Switch to full style
Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).
Odoslať odpoveď

Re: bodliak v srsti

Sob 05.02.2011 17:11

Ja to proste robím rukami :)) Ale s mojím psom sa to ťažko lebo on na jednom mieste moc dlho nepostojí :D Mne to ide rukami najlepšie :))

Re: bodliak v srsti

Ned 06.02.2011 15:53

ja na dredy a aj boldiak davam ludsky kondicioner- nerozriedeny. kym to vyberiem, potom to oplachnem vodou. Riedeny sa mne neosvedcil.

Re: bodliak v srsti

Pon 07.02.2011 7:26

Já hlavně nevybírám bodlák ze srsti ale vybírám chlupy z bodláku, rukama.

Re: bodliak v srsti

Pon 07.02.2011 8:28

super, ten kondícioner vyskúšam - zatiaľ sme mali teda iba raz bodliak na zadnej labke... dala som mu to tak dole, ze som ho nechala, aby mi zaspal na kolenách a potom som mu ho jemne po kúsočkoch vyťahovala :lol:

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Pia 18.02.2011 23:14

Je len Február a my už chodíme z prechádzok celí zabodliačení. Doteraz som mala len krátkosrstých psov takže to nebol problém. Moj prvý psík bola sučka maláho bradáča. Pamätám si že bežne chodila s prechádzky tak, že mala fúzy zlepené s obočím :lol: Dostat to von bol boj. Kým som nemala mojho terajšieho psa -bernáka-nikdy ma nenapadlo aká je dlhá srst nepraktická v takýchto prípadoch. Velký pes = velký priestor na zachytávanie bodliačikov. Ostáva nám len bojovat s kefou a nožnicami v rukách :lol: .......najhoršie je sa tomu ani nedá nijak zabránit- ak idete naozaj do prírody....

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Sob 11.05.2013 19:15

nam pomohla bravcova mast :yes:

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Pon 13.05.2013 10:29

citala som temu dozadu a niektori co nechcete hned zuvacku vystrihavat poradim - mojej maltezacke sa raz prilepila zuvacka o chlpy tesne pri papuly velmi tesne pri "pere", cize sa nedalo ani vystrihat lebo ona hned tie noznice kusala a lizala - vyskusala som olej (normalne slnecnicovy), troska som sa potrapila, ale zuvacka krasne zisla :)

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Pon 15.07.2013 8:56

V piatok som mala moznost skusit odstranit zivicu z kratasov, a pomohla majoneza ( domaci recept z internetu). Fuj co musi obsahovat ta majoneza ak zisla zivica, na majonezu odvtedy nemam taku chut. 3 x som to poriadne posuchala a zivica zisla krasne dolu.

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Pon 15.07.2013 12:29

Majoneza? :heh: To by ma nenapadlo.
A použila by si ju aj na psa? Leovi sa raz dostalo pod pazuchy ( :ach: ) niečo ako živica...a nešlo mu to preč. Som mu to aj šampónovala, ale išlo len trochu. A už ani neviem, ako sa toho nakoniec zbavil, zrejme si to vylizal.

Ale teraz vyberám v poslednej dobe stále tie guličky zo srsti. Síce len Zive, Leovi sa to nezachytáva do srsti. Resp. iba trochu, že mu to len strasiem preč. Ziva má ešte peknú mäkkučkú srsť a tej sa to tam pekne zamuchlá, hlavne za uši.

Offtopic: Naposledy ma sestra so sesternicou zhrozené volajú nech idem vybrať kliešťa mačiatku, čo našli na ulici. A to tá maličká gulička. Keby mali oni kliešťa, asi odpadnú od hrôzy. Prechádzky s nimi sú strašné. Raz a stačilo.

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Pon 15.07.2013 13:18

Dassi radsej majonezu dat na psa, ako alkohol alebo riedidlo.:D

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Pon 15.07.2013 13:26

Tak to je jasné :lol:
Snáď nebudeme musieť skúšať, ale mám to v pamäti :heh:

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Pon 15.07.2013 13:37

Majonezu by som mala v pamati aj ja. :lol:

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to

Uto 14.11.2017 18:00

Ja som vcera uplnou nahodou prisla na to ako lahko cesat mojho psa od zvyskov bodliakov a lepivych guliciek roznych velkosti. Asi tomu pomohlo aj to, ze mal srst namocenu v oleji, ale... Vsade sa hovori, ze nevycesavat suchu srst, navlhcit a vycesat. To ide uplne naprd, aspon mne, ovela lepsie to slo nasucho. Ale uplne svetovo to slo a pes ani len nepipol, ked som ho postavila do sprchy, pustila vodu na dany pramen a precesala obycajnym hrebenom po prude tej vody. Vsetko slo von uplne v pohode, hreben sa nezasekaval a vycesala som celeho psa uplne bezproblemu :jop: Odteraz cesem psa len pri kupani :heh:

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to

Uto 14.11.2017 18:13

derik ma teraz na brade kus prirody a tiez neviem ako to dat dole
Odoslať odpoveď