Pach zo srsti a z iných príčin

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod Amaguk » Štv 31.01.2008 17:31

nemate tam nejake stanovy, pravidla ohladne priadku a hygieny? treba to hlasit minimalne spravcovi budovy. pripadne sa informuj u hygienikov
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Zápach - hárání?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 31.01.2008 17:52

Tak to s tým balkónom už je dosť sila. Na tom je vidieť, že je to presne ten typ človeka, ktorý má doma humno, pretože mu to vyhovuje. Alebo je chorý a nevie s tým nič urobiť. Samozrejme na hlavu (to nieje urážka, len pomenaovanie vecí).
Takže ako vraví Amaguk, správca, hygiena a ja by som ešte poslala policajtov, ako to nezaberie. A hlavne byť neoblomný a v prípade neúspechu byť ako verklík. Kým si nepretlčiete svoje. Mne sa tento prístup celkom osvedčil a vždy som si vydupala, čo trebalo. Tu už ozaj ide aj o tie zvieratá, ktoré nemajú zjavne zabezpečené dobré podmienky na život. Tie nájdete v zákone o ochrane zvierat, alebo tak podobne sa volá. Takže ak vám bude jasnéí, že sa porušuje buď domový poriadok, mieste nariadenia, alebo zákony vašeho štátu, tak neváhajte sa pobiť jak za seba a svoje životné prostredie, tak aj za tých psíkov.
Prajem veľa šťastia.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Pach zo srsti

Poslaťod katka » Str 11.06.2008 7:48

Neviem, kde to patri,tak som to šupla do tejto kategórie. Bačkovi začala smrdieť srsť. Pritom malamuti nesmrdia tak, ako ostatné psy ak sú vonku. Už som aj premýšľala či to nebude granulami. Takto mi smrdel, keď v šteňacom veku papkal RC. Boli sme teraz na návšteve na Morave a dva dni dostával celkom iné granule ako normálne. Smrdkať začal až včera.
Skúsite poradiť? Už som špekulovala, že mu vysadím granule, nasadím zasa surové mäso a potom zasa granule, čo máme doma. Potom uvidím, či je to z našich granulí.... :nwm:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Pach zo srsti

Poslaťod Lucifer » Str 11.06.2008 8:37

Katka naozaj ten pach moze byt granulami :yes: Skus ma zase davat domacu stravu a uvidis, ci sa to zmeni...Ja inac poznam viac psov, ktori mali taky divny pach a potom vysvitlo, ze to maju z granul, lebo akonahle zmenili znacku, pach zmizol... :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Pach zo srsti

Poslaťod Silwuska » Str 11.06.2008 8:39

Aj nam dlhodobe granulovanie len uskodilo...strasne smrllave prdy, lupiny na srsti, smrad z pusinky :ach: stul davam raz do tyzdna, ostatne masko, a parada :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pach zo srsti

Poslaťod katka » Str 11.06.2008 9:15

jj...vďaka baby...som si aj myslela, že to bude vončo.... dneska nasadím naše obľúbené mäsinko so zeleninkou a uvidíme....
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Pach zo srsti

Poslaťod Amaguk » Str 11.06.2008 10:32

urcite skus tu zmenu stravy a uvidis

no Tesak ked minuly rok zacal zhruba o takomto case smrdiet, tak to boli analky :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pach zo srsti

Poslaťod katka » Str 11.06.2008 10:39

to napadlo aj mňa, ale ritku má ok...ale idem v sobotu na očkovanie, tak poviem doktorke, nech mu to jukne ešte ona...len dúfam, že to nie je kvôli análkom :ua:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Pach zo srsti

Poslaťod Amaguk » Str 11.06.2008 10:41

ak su to analky, tak je citit hlavne na bokoch a pri zadku, ak ale pachne cely, tak to zrejme bude tou stravou
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pach zo srsti

Poslaťod katka » Str 11.06.2008 10:59

Mno takže poobede idem oňuchávať...aj keď ja mám asi dajaký čudný nos, lebo ja z neho nič necítiť. Ale poviem môjmu drahému, nech ho očuchá, odkiaľ to ide :heh:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Pach zo srsti

Poslaťod Amaguk » Str 11.06.2008 11:02

to poznam, ja sa som nasho tiez stale ocuchavala...kukal sa na mna so zjavnym vyrazom v tvari, ze tebe uz fakt sibe :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pach zo srsti

Poslaťod katka » Štv 12.06.2008 10:06

:jupi: dobrá správa...včera sme očuchávali Bačka... najprv ja a potom aj môj drahý, lebo ja som necítila nič, len šampón. Drahý tiež povedal, že už vôôôbec nesmrdí. Bolo to asi z tých granulí, čo jedol cez víkend a nesadli mu. Teraz už papká tie svoje a je v pohodičke....chvalabohu :aaa:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Pach zo srsti

Poslaťod Lena » Pon 01.12.2008 20:51

Ehm prispejem sem svojou troškou-teda chcem radu. Kúpala som Itara v sobotu, dnes je pondelok a už včera nejak páchol. nechápem prečo. keď je vonku tak sa teraz už nikde nevála, s NO sa len naháňajú, príde dnu a ide na pelech. neviem čím to je. čítala som tu o zmene stravy-to bude u nás problém keďže musím stále meniť kvôli jeho prieberčivosti ale nikdy predtým takto nepáchol a myslím že nejedol nič iného ako predtým....nemám zmeniť šampón alebo čo?
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Pach zo srsti

Poslaťod adushka » Pon 01.12.2008 21:25

Nam peso smrdka ked cely den oblizuje cikanicky po haravych fenkach... potom z neho ide taky specificky pach ( skoro ako zhorena u mela hmota :lol: ) a na zaciatku jesen to bolo aj dost dlho, haralo sa vela feniek v tom istom case, potom to prestalo...
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Re: Pach zo srsti

Poslaťod Casey » Uto 02.12.2008 11:22

Katka, ako Backo pachol, psacinou ci inak ?
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť