? Ma 9 mesiacov.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod Ema 012 » Sob 14.02.2009 15:33

Ked ti ho bez ničoho na ukludnenie nechcú ostrihať, chod inde :nie: Ak je psík niečím omámený bojí sa ešte viac.
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod anemika » Sob 14.02.2009 19:52

No on je velky bojko, lezie na toho, kto ho drzi, nehryzie, len knuci- strasne, az ta za srdce taha.
Tu na vychode nenajdes asi nikoho, kto striha bez tej pasty, skusam salony v KE, nic nenachadzam.A to mu treba upravit len labky a hlavu.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod LUCIA_L » Ned 15.02.2009 18:12

Tak to pocujem 1x ze psikovi v salone davaju nieco na ukludnenie. Ja som svojho dala 1x ostrihat a posledny krat. Odvtedy ho striha mama. Uz ho nedavam do salonov neviem nejako nedoverujem neviem co so psom tam robia ked tam nie som.
LUCIA_L
Nováčik
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Bratislava

Re: strihanie maltezaka

Poslaťod anemika » Pon 16.02.2009 10:42

Je to tak, nedokazem najst salon v okoli, ci osobu, ktora ostriha psika bez ukludnenia a sibenice. Tak radsej, nech chodi chlpaty, ved je este zima.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť