Starostlivosť o labky

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Poslaťod archelsa » Ned 11.11.2007 21:13

ja oblecko nekupim...iba ked mu bude zima..koli srsti asi ne :lol:
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Ulfheiðr » Str 26.12.2007 14:17

Tak zase. Stále sa nevieme toho zbaviť, špeciálne na ľavej zadnej nohe má strašné praskliny, jedna môže byť hrubá aj niečo okolo milimetra. Vyzerá to ako porezané, ale je to prasklina. Mažem dva razi denne, teraz prejdem na calcium, lebo nechtík je neúčinný. Nohy mu po prechádzke umývam, starám sa o to ako decku o prdel, ale stále to tam je.
Môže sa jednať, ako tu Silwus napísala o nedostatok nejakého konkrétneho prvku/vitamínu? Lebo inak si to vysvetliť neviem. Typovala by som na zinok, vápnik, alebo béčka. (všetko dostáva)
Pri tom všetkom behá a chodí normálne, nebadať že uľavuje, najmä tej ľavej zadnej, ale keď mu to krémujem, tak sa strašne trepe, tak teraz neviem, či ho to bolí, alebo šteklí, alebo čo. :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod katka » Str 26.12.2007 23:19

nečítala som celé vlákno, ale Ulfi....neskúšala si pridávať zinok? Vraj z jeho nedostatku pukajú hafíkom vankúšiky.
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 28.12.2007 17:40

Ano, aj som k tomu našla jedni diskusiu.
Tu: http://www.mushing.cz/index.php?kod=&mo ... N&temata=N
a tu: http://www.mushing.cz/index.php?kod=&mo ... N&temata=N


Ale najhlavnejšie:
cit.:"Ahoj Péťo, deficit zinku se projevuje i u AM i u SH. Je to genetický defekt, jehož důsledkem je snížená absorpce zinku ze střeva. Objevuje se nejčastěji u štěňat (cca do 1,5 roku), u dospělých je to vyjímečné a vždy v důsledku stresu(hárání, závody,...). Hlavním příznakem jsou strupy a červená místa na kůži v okolí očí (vylisalé "brýle"),uší,tlakových bodů(lokty), tělesných otvorů a zhrubnutí a praskání tlapek. V případě tvého pejska by se klidně o tento problém mohlo jednat, ale je spousta jiných nemocí, kdy se loupou a praskají tlapky. Zkusila bych přidat zinek do stravy a za týden dva by se mělo dostavit zlepšení. Pokud ne, jde zřejmě o jiný problém. Zinek je ve formě prášku (tzv. Síran zinečnatý-dávka asi na špičku nože posypat žrádlo každý den) a nebo zinek samotný (tablety,existují i přímo veterinární-dávka asi 2mg zinku na kilo a den). Přeju hodně zdaru, Jana-Hrobnice, někde v Hrobě"

a:
" čau Jani,jenom jsem ti chtěla znovu poděkovat za radu a samozřejmě vąem ostatním,dávala jsem ten zinek a tlapičky má jak mimino,uľ jsme absolvolvali nějakých 25 km,sice v botičkách ,ale bez problému,te_jenom potřebuju vědět,jak mu to mám dávat dlouho,abych to zase nepřepískla.Teď mu dávám jednu tabletu denně.Pé'a ©."

Takže už zase pridávam zinok a asi to budem musieť robiť stále. MNožstvo podľa stavu. Ale už vidieť, že sa to po pár dňoch leší, pomerne výrazne.
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Sob 29.12.2007 9:06, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod katka » Pia 28.12.2007 21:49

jj...super....ja Bakovi tiež pre istotu pridávam zinok, bo viem, že AM tento problém mávajú
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

labky

Poslaťod Tatiana » Sob 29.12.2007 17:39

ja natieram aj echinaceovou mastou vankusiky a zabalim jej to do gazy tak na polhodinky,tiez pridavam zinok a biotin
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod MisheliQ » Sob 29.12.2007 17:48

Balzám na ochranu labiek
Ochraňuje labky vášho miláčika pred vonkajšími nástrahami, v zime na zľadovatených, solených a pieskom posypaných cestách, pri bežných prechádzkach mestom, pri prechádzkach v prírode na kamenistom a drsnom teréne.

ja som si objednala tento balzám z http://www.zvieratka.sk, ešte mi nepršiel /od objednávky je to už týždeň, takže čakáme/ a potom napíšem, že ak nám to pomáha
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: popraskane vankusiky

Poslaťod Pfiffikus » Pon 28.01.2008 1:32

Odporucam po kazdej prechadzke psikovi umyt labky cistou vodou,ususit a natret Calciovou mastou alebo lekarskou vazelinou (v malom mnozstve),popripade Indulonou.
Na popraskane vankusiky nechtikovu mast alebo mast Infadolan (pouziva sa na neinfikovane drobne hojace sa rany,suchu popraskanu kozu,hlboke trhliny...)
Pfiffikus
Okoloidúci
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Bratislava

Re: popraskane vankusiky

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 28.01.2008 11:04

Calciova masť je liek a liek by sa mal dávať aby liečil, nie stále. Ako prevencia a hlavne ochrana stačí tá indulona, alebo jelení loj. :no:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: popraskane vankusiky

Poslaťod Pfiffikus » Pon 28.01.2008 12:12

Ak myslis,tak v tom pripade aj vazelina alebo indulona je liek,lebo sa dava na nieco,co chcete zahojit.Napriklad popraskane vankusiky.
Calciova mast sa moze pouzit takmer na vsetko.Tym,ze je mastna bude asi na suchu,popraskanu kozu,ze?Tak nevidim dovod,preco by sa nemala davat aj na popraskane vankusiky :no:
Pfiffikus
Okoloidúci
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Bratislava

Re: popraskane vankusiky

Poslaťod Bibiana » Pon 28.01.2008 12:37

My pravidelne natierame indulónov (teda hlavne v čase keď posýpali soliskou, ale aj teraz po ospršení).. Vazelína je tiež dobrá, ale ona ostane skôr na zemi ako na packách :ach: A kalciovu používame ak máme už naozaj popraskané alebo porezané..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: popraskane vankusiky

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 28.01.2008 14:29

Pfiffikus píše:Ak myslis,tak v tom pripade aj vazelina alebo indulona je liek,lebo sa dava na nieco,co chcete zahojit.Napriklad popraskane vankusiky.
Calciova mast sa moze pouzit takmer na vsetko.Tym,ze je mastna bude asi na suchu,popraskanu kozu,ze?Tak nevidim dovod,preco by sa nemala davat aj na popraskane vankusiky :no:


Indulona obyčajná, bez akýchkoľvek prísad, ako je napríklad nechtíkova indulóna, je obyčajný krém, rovnaký ako Nivea, alebo hociaký iný bežný kozmetický krém.
Chcela som povedať, že na prevenciu, ak niesú popukané labky, ale je napr. ľad, zima, alebo chodíme často po asfalte, stačí napr. obyčajná indulona bez prísad, ktorá premastí labky, ale nieje dôvod hneď použiť liek, keď nieje na čo..
Ak už sú labky poškodené, popukané, tak je na mieste použiť LIEČIVO ako calcium, nechtíkovú indulonu, peruánsky balzám...
:smile:
K lekárskej vazelíne sa nevyjadrujem, keďže ju nepoznám, píšem len o tom, s ším som mala dočinenia. Som len toho názoru, že na prevenciu netreba používať lieky.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: popraskane vankusiky

Poslaťod Júlia » Pon 26.05.2008 12:44

Ahojte,
rada by som sa s Vami poradila... boli sme na bikoch s našou ročnou retriverkou a na ceste domov začala krivkať a pozrem na vankúšiky a šok.... :plac: mala normálne odtruhnutú vrchnú vrstvu podušky na prednej labke :o(((( a teraz neviem čo s tým... tak som jej to len vymyla a dúfam že sa to dá do poriadku ak nie musíme k vetovi... :plac: :ua: bojím sa o ňu... mám jej kúpiť topánočky ?:o) Mate také problémy aj Vy?
Júlia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: popraskane vankusiky

Poslaťod Silwuska » Pon 26.05.2008 12:47

Pretazila si psika...bezali ste po betone, a zodrala si vankusiky... :ua: oplachuj to repikom a betadinou, po kazdej vychadzke umyt cistou vodou, drzat v suchu a cistote...ale najprv kuknut vetovi ci to nema moc hlboko...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: popraskane vankusiky

Poslaťod lucik » Pon 26.05.2008 16:53

to nie je len zodrate, to je spalene! :pac:
omyvat repikom po kazdej prechadzke, papucka by tiez nemusela byt zla..
a nabuduce nebehajte po slnkom vyhriatom asfalte, to co bol za napad?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť