Starostlivosť o labky

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod renqa » Str 22.01.2014 10:04

Tak zistila som že na tej jednej má takú malú otvorenú ranku, tak teraz neviem čo mu na to dať? Môžem kalciovú masť alebo len repík? A začal si to aj dosť lízať a vonku aj chvíľu kríval, nebolo by lepšie mu to obviazať?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod hruska » Str 22.01.2014 10:07

tu pravu, ze?
ja by som mu na to nic nedavala, mozno vydezinfikovat, kuknut, ci tam nic nema, nedovolit mu liezt si do toho, nech to ma v suchu.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod renqa » Str 22.01.2014 10:22

áno, tú. Tak ďakujem, skúsime tak, len on ich má dosť aj rozpraskané.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod Barbor » Pia 12.09.2014 10:10

Par stran dozadu sa to riesilo ale...
Strihanie srsti medzi vankusikmi ma nejake opodstatnenie????
Som chora, lezime v posteli a pozeram ze jej chlpy pretrcaju cez vankusiky. Ale evidentne jej to neprekaza, ani si nekuse ani nic. Mam je to strihat???
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod Whip it » Pia 12.09.2014 12:47

Keď ona sama s nimi nemá problém, tak s tým nič nerob :smile: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod alekan » Uto 10.02.2015 14:04

Ahojte :ahoj: , prosím vedel by mi niekto poradiť ako sa zbaviť "myšacieho" zápachu z labiek mojej psice? Napriek tomu, že jej labky pravidelne umývam (najčastejšie čistou vodou, občas- 3-4x do roka aj šampónom), neviem ju zbaviť smradľavých labiek. Je to normálne alebo mám za zápachom hľadať nejaký problém? Psica si pravidelne labky olizuje- napr. aj keď ju umyjem a snažím a poriadne vyutierať aj tak si začne labky lízať alebo niekedy v noci ju počujem ako sa "umýva". Mohli by zápach spôsobovať jej sliny? Ďakujem za každú radu.
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod clupko » Uto 10.02.2015 14:15

mozno by mohla mat medzi prstami kvasinky, tie zapachaju.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod alekan » Uto 10.02.2015 14:18

Pozerám jej labky pravidelne a mne sa na nich nezdá nič podozrivé :nwm: . Akoby vyzerali labky ak by na nich mala kvasinky?
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod clupko » Uto 10.02.2015 14:25

zapach, zlepena srst, akoby spina medzi prstami, zacervenana koza. tiez by mohla mat srst sfarbenu dohneda.
ked jej umyjete packy, treba ich poriadne dosucha vyutierat. ak su to kvasinky, malo by pomoct umyvat octovym roztokom (a samozrejme potom dobre vysusit).
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod alekan » Uto 10.02.2015 15:57

na pohľad sú labky ok- žiadna zlepená srsť či špina medzi prstami, ani začervenaná koža, len ten myšací zápach- niekedy menší inokedy intenzívnejší, po umývaní labky vždy dôkladne vyutieram, ďakujem za radu s octovým roztokom, skúsim, asi v akom pomere by som ho mala namiešať?
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod hruska » Uto 10.02.2015 16:06

a neni to normalny pach (pre mna vona :angel: ) labiek?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod alekan » Uto 10.02.2015 16:09

však v podstate na to sa pýtam :ha: - mne to až tak nevadí, ale mm sa tvárí, že čo to tu zase smrdí- psica je teraz v zime s nami vo vnútri, jemu tá vôňa labiek nevonia :pac:
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod clupko » Uto 10.02.2015 16:10

ja davam dost zriedeny, na hrncek vody asi tak lyzicku octu, neviem aky presne by mal byt ten pomer. inak kvasinky sa riesili v tejto teme, tak mozno pozri tam: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..
cez forum to asi neocuchame, takze tazko povedat, ci to je este normalny pach labiek :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod alekan » Uto 10.02.2015 16:19

clupko, kuknem ešte aj do tej témy, dík
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod hruska » Uto 10.02.2015 16:20

podla mna je to ta vona, nic viac. Teraz som foxinke labeny fetovala a oazj je to take mysacie cosi. ALe ja tu vonu milujem, sa jej neviem dovonat, hlavne rano :aaa:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť