Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: bodliak v srsti

Poslaťod leuska » Uto 18.08.2009 22:44

Ja som pri hrubosrstych foxikoch postupovala tak,ze som zacala co najredsim hrebenom a postupne sme sa dostali k najhustejsiemu,teda k tej takej kefe s dratenymi hustymi stetinami :lol: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: bodliak v srsti

Poslaťod Endžinka » Str 19.08.2009 18:36

:pac: myslím,Kuster,že to nebude takí problém.
Odeliť prstami srsť aby bola čo najmenej na bodliači a pomaly ho odstráníííš a havina vyčešeš.To je všetka veda. :yes:
Endžinka
Šteniatko
 
Príspevky: 53

Re: bodliak v srsti

Poslaťod Offca » Str 19.08.2009 18:43

Tak mi napadlo (starostlivosť o dlhú srsť mi inak nič nehovorí) - nepomohlo by srsť naolejovať, a tak skúšať vytiahnuť, :nwm:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: bodliak v srsti

Poslaťod Nia » Str 19.08.2009 19:24

offca, olej nepomoze, skor este viac zlepi chlpy a potom to uz nikto neda von. ak najdem, tak sem pridam jednu fotku yorka vo vystavnej srsti s malinkymi bodliacikmi v hlave
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: bodliak v srsti

Poslaťod mekkapu » Str 19.08.2009 19:31

ak myslíš nášho Geriho :hi: tak tu je foto: http://www.images.dogforum.sk/files/wem ... z6jg7u.jpg http://www.images.dogforum.sk/files/t2m ... cvq5h0.jpg

išlo to von ťažko, ale vyšlo to. síce sa čo-to vytrhalo, ale nejakú väčšiu ujmu nemal. trochu rozčesávača, pevné nervy a postupne vyberať chlpy.....
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: bodliak v srsti

Poslaťod pigie » Str 19.08.2009 19:43

My to mame v pohode, sa to poobera ako ovocie :lol:
Obrázok
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: bodliak v srsti

Poslaťod Federika » Štv 20.08.2009 11:17

Super :jop: Ja mam niekedy tiez co robit, kym vytiahnem z tych dlhych chlpatych usi bodliaky a vetvicky. A tiez rucne a potom aj pomocou kefy. Tiez ako tu uz bolo napisane najprv vytiahnem srst okolo bodliaka a potom uz len taham bodliak von. Ale horsie ako bodliaky je, ked sa mu urobia take tie gulicky zo srsti. Take splstnatene. To potom tiz len prstami rozmotavam, je mi luto to odstrihnut.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: bodliak v srsti

Poslaťod Nia » Štv 20.08.2009 11:31

mekkapu píše:ak myslíš nášho Geriho :hi: tak tu je foto: http://www.images.dogforum.sk/files/wem ... z6jg7u.jpg http://www.images.dogforum.sk/files/t2m ... cvq5h0.jpg

išlo to von ťažko, ale vyšlo to. síce sa čo-to vytrhalo, ale nejakú väčšiu ujmu nemal. trochu rozčesávača, pevné nervy a postupne vyberať chlpy.....

ano presne jeho som myslela...ja kebyze to uvidim, tak sa asi rozplacem. Kde sa mohol vyvalat? porazilo by ma, kebyze mi takto Endy dojde :pac:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: bodliak v srsti

Poslaťod mony » Štv 20.08.2009 12:23

Ja bodliaky tiež vyberám ručne. Stane sa, že sa na malú nalepia aj také extra pidimini bodliačiky (vyzerá to skôr na nejaké dosť lepkavé semená trávy), tak vtedy použijem hrebeň s úzkymi zubami.

Ale horší problém je, ak sa srsť namočí do živici. Čo robievate v takomto prípade? :nwm: Ja to bohužiaľ takmer vždy musím vystrihnúť, lebo inak sa nedá :ua:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: bodliak v srsti

Poslaťod pigie » Štv 20.08.2009 12:25

Na moje pocudovanie, nam zivica odpadne sama asi po 2 dnoch... Nedavno z dovolenky si chlapec niesol taky flak hore na chrbte, o dva dni po nom ani stopy, len som to rozcesala... :oo:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: bodliak v srsti

Poslaťod mony » Štv 20.08.2009 12:43

Pigie, to máš fajn :smile: Ja si žiaľ nemôžem dovoliť s tým nič nerobiť, lebo potom by som sa nedočesala. Takže sa toho musím zbaviť čo najrýchlejšie. Živicu nemáááám rada :aaa:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: bodliak v srsti

Poslaťod Kustar » Štv 20.08.2009 15:19

no tak sa podarilo zbavit toho,trvalo to tri :ach: hodiny,s hrebenom som to vycesal a tie co boli hlboko a nesli tak som odstrihol so srstou,teraz maju take schody na srsti :lol:
Kustar
Šteniatko
 
Príspevky: 70

Re: bodliak v srsti

Poslaťod calwen » Štv 20.08.2009 15:21

Mony ak mas vyslovene dlho-dlhosrsteho psa tak jedine vycesat :ua:
Z mojho to ide samo :ha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: bodliak v srsti

Poslaťod korra » Štv 20.08.2009 15:40

rozpliest srst prstami okolo bodliaku (alebo lepkavej travy), ked nejde, pouzivam klasicke hrable, su snimi mensie straty srsti, hlavne u kavalierky na usiach, mam ich viac typov (hustota) a super. Na take tie pidi midi lepive gulicky, jedine husta kefa (klasicka ihlickova).
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: bodliak v srsti

Poslaťod jakut » Pia 21.08.2009 9:21

Ja to z mojich YT vyberam ručne a na konci tie take pozostatky bodliaka vycesem. Najhorsie je ked mi to donesu na labkach, a okolo pazurikov, vtedy je to boj. :pac:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť