Switch to full style
Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).
Odoslať odpoveď

Re: Pes smrdí

Ned 22.08.2010 18:43

Ale pochopila. Ale k tej povahe u mna ruka v ruke kraca aj vzhlad :smile: ved ja sama mam psa kvoli povahe a nestriham ho :jazyk:

Re: Pes smrdí

Ned 22.08.2010 18:46

Ale šak ved dobre...to je tvoj pes...ale monika si ho chcela ostrihat...pretože jej to viac vyhovuje...tak čo ti na tom vadíí ?? :nwm:

Re: Pes smrdí

Ned 22.08.2010 18:49

Ved nech si ho ostriha, je to jej rozhodnutie. Ja len vravim, ze mne sa viac pacia dlhosrsti yorkovia, pretoze tak podla mna ma plemeno vypadat :yes:

Re: Pes smrdí

Ned 22.08.2010 18:51

ALe nikto nikoho nenuti aby psika ostrihal :no:
My tiez plavame,behame po lese a som sakra vdacna osudu ze mi do cesty zavial psika so samocistiacou srstou :ha: kym prideme domov pes je cisty,vonavy ako predtym :yes: Buduci rok si idem po stena,sice ineho plemena,ale s rovnakou samocistiacou shopnostou,lebo nie som ochotna psa kazdy den kefovat,zbavovat bodliakov,necistoty a pod...
Yorka si mnohy zaobstaravaju vdaka vhodnosti pre alergikov,no tito su casto alergicky aj na prach,ktoreho sa v dlhej srsti zadrzi viac (moj pripad - po venceni Leonbergerov,ma kazdy vecer zalieva krv z nosa - len z prachu zachyteneho v ich srsti) - takze ako som pisala,ja by som 100% ostrihala,ty nie - moja a tvoja vec :joint:

Re: Pes smrdí

Ned 22.08.2010 18:52

Ináč, ešte si to vezmime tak:viete si predstaviť zabaličkovaného psa behať agility? alebo flyball? no ja nie :ach:
myslím že v takom prípade to ten jork ocení aj viac ako majitel
Haleth: :jop: ja mám strašne rada tvoje príspevky :aaa: :hi:

Re: Pes smrdí

Ned 22.08.2010 18:55

myslim,ze teraz ti viaceri odpisu ze vedia :heh: skoda len,ze v praxi sa tento zjav nevidi castejsie...tiez si myslim ze ak je psikovi jedno ci na nom visia balicky,je mu jedno aj ked je ostrihany :ha:

Re: Pes smrdí

Ned 22.08.2010 19:02

Ja si viem predstavit ako behaju aj dlhosrstejsie a tazkosrstejsie plemena ako york :D
Obrázok
Obrázok
Mne je jasne, ze ostrihany york bude behat rychlejsie, ale to je zase len o majitelovi, ze chce aby behal rychlejsie :heh:

Re: Pes smrdí

Ned 22.08.2010 19:05

kks :oo: to co je :haha: :haha: :haha: tak toto je super :jop: (prezrad mne neznalej co to je za plemeno pleasse :hi: )
oni su nejak zagumickovany?ci to take prirodzene dredy? :oo:

Re: Pes smrdí

Ned 22.08.2010 19:08

Prve je moja povodna laska,kym som neobjavila fundla - puli. Druhe komondor :smile: A srst je prirodzene povrazkova

Re: Pes smrdí

Ned 22.08.2010 19:10

Tak potom ty si vysadena vyslovene na chlpacov :ha: ja presne naopak,takze v tom bude aj rozdielny pohlad na ostrihaneho psika :haha:
A ja ze na oboch fotkach je rovnake plemeno :hi:

Re: Pes smrdí

Ned 22.08.2010 19:13

Offtopic: bez urážky: mne tie psy prídu ako dáke špongie alebo niečo čím sa dá utrieť prach :pac: :heh: (hovorím o tých fotkách čo sem dala pigie - prepáč pigie :hi: každý má iný názor :no: )
ja si myslím, že pokiaľ majiteľ nejde do extrémov strihania (pokiaľ to dáko neovplyvňuje zdravie psíka) tak prečo nie? :ach:
veď to sa im s dlhou srsťou hošie beží - väčší odpor :ach: ale zase väčšie svaly :haha:

Re: Pes smrdí

Ned 22.08.2010 19:19

Su aki su :) Mne sa prachovky pacia :lol: Hlavne ta druha, v kohutiku cca 70cm :lol:

Re: Pes smrdí

Ned 22.08.2010 19:24

Mne sa páči z tvojho v kusu akurát tak fundla :smile: :love: ale toho by som rozhodne prachovkou nenazívala :nie: :heh:
a na tých fotkách majú dredy? či to majú takú srsť? :ha:

Re: Pes smrdí

Ned 22.08.2010 19:31

Tak fundel uz je moja dozivotna laska. Vacsia uz nebude. Uz sa mi psici len viac alebo menej lubia podla vzhladu ci povahy. To maju taku snurkovo dredovu srst, s vekom sa im dava do pramienkov, nerozcesava, len prstami oddeluje.

Re: Pes smrdí

Ned 22.08.2010 19:33

ja som o komondoroch čítala, že oni pasú ovce a strihajú sa naraz s nimi :lol:
Odoslať odpoveď