Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod katka » Pon 26.01.2009 15:48

Súhlasím s Amaguk. Väčšinou je to fakt zo stravy.
Mne inak Bak minule tiež tak troška zažltol, či skôr zahrdzavel. Ale to mal od kliešťa. Očervenela mu z neho srsť, lebo tam bol pridlho.
Emily...vydrž...ono to možno častejším kúpaním vyjde z tej srsti samé. Ja by sm flintu do žita nehádzala. :no:
A teškám sa aj ja, keď vás zasa niekde stretnem :lol:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Amaguk » Pon 26.01.2009 15:59

hmm, az teraz som si vsimla, ze Emily vyssie pise, ze stravou to asi nebude...aj ked reakcia na stravu tiez moze byt individualna

Emily píše:Evika je to aj povrchom na ktorom su moji psy. Krmim ich Nutragoldom. Stravou to neni, lebo nasa poradkyna chovu tiez krmi svojich 9 samojedov tym istym, jej psy su snehobiely. Czar to ma z minulosti od predosleho majitela.

Emily, co to znamena, ze to ma od predchadzajuceho majitela?
Este by som si zistila nakolko sa v sfarbeni predkov vyskytuje kremova farba...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod katka » Pon 26.01.2009 16:08

Ja len k tomu sfarbeniu....mám taký pocit, že Czarko nemá v rodokmeni priamo žiadneho piškótika.
Ja skôr tipujem, že to má naozaj z dávnejša . Veď bohvie, čo tam tie psy jedli :plac: :hmm:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Amaguk » Pon 26.01.2009 16:09

dedukujem z vasich naznakov, ze je z nejakych zlych pomerov? :plac:
tam naozaj moze ist primarne o zle krmenie v minulosti a casom sa to upravi
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod katka » Pon 26.01.2009 16:11

Amaguk...dedukuješ správne. Ja to tu nechcem veľmi rozvádzať, lebo je to pre nás viacej či menej zainteresovaných dosť nepríjemné.
Ale toto isté som napísala teraz Emily do ss. Určite to chce čas a kvalitnú stravu a časom sa to upraví samo
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Emily » Pon 26.01.2009 16:41

SUHLASIM S KATKOU. :plac: :ua:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Jannka » Pon 26.01.2009 19:25

Zalezi aj od kozmetiky, ktoru pouzivas. nie je vybielovak ako vybielovak. Neskusala si sampon White on White od fy Christensen? Vraj je to spicka na trhu a bieli zazracne.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Emily » Pon 26.01.2009 19:27

za kolko eur??? ake mnozstvo??? kde ho zozeniem??? :jop: dakujem :aaa: mozno zbelieme :jupi: ale urcite ho troska podstrihneme. To budu vyvalovat okale na vystave :jazyk:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Jannka » Pon 26.01.2009 19:40

Na strihanie pozor, niektorym plemenam strihanie poskodi strukturu srsti a urobi viac skody ako uzitku.
Co sa tyka samponu, tu je info:

Obrázok

Š a m p ó n W h i t e o n W h i t e

Šampón White on White je vytvorený pre skutočných výstavných profesionálov. Tento šampón dáva nový význam slovu „biely“. Na rozdiel od iných bieliacich šampónov White on White pôsobí ako optický zvýrazňovač bielej farby, ktorá bude tak žiarivá a oslnivá, že tomu nebudete veriť, pokiaľ sa o tom sami nepresvedčíte na vlastné oči.

Neobsahuje žiadne bieliace látky ani agresívne chemikálie a dodáva oslnivý lesk akejkoľvek tmavšej farbe srsti.

Nedráždi pokožku. Pokiaľ je ale váš pes alergický, urobte najprv test na znášanlivosť. Nepoužívajte pri povrchových poraneniach pokožky, chráňte oči. Používajte len podľa návodu.

Návod na použitie:
Namočte srsť a rovnomerne aplikujte do srsti. NERIEĎTE. Speňte a jemne masírujte. Nechajte 10 minút pôsobiť. Dôkladne vypláchnite. Ak škvrny pretrvávajú aplikujte šampón priamo na ne a nechajte pôsobiť ďalších 5 minút.

P o z n á m k a :
Šampón White on White neobsahuje bieliace činidlá a môže byť používaný na akúkoľvek farbu srsti.


cena: 500 ml - 590 Sk, 19,58 €

Ide naozaj o spickovu kozmetiku, svetoznamu, preto su ceny vyssie.
My s nou skusenost nemame (zatial) ale co som pocula, je to prosto spicka.
Viac info o tom, kde to zozenies a kupis priamo na stranke:
http://www.profikozmetika.sk
-mas tam aj poradnu,tak skus predtym napisat tej pani,opisat jej tvoj problem,mozno poradi aj ine triky.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Emily » Pon 26.01.2009 19:45

Janka dakujeeeeeeeeeeeeeem. No strihanie Samojeda je citliva vec. Mali sme na plane ostrihat tu dlhu previsajucu srst. Urcite si ten sampon zozeniem. Nie som milionar, ale neni to az take strasne. Urcite dame sem vysledok, ci to pomohlo. :ahoj:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Jannka » Pon 26.01.2009 20:44

drzim palceky, ak sa to da riesit kozmetikou, toto bude isto najlepsia volba. Koniec koncov, bude sa hodit aj pre zvysne vase psiky, ako predvystavny sampon, aby aj oni ziarili ;)
ak to nepomoze, skusila by som psikovi zmenit granulky, aspon na mesiac,dva, ci sa neukaze efekt...
...urcite sa to nejak vyriesi, drzim palceky!!!
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Emily » Pon 26.01.2009 20:51

granulky budeme menit, ale z inych dovodov. Aj pre zmenu troska, ale urcite to bude kvalitne krmivko. Nie som ten typ co krmi hocicim. :lol: Hned zajtra ich budem kontaktovat.
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Jannka » Pon 26.01.2009 21:22

jj,to je super,tak potom urcite napis,ze ci sa prejavili nejake zmeny ;) :jop:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod nikolletttka » Ned 15.02.2009 20:59

http://www.mojmilacik.sk/bea-sampon-pro ... l-bieliaci
ja som nasla takyto bieliaci sampon myslite ze je dobry?
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod katka » Pon 16.02.2009 10:14

Bea bieliaci je dobrý...Používam ho na Baka pred výstavou a fakt bielu srsť vybiely :jop:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť