Pach zo srsti a z iných príčin

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Smrdí !

Poslaťod Baarbora » Štv 05.11.2009 22:49

no, ja mam sice "vonkajsieho" pesa, ale po okupani samponom(tusim znacka Héry) vydrzi vonat (ziadna vonavka, len prijemna aroma) aj dva mesiace. v bude ma slamu, lebo matrace pitva, tak sa mu tam tak nesustreduje pach :nwm: ...momentalne travi vacsinu casu vnutri a teraz sa mi zda, ze uz posmrdkava :hi: :heh:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Smrdí !

Poslaťod Akami » Štv 05.11.2009 23:12

Ono to je aj o tom co vlastne kto povazuje uz za smrad. Totizto to co je este pre niekoho uplne normalne a ani sa nad tym nepozastavi, iny vnima uz ako neprijemny zapach /vacsinou su to ludia, co stale pouzivaju nejke osviezovace vzduchu/.[quote="zeane"]Jo, u "domajších" psov sa to rieši vykúpaním - ale u psa "na dvore" mám pocit že sa toho tak ľahko nezbavíš. Čiastočne by mohlo pomôcť vyčistiť priestory kde sa pes zdržuje. Búdu, pelechy, všetko... Aj tak smrdieť (teda páchnuť) proste bude. Tak to proste je. Pes navlhne - vysuší sa - navlhne - vysuší sa. No, je to ako s handrou na dlážku ak ju sem tam nevyperieš, tak začne smrdieť. Tak o tomto neviem co si mam myslet. Ja mam tiez vonkajsieho psa, dnu chodi ale takmer denne,budu aj pelech ma v perfektnej cistote a aj tak je citit, raz viac, inokedy takmer vobec. A este nieco, kupel velmi nepomoze, prijemna aroma kvalitneho samponu sice specificku aromu psa na cas prekrije, ale nepotlaci.Mam to odskusane, psicu kupem pravidelne. Zato tento prispevo vyznel trochu ako ze my co mame psa prevazne vonku, mu nevenujeme dostatocnu starostlivost alebo co. Aspon ja mam z toho ten pocit, ak sa mylim, tak sa ospravedlnujem.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Smrdí !

Poslaťod zeane » Pia 06.11.2009 0:48

:smile: mýliš - je to myslené na konkrétneho psa - Gombička píše že jej rodina nadáva kvôli zápachu, tak sa jej snažím objasniť kde to môže vznikať a čo tak zhruba s tým. Vzhľadom k tomu, že momentálne by som asi psa bývajúceho na dvore moc nekúpala, (a hlavne preto, že neviem či bude Gombička zobrať psa domov, vykúpať, vysušiť a "nechať vychladnúť" aby vonku neprechladol) tak radím aspoň vyčistiť miesta kde sa pes vyskytuje najviac. :nwm:
Mrzí ma ak sa ťa to dotklo, ale zaoberám sa fakt konkrétnym príspevkom, nie psami chovanými vonku ako takými... :nwm: :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Smrdí !

Poslaťod vero69 » Pia 06.11.2009 8:18

:ahoj: Moji pesani sú stále vonku a vôbec nesmrdia, práve naopak majú príjemnú ja to volám "psacia vôňa". :yes: :yes: :yes: Ani sa mi nikto zatiaľ nesťažoval, že smrdia... Samozrejme ich kúpem podľa potreby. V lete dosť často a keď je chladno tak suchým šampónom. :ahoj:
vero69
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Námestovo

Re: Smrdí !

Poslaťod Lena » Pia 06.11.2009 9:28

Mne Itar PRIpáchne vždy keď je vonku....Teda vybehá sa s Aresom, naháňajú sa a hádžu o zem a keď príde dnu tak asi pol hoďku páchne....je to skôr akoby vlhkosť a keď sa vysuší tak je to v pohode....ja osobne to riešim tým že ak je aj vykúpaný a po čase "napáchne" tak ho pretieram vlhčenými obrúskami-voňajú, prečistia srsť od prachu alebo bordelu zvonka a dá sa s ním žiť :lol: , plus sú u nás samozrejmé voňavé sviečky :lol: (len ja mám to šťastie že žijeme v jednej izbe a sami, čiže do nás nemôže nik "hučať" že nám taro páchne....)
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Smrdí !

Poslaťod meridia » Pia 06.11.2009 12:19

Otázka je co je to SMRAD :joint:
nicméně bych asi i zkusila vyloučit nějaké kožní problémy,to pes často smrdí opravdu děsně.V létě můj pes po kpoupání v potoce smrdí asi jako skunk :kak: ,ale předpokládám,že ten tvůj se ted už nekoupe.Taky je důležitá patřičná hygiena,zvlášt když má jeden nějaké chlupaté plemeno,je třeba pročesávat fakt důkladně,protože pokud se to češe málo,srst prostě u kůže zplstnatí a to je docela smrad potom ..teda nechci říct,že by ses o něj špatně starala,ale i tohle je někdy příčina smradu :ahoj:
edit..a ještě bych nechala zkontrolovat anální žlázky
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Smrdí !

Poslaťod zebo » Pia 06.11.2009 12:50

bytova ma 7a pol roka, naposledy som ju kupal asi tak 4 roky dozadu.(citit ju len ked zmokne,alebo ju oslinia ine psi) vonkajsie som nekupal nikdy, teda samponom a maju prirodzeny psi zapach. :smile:

co je horsie od psov smrdim ja a co je najhorsie, ze som si uz nato zvykol :pac: :hi:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: Smrdí !

Poslaťod Nyssa » Pia 06.11.2009 13:03

nicméně bych asi i zkusila vyloučit nějaké kožní problémy,to pes často smrdí opravdu děsně

súhlas, kto nemal psa s problémami s kožou, nevie, čo je ozajstný smrad :lol: ja keď som Megan okúpala poobede, večer už doslova páchla ako pred okúpaním. teraz chvalabohu (klop, klop) je na tom lepšie a aj smrad sa drží dlhšie ďalej od nás :heh:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Smrdí !

Poslaťod Ivanka.P » Pia 06.11.2009 13:17

Ano okrem kožných problémov, preplnených análkov a smradu z papulky už jedine okúpať. Ak je to psík a v okolí je háravka, tak aj hormóny môžu urobiť svoje.

Ja len na margo toho, že vonkajší psi viac smrdia. Ano je to tak ad.1 viac ca im mastí srsť, lebo to tak organizmus potrebuje ako ochranu pred poveternostnými vplyvmi. ad.2 bytových psíkov ludia častejšie kúpu už len preto, že spávajú v posteliach a sedávajú na sedačkách.

Ja svojho outdoor psa musím šampónovať 2x ročne /na jar po plznutí a na jeseň proste len tak aby mi voňala :ha: /
viac by sa nemalo, aby psíkovi tá srsť zmastnela a bola zase na zimu nepremokavá.

Som zvedavá na análky........ daj vedieť ako ste dopadli. Ja si na 95% myslím, že tam bude zádrhel. A možno sa v niečom vyválal, tak sprcha by tiež nebola odveci :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Smrdí !

Poslaťod Lena » Pia 06.11.2009 13:22

Offtopic:
zebo píše:
co je horsie od psov smrdim ja a co je najhorsie, ze som si uz nato zvykol :pac: :hi:


už ti niekto povedal že ťa je cítiť?? :lol: :lol: :lol:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Smrdí !

Poslaťod zebo » Pia 06.11.2009 13:51

Offtopic: Lena, kazdy den manzelka a dcera :smile: ono mi to do oci nik nepovie,ale z vyrazu tvare sa da toho vycitat dost :no:

Ivanka, mne bytova na postel a sedacky nemoze. ale je pravda, ze ked ju napr pohladime umytymi rukami tak vonia aj po mydle :lol:
Naposledy upravil zebo dňa Sob 07.11.2009 11:46, celkovo upravené 1
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: Smrdí !

Poslaťod Gombicka333 » Pia 06.11.2009 15:46

Análky sme boli vytlacit asi pred mesiacom a pol - chodíme stále každe 3-4 mesiace kvoli tomu aby sa vytlacili a aj odcervit ... takze neviem analky to asi niesu :nwm:
Kúpat , sa kupal naposledy v polovici oktobra (predzimove kupanie) a odvtedy sa nekupal ... co ja viem , nemoze to byt z niecoho ineho ? napr. zo zlej stravy ?? alebo ja fakt neviem....
aj uši mu čistím špecialnou vodičkou (asi tak raz za mesiac) .... češem ho , aj ked je pravda ze nie dost casto :hi:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Smrdí !

Poslaťod Ivanka.P » Pia 06.11.2009 21:30

A hormóny? Mne čivko tak zvláštne smrdel keď cítil háravky.
Ja som psa kúpala na posledy v septembri a análky sme nikdy nedávali vytláčať. :nwm:
A nevyválal sa v zdochline? Lebo nám sa to sem-tam stáva :ach:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Smrdí !

Poslaťod Gombicka333 » Pia 06.11.2009 22:02

Vieš čo ... podla mna sa nevyvalal nikde , on smdi stále ako zmoknutý pes ... ked je navlhnuty tak ešte viac a ked je suchy tak aj tak smrdi ako zmoknuty ... asi to bude tym :nwm:
a hormóny tiež môžu byť :yes: práve je v puberte :smile:
a skusim sa na nete alebo v pet shope poobhliadnut po nejakom sampone proti zápachu ale co :lol: neviete nejaky kvalitny poradit ? :smile:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Smrdí !

Poslaťod krista » Pia 06.11.2009 22:31

Ja mam podobnú skúsenosť s dlhouchými psíkmi,ktoré poznám,kokre,baseti...asi sú háklivejšie na ušká,lahšie pozbierajú sajrajt zo zeme,ukladá sa im to tam a potom páchne.Ako sa škrabú,roznosia po tele a smrdkajú teda riadne... :prd: ( a sú to spálňoví psy)
Nám to potvrdil veterinár,keď sme k nemu zobrali kokricu čo sme našli,mala zapálené ušká (dostala sa jej do nich osina,tam jej to hnisalo a teda vyvetrať som nevedela riadne ).Bola u nás 2 týždne,vybral jej tú háveď,dostala kvapky,vyliečili sme,a smrádok ustúpil.
A tak isto baseti,pre mňa hrúúza,máme kámošku a tú je cítiť na 4 metre :ha:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť