Strihanie srsti, labiek

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Strihanie srsti, labiek

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 16.08.2007 7:41

treba Anglického kokra aj strihať??? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Iwka » Štv 16.08.2007 7:42

Nie je to nutnost ale potom sa srst lahsie udrziava. Podla mna je lepsie ked sa striha
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 16.08.2007 7:43

keď sa začne strihať tak potom treba strihanie pravidelne??
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Iwka » Štv 16.08.2007 7:47

tak 2 - 3x rocne
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 16.08.2007 12:12

a je nutné toho psíka strihať??keď raz začnem dá sa aj so strihaním prestať??albo mu bude potom stále viac a viac rásť?? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Štv 16.08.2007 12:42

Môžeš potom aj prestať. Najlepšie je strihať ho na leto - ja si myslím, že tak na 2, aby nemusel v tých hicoch trpieť a na zimu mu nechávať dlhú.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod amaris1 » Štv 16.08.2007 13:17

ano, je dobre ked ho ostrihas. my mame tiez kokera a hlavne v lete je to blbe ked sa jej na srst vonku nachytaju vseliake bodliaky, pichliace a tak. A este je to aj velky "lapac prachu". Takze: nie je to nevyhnutne, ale urcite je to praktickejsie a hygienickejsie, zvlast ak byvas v byte.
amaris1
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Poslaťod Bára » Uto 21.08.2007 11:22

Mne sa strašne páči, keď je koker vystrihaný:-D Kamoš ho dáva niekoľkokrát do roka strihať a takje to lepšie.. Srsť sa jednoduchšie udržiava a pre psa je to tiež len výhoda, hlavne v lete
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Barta » Pon 27.08.2007 9:22

mama striha psov a strihala všetko co ma dlhu srst :D :heh: aj doma psov co nepoidu na výstavu ostriháme nakrátko :D :lol: :lol: :ha:
Barta
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod bassetka » Str 19.09.2007 18:59

Zalezi to od toho aku m :ahoj: a srst.Niektory anglican ma tvrdu a priliehavu,staci strihat len "dlhe"partie na nohach a bruchu.Kazdym strihanim ti srst zjemnie,daj pozor ak ma velmi tvrdu srst a ostrihaju ho moc na kratko,mohol by sa rozskriabat ked mu budu chlpy odrastat.V nasej dobe zhonu som za strťihanie,aj salony musia z niecoho zit,len si vyber dobry salon.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod MisheliQ » Štv 20.09.2007 14:39

myslím, že psi nemajú srsť podobnú s našími vlasmi, že im dlhšia nenarastie, len podľa štandartu alebo kríženia (samozrejme u krížencov sa to pri šteniatku nedá zistiť aká dlhá bude srsť) a myslím, že s tým môžeš v pohode prestať kedykoľvek...ale kokríci by sa strihať nemali resp. nemusia sa strihať :no:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Mia » Str 17.10.2007 12:22

kokriky sa mozu ale nemusia strihat zalezi od toho aku hustu a kvalitnu srst ma.Nasu sucku sme dali ostrihat len 2krat a uz to nespravime, lebo po ostrihani mala srst horsej kvality a viac padala,ale je to u kazdeho psa rozne napr.moja znama ma kokra ktoreho keby nestrihala tak by vyzeral ako prachovka pretoze ma velmi hustu strst....ale ked je ostrihany tak sa to ovela lepsie udrzuje a lepsie vidno parazity
Mia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Martin

Poslaťod Baruška » Str 05.12.2007 14:35

Ja mam kokru a neviem si strihanie vynachváliť. Strihám ju aj v zime, ale nie kvôli tomu, že by sa mi tak páčila, ale skôr preto, že som alergička a trošku paradoxne, mám alergiu na psie chlpy. Takže v zime máme tenký kabátik aby nebolo veľmi zima.
Baruška
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20
Bydlisko: Zálesie

Re: Koker a strihanie

Poslaťod p.j.jack » Ned 03.02.2008 7:12

ja moju ajdu striham,lebo cez leto beha po lese a do hustin a nachytavaju sa jej bolestive pichlave bobule a semienka a v zime sa jej robia snehove gulky a velmi jej to vadi,tak sa strihame.Pekne sa mi drzi..... :ach: :ach:
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: Koker a strihanie

Poslaťod vymysleny » Ned 03.02.2008 9:17

strihat sa nemaju, maju sa trimovat,,,
vymysleny
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Ďalší

Späť na Starostlivosť