Nadváha (obezita) a chudnutie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod ZdenulkaM » Štv 01.09.2011 12:31

Vagi17 píše:7 kilo :plac:
Jako při pohledu nevypadá že je tlustej, ale má hodně tuku :( Prej jako na zimu. Měl by vážit asi kolem 5kilo v 5 měsících. Takže potřebuje zhubnout cca 2kila.

fuha nasa mala ma 2.5 kg a este nema ani tri mesiace... :no: ale 7 kil je trosku moc no :ua: skus ist k veterinarovi :nwm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod Vagi17 » Štv 01.09.2011 17:07

NO a to byl Rico nejmenší ze štěnat. Jeho brácha byl snad 2x tak větší. Zajímalo by mě právě kolik má on :) No já bylu veterináře. Říkám mu, že je tlustej. A on, že to nevadí. Já říkám, ale že je s papírama. A on že to teda vadí. Takže kdyby byl jen mazlíček tak je to v pohodě. Říkám právě, že s ním chci na výstavu abych ho uchovnil. Takže m mám zmenšit dávku. Ale já mu dávam 3x jen malou hrst granulí. Což mi moc nepřijde. Je fakt, že sem mu dřív dával paštiky, občas granule s vývarem a nudlema. Ale teď už mu to nedávám. Takže nevím co a jak právě.
Šeltie - Camellot [Rico] z Březkého průhona
Narozen - 22.3. 2011
Vagi17
Šteniatko
 
Príspevky: 59

Re: Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod jaja1611 » Sob 24.12.2011 23:40

My máme tiež problém s nadváhou.Moja kokeršpanielka(8ročná)má okolo 20 kíl pričom by mala mať asi 12.Odkedy ju máme oco nikdy neodolal a krmil ju všeličím zo stola a tak začala priberať.Nikdy nebola chudá, no s tým som sa akosi zmierila.Vždy bola veľmi kľudná a behať sa jej chcelo len občas.Asi pred polrokom začala sama šantiť na dvore a doslova si žiadala aby sme sa s ňou hrali.Tak som s ňou behala každý deň aspoň pár minút a kilá išli pekne dole.Teraz je však zima a jej sa samozrejme nechce.Celé dni len prespí a keď nespí tak sa naje a zase pokračuje v spaní.Aj dnes som ju chcela vytiahnuť von aby sme si zabehali tak som to po 2 minútach vzdala.Ignorovala hračku aj moje výzvy a na miesto behu sa išla najesť.Je to strašná vegetačka.Potrebovala by som vedieť akú stravu by som jej mala dávať aby tie kilá zase zhodila.Sú lepšie granule alebo varená strava?? Pomohla by aj každodenná prechádzka alebo ju mám nútiť hrať sa až kým sa nepoddá?? Doma nám pribudlo šteniatko labradora a tak som dúfala,že bude mať viac pohybu, no vôbec to tak nieje. Všetky výzvy šteniatka ignoruje a keď sa s ňou aj hrá tak jedine tak že ona leží a šteniatko okolo nej behá.Je to s ňou ťažké,každý deň vidím ako mi slabne,no nechcem o ňu tak skoro prísť.Potrebujem jej zlepšiť kondičku lebo takto to bude len stále horšie a horšie :(
Aj keby si dokonával a nesmútil by z ľudí nik, iste by ťa oplakával tvoj oddaný priateľ psík. Prečo teda slzy skrývať, keď nám navždy odchádza bytosť vďačná, trpezlivá, ktorá nikdy nezrádza.
jaja1611
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod Bad » Ned 25.12.2011 19:37

Jaja, je jedno jestli granule nebo vařené, ale musí být dietní (granule light nebo normální, dobré je dát míň granulí a ty dávat namočené - zvětší objem, takže v misce má stejně ale sežere míň), denní dávku rozdělit do více menších porcí (2-3) ale hlavně, mimo dobu žraní nesmí mít k jídlu přístup!!! A pohyb je naprosto nezbytný! Nenuť ji ke hraní, ale každodenní procházky jsou nutnost! S tak velkou nadváhou bych ji zatím nenutila běhat, ale postupně bych běh přidávala.
Rozuměj, ty určuješ, kdy a kolik toho sní, a ty určuješ kdy a na jak dlouho se jde ven, TY a ne PES!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod janka926 » Uto 02.10.2012 16:00

tema uz skoro rok nedotknuta no hadam sa najde niekto kto poradi , mam s fenou v poslednej dobe problemy, schudla cca 13-15 kg za zhruba rok po troske no posledneho pol roka sa mi nedari pokracovat v tom. Pohybu ma svoje osobne maximum cely den je pustena a chodime na niekolko km prechadzky. Do vody ju nedostanem ma panicky strach ktory si doniesla z predosleho zivota. je to rtw x bsp momentalne sme na cca 60 kg a este by sa nam tak 5 dat dole patrilo aby bola akurat. Je to v podstate nezravec a neprejeda sa :nwm: koli klbom je nemozem moc zatazovat, granule nemoze vobec lebo ma problemy s travenim, niaky napad?
...Ty budeš navždy zodpovedný za všetko, čo si skrotíš... ( ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY )
janka926
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Liptov

Re: Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod hriva » Uto 02.10.2012 17:09

treba este znizit davku...a pridavat do stravy napriklad psyllium. aj ja to pridavam. obsahuju to aj niektore dietne granule.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod janka926 » Str 03.10.2012 13:53

dostava 1% svojej hmotnosti ( barfujeme) a aj to castokrat nezje uz to sa mi zda malo ... :ua:
...Ty budeš navždy zodpovedný za všetko, čo si skrotíš... ( ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY )
janka926
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Liptov

Re: Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod hriva » Str 03.10.2012 15:07

tak urcite nic nemastne, maso len bez koze, najlepsie kura, morka, kralik, ryba...a vela zeleniny...na zasytenie napriklad varene zemiaky (ak s tym nema problem). to len prejde telom psa bez vascieho uzitku. inac uz nevie co. asi chvilu vydrzat kym sa to zase zacne hybat.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod pigie » Str 03.10.2012 15:09

chrobacik926 píše:dostava 1% svojej hmotnosti ( barfujeme) a aj to castokrat nezje uz to sa mi zda malo ... :ua:

Ak nezje, tak len dobre, v tom pripade staci este menej. Neboj sa toho. Moj pes obcas je schopny vyzit pri svojich 60kg z 2kg masa za tyzden! (Ale obcas nestaci ani 15kg :heh: ) Vahu si drzi sam a je stihly. Takze sa toho naozaj neboj, ak ma nadvahu, tak to ze nechce jest je v podstate OK - ak v tom ovsem nie je choroba!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod Dasha » Str 03.10.2012 15:25

A pri chudnutí by to malo byť tak, že sa dáva % z váhy, ktorú chceme aby mal nie? čiže nie % z tej súčasnej, ktorú má teraz....či?
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod janka926 » Str 03.10.2012 15:54

presne vazi 62-63 kil a dostava necele kilo takze to nie je ani to jedno....... zemiaky a podobne objemovky nezje ani keby som jej na krku stala a nutit ju nema zmysel lebo ma problemi s travenim z predosleho zivota a bolo by jej len horsie ..... ach jo budem davat este menej , dufam ze sa to zase trosku pohne , ked uz tolko schudla teraz to nevzdam , ona sice bude tak ci tak stale vyzerat ako buldozer koli stavbe tela ale aspon jej bude lepsie , len mi uz dochadzaju napady ... vdaka za kazdu radu a pomoc moc si to vazim, ak vam este cokolvek napadne sem s tym, choroba v tom ziadna nie je veterinar zhodnotil ze je to vplyvom predosleho zivota a starostlivosti ze to chce len upravu stravy a pohyb a da sa to do poriadku len sa to zastavilo a ani za toho schudnut este trosku.
...Ty budeš navždy zodpovedný za všetko, čo si skrotíš... ( ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY )
janka926
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Liptov

Re: Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod hriva » Str 03.10.2012 16:18

Tahanie záťaže krokom by nemal byt taky zaberak na klby nie? Ked nechce plávať možno aj takto by sa dalo nech vydá viac energie. Ja mam tiez vecne chudnuceho psa, ona pribere snáď aj zo vzduchu a pohybu ma dost. Takze furt na diete.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod pigie » Str 03.10.2012 16:26

K tomu mnozstvu jedla a pohybu... Kamaratka ma fenu 47kg jej denna davka je len 500g surovej stravy, pretoze pri vacsej vahe priberala! Naozaj este uber, je z coho.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod janka926 » Str 03.10.2012 18:17

tahat sme skusali lebo sem tam taha mna alebo sestru na korculiach alebo sankach ale pokial za nu zapnem nieco ine sadne si na prdel a nepohnem s nou ani za toho sedi a trucuje aj hodinu a pozera ci som nacisto sprosta a zahadne ohluchne a osprostie. Davku znizime urcite dufam ze to dako prezijeme a nezacne chodit k sliepkam na odpad zo srotom alebo do susedov :haha:
...Ty budeš navždy zodpovedný za všetko, čo si skrotíš... ( ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY )
janka926
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Liptov

Re: Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod fefe2232 » Pia 05.10.2012 17:57

Naši schudli spôsobom takým, že každú stredu majú diétu a ja s nimi behávam. A schudli 2 kilá. Nám to stačí, pretože oni nemajú byť po kom malý. Sú to bišoni. No prerastený.
fefe2232
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Slovensko - Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť