Chodenie po schodoch

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod Rehssi » Pia 05.06.2009 12:55

vdaka za reakcie. tie popruhy na odlahcenie su vynikajuci napad! A k venceniu: O venceni som pisala hlavne preto, aby som naznacila, ze chapem, ze svoj cas budem musiet upravit tak, aby som so psom nelietala po schodoch zbytocne. Ako teraz- som 8,5 hodiny mimo domu, ked pridem domov nechcem pudlika (a bosika nebudem moct) vziat na 10 minut ciknut, ist sa domov najest, prezliect a potom znovu vonku aby sa vybehal. tiez kvoli schodom- o cas vonku ho to neubera len menej lieta po schodoch :smile: Den, hlavne s velkym psom, budem musiet co najviac takto zefektivnit. No a jo, pudlik je doma cez noc 11 hodin, cez vikendy aj dlhsie. Ale to nem moj napad, on asi pred 4 rokmi vypustil vecerne vencenie :nwm: Zrazu prestal chodit ku dveram, ani ked som sa zacala obuvat bez zavolania neprisiel. Aky rezim zavediem s dalsim psom uvidim, nebojte sa, ze by som ho doma trapila, naopak, rada sa mu prisposobim :no:
Co so starym psom neriesit netreba, to v tom byte uz nebudem. Hlavny problem je toto- risknut, ci bude 5 rokov, kedy tam byvat musim zdravy? Dospeleho so zlomenou nohou, no neviem, ci ho unesiem. Sama som tej istej vahovej kategorie :hi: Ale potom si vzdy poviem, ze to uz moc spekulujem :nwm:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod kire67 » Pia 05.06.2009 17:02

no tak my sme ho nosili-aby sa nahodou mu nieco nestalo s klbikmi a teraz nam nejde na ziadne schody
ma pred nimi strach a nejde ani hore ani dolu ani nikde vonku ked natrafime na schody
uz sme skusali na dobrotky ho pomalicky volat, prisla k nam cvicitelka a nic
tak poradte, ja uz neviem ako na neho
kire67
Snoopy
 
Príspevky: 186
Bydlisko: Trnava okolie J. Bohunic

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod agah » Pia 05.06.2009 17:44

Skus "bar open" - krmit len na schodoch, odmenovat len na schodoch, nech si to spoji s prijemnym.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod maydanoz » Pia 05.06.2009 21:46

Veru veru, ked ho odzaciatku po schodoch nosis, potom je tazko, aby isiel po svojich...ja tiez tak! Ale mne to az tak nevadi, bo 2kg odnesiem! :hi: Teraz som do smrti nosic! :heh:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod Van » Pia 05.06.2009 22:17

my sme tiez po schodoch nosili, ale teda problem s nimi nemame a ani sme nemali. Nechali sme krpca tak prirodzene sa zoznamovat so schodami, onuchat si ich, na jeden dva vyjst atd. aby sa ich nebal, ak aj neskor chcel zavahat trochu (ked uz sme nenosili), tak velmi rychlo si to rozmyslel. Bol na nas tak naviazany, ze ked videl, ze my uz sme hore a on dole a akosi neberieme nanho ohlad (rozumej, sediet na zadku mu nepomoze k tomu, ze sa pon vratime), tak rychlo za nami vybehol. Prisla obrovska pochvala a bolo po probleme so schodami :) Mozno to len netreba tak hrozne prezivat, ze co potom psik urobi, ako zareaguje atd a neprisposobovat sa mu v kazdom vymyslani :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod Evika » Sob 06.06.2009 23:31

Tak ja som nosila, az pokial som sa nezrypala aj so psom, odvtedy nenosim :lol: A to som ani v robote vraviet nemala, ze som niesla psa po schodoch, ze kto to kedy videl psa nosit na rukach a ze to je ale vychova :pac: Tak vysvetluj tupcom ze to kvoli klbikom. A teraz by som ju uz veru tazko uniesla z tymi jej kilami.
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod Renie1 » Uto 16.06.2009 9:56

Ahojte!

Mám dotaz..

s našimi drobcami sa ideme sťahovať do domu bez výťahu na tretie poschodie, čo je suma sumárum 48 schodov 3-4x denne.

Neviem si predstavit nosit tie dve sidla hore dole na rukach zvlast ak budem vychystana do prace a vonku bude prsat :ach:

Aky je vas nazor na to aby psy zdolavali schody pravidelne po svojich? ich hmotnost je 3,5 kg, male plemena.

Vopred vdaka
r
......You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.....
Renie1
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Žilina / Mojš

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod agah » Uto 16.06.2009 20:18

Mozno by ne4boli od veci tie traky na ktorych ich mozes nadvihnut. Nemyslim si, zeby to mala byt pre nie tragedia.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod Evika » Str 17.06.2009 13:12

No neviem, mne sa to zda dost 4x denne aby takto chodili. Asi fakt tie traky. Alebo aspon striedat, ze raz vynesies jedneho a raz druheho :nwm:
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod kire67 » Pia 19.06.2009 16:15

ludia tak nas Denko uz tri dni vie ist dolu po schodoc :jupi: h. prisiel za nami dolu sam odhodlal sa a prisiel. :aaa:
uz nam zostava len vyjst ich hore to sa este neodvazil. vsetci mi ale hovoria ze dolu je pre nich horsie no u nas to je naopak
hrozne som z toho stastna
kire67
Snoopy
 
Príspevky: 186
Bydlisko: Trnava okolie J. Bohunic

nosení psa po schodech

Poslaťod lavie » Ned 21.06.2009 8:08

Prosím poraďte jak a hlavně v čem nosit 16 ročného kokršpaniela po schodech. Váží 15 kg a já sama nemám dost sil, hlavně ráno, kdy musím být co nejrychleji připravena na venčení a snažit se rychle schody zvládnout, aby Daxinko neštěkal. Děkuji.
lavie
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: nosení psa po schodech

Poslaťod energitc » Ned 21.06.2009 20:17

jeeejda, to nemate vytah? ja som kokrika naucila prestat stekat ked ideme von tak v 140 rokoch...a netrapi sa uz tak trochu ked ani nevladze chodit po schodoch?moj sa dozil 17 rokov a mal uz naozaj privela problemov nez aby sme ich spolu zvladli :plac:
viem ze na vystavach sa dali kupit rozne pomocky alebo taky prepravny plecniak kde psikovi trcia leby a ty si ho das smerom dopredu, opacne ako ruksak...alebo mozno u zachranarov maju daco take....ale viem ze v cechach ste pre psov lepsie vybaveni nez my tu..
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: nosení psa po schodech

Poslaťod martinkaaa4 » Ned 21.06.2009 21:59

ja neviem ale mne to tak príde že asi všetci kokríkovia štekajú ked idú von...aj náš známy má kokra a tiež vždy povie že ide von a šteká ako blázon a že ráno je to najhoršie že až sa bojí že všetkých ľudí v baráku pobudí ...ale ked sa tak teší tak čo už :lol:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1255

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod maydanoz » Pon 22.06.2009 19:48

Renie, tak ich prenes v taske :hi: :no:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: nosení psa po schodech

Poslaťod Endžinka » Pon 29.06.2009 13:33

:nie: to majiteľ si musí havina naučiť ako sa má správať!!!! :yes:
Ja keď mu niečo dovolím to je ok,ale tiež peso musí vedieť čo sa my
nepáči a čo nemá robiť.Nehovorím,že mám 100% vycvičeného psa
len asi na 65-75%??? :heh:
Endžinka
Šteniatko
 
Príspevky: 53

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť