Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Poslaťod SIRIUS.čierny » Uto 11.12.2007 17:40

Ahojte ak ste si všimli fotku môjho psa tak vidíte,že je dlhosrstí. Problém je v tom,že mi začal krívať dlho som nevedel od čoho to je až dnes som mu našiel na labke nalepenú žuvačku. Má tam dosť chlpov a keď som mu to chcel dať preč dosť kňučal lebo ho to bolelo. Ako mu to mám odstrániť?Nožnicami?To sa zas bojím aby som mu nepichol moc hlboko má tam totiž dosť dlhú srsť. Neviete o nejakom prípravku čo by to rozpúšťalo? Má to totiž v strede a dosť hlboko
SIRIUS.čierny
BANNED
 
Príspevky: 15
Bydlisko: SOM BEZDOMOVEC

Poslaťod schnauzee » Uto 11.12.2007 17:58

hm, neviem, co ine okrem vystrihania by mohlo pomoct...noznicky najlepsie. Ma to medzi vynkusikmi? Potom nejake nie ostro zakoncene noznicky a piplavo po kusockoch to opatrne vystrihavat, z chlpov to asi inak nedostanes...ale ak niekto vie o inom sposobe, necham si aj ja poradit :smile:
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: žuvačka v labke

Poslaťod Hegrid » Uto 15.01.2008 21:38

No keď sa ti žuvačka nalepí na nohavice keď ju prisadneš, tak treba dať nohavice do mrazáku a potom žuvačku jednoducho vylámať. Psa však do mrazáku asi nedáš :nie: Takže ti jedine zostáva vystrihať mu tam srsť. Urob to z nožnicami čo nemajú ostré hroty, tak psa nezraníš.
Hegrid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 114
Bydlisko: Bratislava

Re: žuvačka v labke

Poslaťod ambra » Uto 27.05.2008 14:02

moja ambra tiež mala pár krát žuvačku v labke, pomaly sme to vystrihali a bolo :yes:
no raz sa jej tam nalepil ocumlaný cukrík a to už šlo ťažšie, to sme len domov dokrivkali,
labku som jej namočila do vody nech sa trochu rozpustí a odpadne :no:
ambra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84
Bydlisko: okres Zlaté Moravce

Re: žuvačka v labke

Poslaťod Kača » Uto 27.05.2008 14:46

Aj susedia, keď si priniesli šteniatko-jazvečíčku-tak mala žuvačku medzi vankúšikmi.. som to normál prstami vybrala.. :no:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: žuvačka v labke

Poslaťod ambra » Uto 27.05.2008 14:52

ešte mi dosť často donesie na sebe nachytané bodliaky :ach: ambra musí všade strčiť tú svoju zvedavú hlavinu
niekoľko krát sa jej zachytili na papuli a to tak, že je chlpy na hornom aj dolnom pysku zlepili dokopy, ani nemohla
papulu otvoriť :pac: to ju dosť bolelo tak len nožničky a ostrihať aj chlpy.
ambra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84
Bydlisko: okres Zlaté Moravce

Bodliak v srsti

Poslaťod Kustar » Uto 18.08.2009 13:44

mam problem odstranit bodliak(nejaky iny druh lebo su to drobne semienka)vcera sa vyvalali ked sme boli na prechadzke a neslo to ani za svet dole,kefoval som sprchoval a nic drzalo sa to tam,tie ktore boli hlboko v srsti som musel strihat(maju teraz take schody na srsti kedze neviem strihat lebo nie som kadernik :lol: )nevedel by mi niekto poradit ako sa to odstranuje? tuto temu som nenasiel ak uz je tak ma prosim presunte,dakujem.
Kustar
Šteniatko
 
Príspevky: 70

Re: bodliak v srsti

Poslaťod silvia123 » Uto 18.08.2009 13:48

No neviem aku mas kefu ale my sme si zo stanovacky doniesli celu hrst mini bodliacikov(3 mm gulicky) alwe s nasou kefou to vyslo suprovovo ani sme nemuseli strihat.
silvia123
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Bratislava

Re: bodliak v srsti

Poslaťod pigie » Uto 18.08.2009 13:51

Zalezi na tom aky bodliak. Ale na bodliaky jedine vycesavanie - husta kefa na male, alebo pevny riedky hreben na velke :smile: (+ pomahat si prstami :lol: )
Naposledy upravil pigie dňa Uto 18.08.2009 14:35, celkovo upravené 1
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: bodliak v srsti

Poslaťod Bára » Uto 18.08.2009 14:30

Ja bodliaky nevyčesávam nikdy... Yorkovi najprv odtiaľ pooddeľujem oddeliteľnú srsť :lol: a potom pomaly vyťahujem časti bodliaku, popritom ďalšiu srsť... Takto mi to účinkuje najlepšie a nemusím psa trápiť hrebeňom :no: Najmä ak je bodliak tesne pri koži
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: bodliak v srsti

Poslaťod renqa » Uto 18.08.2009 16:13

ja vyberám bodliaky prstami, aj tie malé guličky....
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: bodliak v srsti

Poslaťod Kustar » Uto 18.08.2009 16:21

to je tak zaondene ze to prstami nejde,skusal som ale to som trhal so srstou a nechcem ich trapit,to su moje deti :no:
Kustar
Šteniatko
 
Príspevky: 70

Re: bodliak v srsti

Poslaťod Jannka » Uto 18.08.2009 16:27

jedine sadnut si a hodinu vytahovat prstami, vsetko rucne. jednou rukou drzis srst , aby to psika netahalo a druhou jemne tahas bodliak. ver mi, my sme na to experti :lol:

Obrázok
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: bodliak v srsti

Poslaťod pigie » Uto 18.08.2009 17:08

Hmm, male plemeno prstami este chapem, ale keby som fundla mala oberat prstami, tak si na to musim spravit zivnost :joint:
Ked je pri kozi, tak to fakt len mozno prerezavacom prejst a vytahat. Nam sa nastastie na kozu nikdy nedostanu, preto si ich mozem dovolit okefovat :smile:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: bodliak v srsti

Poslaťod martinkaaa4 » Uto 18.08.2009 20:32

tak ja klasické "cigánske gombíky" vyberám ručne stručne :ha: ale minule mi skočil rovno do niečoho a boli to také malé asi milimetrové zelené lepkavé guľky a vtedy som bola rada že som si kúpila hrebeň s zubami úplne blízko seba a vyčesala som všetko inak by mal asi vyholené všetky 4 laby :pac: :lol:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Ďalší

Späť na Starostlivosť