Čistenie uší

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Čistenie uší

Poslaťod clupko » Pia 10.10.2014 10:03

aha tak to ano, nakvapkame, pomasirujeme, vytrasie usi, a jemne otrieme zvysok. tiez to zakoncime vzdy niecim prijemnym, len to asi nie je dost na to, aby to znasal lepsie..
pozrela som ten baron.cz, a teda vyhoda by bola, ze sa toho dava menej - ale ten postup v podstate rovnaky, nakvapkat, pomasirovat, vytriast, utriet zvysky (a maz). tak neviem ci by to nieco vyriesilo :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Čistenie uší

Poslaťod maira6 » Pia 10.10.2014 10:08

clupko, ja som taká dôsledná, sa priznám, nebola... :hi: Ja som len kvapla a pár krát zvonka stlačila uško a zakrúžila. Možno preto aj tá moja taký odpor nechytila. Ale nechcem ti radiť, aby si postupovala ako ja...

No, zmena by mala zmysel iba vtedy, ak by sa tie kvasinky už nevrátili. Ale to by človek musel mať vešteckú guľu. Ja osobne stále radšej vsádzam na prírodné veci, takže u mňa to bolo jednoznačne za, ale to neznamená, že aj u tvojho psíka by to takto fungovalo.
Takže nakoniec poradiť ti neviem, žiaľ... :ua: Kvasinky sú riadna pliaga, tak držím palce.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Čistenie uší

Poslaťod katkariinka » Pia 10.10.2014 10:12

Clupko, a mate to potvrdene vetom, ze su to len kvasinky?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Čistenie uší

Poslaťod clupko » Pia 10.10.2014 10:19

no, ako sa mu to teraz vratilo (cca pred tyzdnom), tak to sme u veta neboli - ale co sme boli naposledy, uz neviem kedy v lete, tak nam po vysetreniach povedali ze su to kvasinky a je dost mozne, ze sa mu to bude vracat. vyzera to uplne rovnako ako vtedy - vzhlad aj priznaky aj zapach, tak si myslim, ze to bude to iste. nie je samozrejme problem tam znovu ist na vysetrenie, len zas tam nechcem chodit stale.

edit: a ako mu to v poslednych dnoch pravidelne cistime, zlepsuje sa to.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť