Odčervovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Odčervovanie

Poslaťod Aji.. » Uto 29.07.2014 1:01

Hm, to je v podstate tiež pravda :ua:
Jasné :) A k veterinárovi pôjdeme tiež, najmä kvôli očkovaniam.
Aji..
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Odčervovanie

Poslaťod Sunny » Uto 29.07.2014 8:59

Už toto ste mali riešiť na veterine - pri tak silnom začervení, že sa červíky hmýria v každom :kak: ktoré vylezie sa odčervovacia schéma úplne mení - zvykne sa odčerviť 3 dni po sebe, potom 2 týždne pauza a zas 3 dni. Takže dať tabletku a ďalšiu o 2 týždne môže byť pri silnom začervení viac menej zbytočné a psa to neprelieči.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Odčervovanie

Poslaťod Vikiki22 » Uto 29.07.2014 9:04

Aji, ak je šteňa choré, na očkovania zabudni. Najprv sa musí z tohto šteňa dostať. Očkovať sa môže LEN zdravý pes.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Odčervovanie

Poslaťod Sunny » Uto 29.07.2014 9:08

Jo, na to som zabudla :yes: Až keď po opakovanom odčervení boli šteňacie :kak: bez parazitov, až potom sme ich očkovali.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Odčervovanie

Poslaťod Aji.. » Str 30.07.2014 21:22

Tak :kak: nakoniec až dnes a bolo tam aj niekoľko červíkov, pravdepodobne tie škrkavky a už sa nehýbali. Uvidím ako zajtra..
No áno, viem že očkovať sa môže až keď bude odčervený.
Aji..
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Odčervovanie

Poslaťod Mackie » Pon 01.09.2014 14:55

Pes mi chudne a nepribera napriek tomu, ze zerie viac ako doteraz, :kak: v norme, ma vyznam "preventivne" odcervenie?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Odčervovanie

Poslaťod Buchťa » Pon 01.09.2014 14:55

A udělat koprologii?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Odčervovanie

Poslaťod Whip it » Pon 01.09.2014 17:36

Jj, radšej urobiť koprológiu, nech vieš isť cielene na parazita, ak tam nejaký je, pretože na niektorých je jednorázový caniverm/doplac/etc. krátky. Ale určite by som dala skontrolovať aj štítnu žľazu.
Naposledy upravil Whip it dňa Pon 01.09.2014 19:38, celkovo upravené 1
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Odčervovanie

Poslaťod goodie » Pon 01.09.2014 18:00

mám dotaz: Stretli ste sa niekedy s tým, že pes umrel na začervenie? Pýtam sa ,lebo ma FB v skupine , v ktorej som,sa minule vyskytol prípad asi 7mesačného šteňaťa,ktoré ,,chovateľka,, riadne neodčervila a aj napriek pomoci psa museli dať utratiť. :ach: :oo: :ua:
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Odčervovanie

Poslaťod Vikiki22 » Pon 01.09.2014 18:19

Škrkavky vylučujú neurotoxín askaritín (ak si dobre pamätám), ktorý môže byť pri silnom začervnení u šteniat životu nebezpečné. Takže áno, možné to je.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Odčervovanie

Poslaťod Whip it » Pon 01.09.2014 20:05

Tak tak, askaridín, ale ten je skôr problémom, keď škrkavky masívne odumierajú pôsobením antiparazitík a toxín sa uvoľňuje do tela. Ten spomínaný psík musel byť vo veľmi zlom stave a hlavne asi bez akejkoľvek veterinárnej pomoci, keď muselo dôjsť k utrateniu psa kvôli parazitom :ua: . Pokiaľ ide o takéto internetové debaty a človeka/psa/situáciu osobne nepoznám, tak beriem s rezervou to, čo sa píše.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Odčervovanie

Poslaťod goodie » Pon 01.09.2014 20:16

dík za odpovede.Samozrejme, nepoznám pozadie prípadu,nikoho nebudem ohovárať,len sa tam radilo ostatným majiteľom šteniat z toho vrhu,aby si dali skontrolovať drobcov.Každopádne, je to strašne, v dnešnej dobe, za pár drobákov,čo stoja odčerváky, nechať takto skonať psa..nepochopím..
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Odčervovanie

Poslaťod Buchťa » Pon 01.09.2014 20:18

Ano, Goodie, múže. Vím o takových případech, ještě z minulosti - a nejen, že nebyly štěňátka odčerveny, ale ani máma po krytí a nebo v první polovině březosti :ua:

Tady je výtah z jednoho článku - na netu je jich spoustu :

95 % a možná více štěňat se se škrkavkami v těle již rodí. Proč? Část larev škrkavek, které se vyvinou z vajíček, nedospívá, ale cestuje do různých orgánů a svaloviny, kde se opouzdří a "usíná". Problémem je, že v období gravidity se ve feně tyto larvy "probudí" a cestují přes stěnu dělohy přímo do štěňat. Takto je již při porodu nakaženo velké množství štěňat. Navíc se tyto larvičky vylučují i mateřským mlékem, což je další zdroj infekce pro štěňata. Jak se tedy se škrkavkami vypořádat? Štěně by mělo být rutinně odčervováno od 3. týdne věku jedenkrát měsíčně až do věku asi 4 - 5 měsíců. Vyšetřování trusu není v této době nutné. Toto odčervování je nejvhodnější provádět pastou, která zajistí, že červi ve střevě malého štěněte neuhynou, ale pouze ochrnou a vycházejí živí ven s trusem. Tablety zpravidla fungují tak, že červa usmrtí a ten se ve střevě začne trávit jako maso. Bohužel, škrkavky obsahují ve svém těle jedovaté látky, které by mohly malé štěně i zabít. Proto je lepší u nejmenších štěňat používat raději pastu. Po 5. měsíci života je vhodné již s automaticky prováděným odčervováním přestat a nosit každý měsíc trus na vyšetření.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Odčervovanie

Poslaťod Buchťa » Pon 01.09.2014 20:22

Offtopic: A zase po funuse - nejen že stará a pomalá, ale i ťukající datel je rychlejší na klávesnici než já :heh:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Odčervovanie

Poslaťod Whip it » Pon 01.09.2014 20:28

Jasné, len práve to mi nejde do hlavy, že pes mal 7 mesiacov a teda že to kritické šteňacie obdobie prežil. Preto sa mi nechce veriť, že v tom boli len parazity :nwm: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť