Chodenie po schodoch

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: nosení psa po schodech

Poslaťod meraja » Pia 03.07.2009 11:47

No vieš nedá sa až tak ľahko vychovať 16 ročný psík.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

schody vs. jazvečik

Poslaťod liva123 » Str 12.08.2009 10:30

moja kamoška tvrdi že jazvečikom škodia schody na chrbticu
JE TO PRAVDA? :nwm:
Človek je psia predstava o tom, ako by mal vyzerať boh.
Obrázok
liva123
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29

Re: schody vs. jazvečik

Poslaťod renqa » Str 12.08.2009 10:33

:lol: :lol:

tak o tom teda veľa neviem, ale môj westík asi do 6 mesiacov vôbec nevedel chodiť po schodoch,
iba hore. A aj teraz keď uteká dole po schodoch, tak sa mu stane, že sa pošmykne.
Nemyslím si, že by mu to nejak škodilo, ale moc mu to nejde, vzľadom na tie krátke nôžky.... :smile:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: schody vs. jazvečik

Poslaťod Rehssi » Str 12.08.2009 11:15

Susedovie jazvecici, a to boli obaja standard, mali kvoli schodom velke problemy s chrbticou aj brusnou stenou, ktora sa im trhala- dostali pruh. tazke ano, jazvecikom schody- ich caste zdolavanie, rozhodne skodi! Teraz maju trpaslika a poctivo ho po schodoch nosia.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: schody vs. jazvečik

Poslaťod leuska » Str 12.08.2009 11:24

Ano,jazvecici nesmu chodit kvoli dlhej chrbtici po schodoch,inak mozu aj ochrnut :yes: Horsie je pre nich chodenie dolu schodmi,ako hore,ale v kazdom pripade ich treba nosit :no: Rozoberalo sa to aj nedavno v teme jazveciky :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: schody vs. jazvečik

Poslaťod Sim » Str 12.08.2009 11:26

a dokedy ich treba nosiť?

v buducnosti by som chcela mat jazvecika a ked na dvore mame schody?ako mu v tom zabranit?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: schody vs. jazvečik

Poslaťod leuska » Str 12.08.2009 11:30

No jazveciky by nemali chodit po schodoch nikdy,ak mate do domu 3 schody,tak to nieje ziadna tragedia,horsie by bolo to,keby chodil pravidelne po schodoch,napr. keby ste byvali v byte,pri kazdom venceni :smile: Nam vedu do domu 2 schodiky a tie neriesim,neviem kolko schodov tam mas ty? :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: schody vs. jazvečik

Poslaťod Sim » Str 12.08.2009 11:32

mnooo okolo 7 :ua:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: schody vs. jazvečik

Poslaťod leuska » Str 12.08.2009 11:38

Ale ved by ste to nejako vyriesili,dali zabradlie,aby sa tam neprehanal :lol: Keby ich vybehol max. 2x do dna,tak by to az tak nevadilo :no: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: schody vs. jazvečik

Poslaťod Sim » Str 12.08.2009 11:39

mnoo ved jj.....kym budem mat jazvečika tak ešte daleko.....hoci vsetky psy(co sme mali) zvyknu spať pred dverami ale nevadííí.....
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: schody vs. jazvečik

Poslaťod zeane » Sob 15.08.2009 18:45

v rodinnom dome nie je nič jednoduchšie ako inštalovať jazvečíkovi "rampu" na jednej strane schodov a naučiť ho, že to je jeho "schodisko"... :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: schody vs. jazvečik

Poslaťod Aris » Štv 20.08.2009 20:55

Náš jazvečík mal vyskočenú platničku a veterinár nám zakázal chodiť po schodoch. Bola to fakt haluz, ked som ho z venčenia niesla na rukách :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Schody

Poslaťod diss » Sob 27.02.2010 16:39

Hellou :)

Mame taku dilemu, 3 mesacne stena amer. staforda (AST)

Byvame na 2 poschodi bez vytahu, mama bola na navsteve pytala sa preco ju necham ist samu po schodoch moze si poskodit klby .

Kamoska bola na navsteve pytala sa preco ju nosim, azda nechcem aby si zvykla na nosenie.

Otazka je

Nosit alebo Nechat ju samu chodit po schodoch ? Zvlada to celkom v pohode.
Naposledy upravil diss dňa Ned 28.02.2010 18:22, celkovo upravené 1
"don't make someone a priority if they only make you an option"
diss
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84

Re: Schody

Poslaťod Bee House » Sob 27.02.2010 16:46

vsade som citala a vzdy som pocula,ze stence,hlavne vacsich plemien by do nejakeho toho roka po schodoch nemali chodit. Alebo to aspon obmedzit na najmensiu moznu mieru,pretoze niekedy sa to naozaj neda zabezpecit. Ja byvam na prvom poschodi,taktiez bez vytahu a moju labradorku som priblizne do polroka skoro vzdy nosila cez schody na rukach. Az ma raz seklo v krizoch :pac: A odvtedy chodi sama :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Schody

Poslaťod adad » Sob 27.02.2010 23:44

Naša maličká zvláda prudké schody v záhrade od prvého dňa, čo sme ju našli. Mala vtedy asi dva mesiace a necelé kilo a pol.
adad
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť