Čistenie uší

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Čistenie uši a detsky olejček

Poslaťod Dana D » Uto 25.06.2013 8:33

Jaja, obe otázky treba vložiť do správnych tém ...
Jedna je o starostlivosti o uši viewtopic.php?f=15&t=4417
a druhá o kastrácii viewtopic.php?f=15&t=1293
(a možno ešte aj iné témy ku kastrácii nájdeš, treba len hľadať).
Tam ti ľudia najlepšie odpovedia, prosím nezakladaj zbytočne novú tému.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Čistenie uši detskym olejčekom

Poslaťod Jaja7778 » Uto 25.06.2013 9:59

Dobry deň chcela by som sa opytat či máte niekto skusenosti s čistenim uši detskym olejčekom? možem tym
hafanovi nejak uškodit?

dakujem za odpovede :)
Jaja7778
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Rimavská sobota

Re: Čistenie uší

Poslaťod hruska » Uto 25.06.2013 10:19

osobne by som olej do ucha nepatlala, staci cisty kusok vreckovky alebo coho. Pripadne sa daju zohnat vselijake specialne roztoky, ale podla mna je to zbytocnost.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čistenie uší

Poslaťod Amarice Kaguya » Uto 24.12.2013 14:53

Ahojte, mozem sa opytat, co mam robit ked sa moj pes boji cistenia usi? Niekedy mu ich ani nemozeme vycistit, pretoze sa stale vrti a myka sa. Prosim poradte mi :ua:
Amarice Kaguya
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Čistenie uší

Poslaťod kika123123 » Pia 18.07.2014 9:24

Možno hlúpa otázka ale ako prinutite svojho psa aby ste mu mohli vyčistiť uši ? :D a ako často ich čistiť ? ( 10 mesačne stena labradora)
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: Čistenie uší

Poslaťod Simona280 » Pia 18.07.2014 11:59

Ahoj, ja čistím môjmu psovi uši každý týždeň/ každý druhý, a to má 9 mesiacov, a ako ho prinútiť ?... nato si ho mala učiť už od ranného veku, ale nevadí skús ho nejak upokojovať aby sa nemetal nakvapkáš mu tam pár kvapiek pomasíruješ mu ušká a potom len s tampónom vyutieraš, poprípade použiješ tyčinku do uší, ale to by som nerobila, sú špecialne kvapky kt. stačí kvapnúť a oni sa už o všetko postarajú, a vrámci toho že ho budeš hladkať mu pomasíruješ uši a máš to potom to už len vytreš, tú špinu :jop: alebo mu daj pritom nejakú tú maškrtku nech sa do budúcna nato teší :lol:
Obrázok
Simona280
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Nitra

Re: Čistenie uší

Poslaťod Lindchen » Pia 18.07.2014 12:08

Aris sa učil ako šteniatko, lebo o bíglie uši sa treba starať, ale môj druhý, Benny, ten sa učil len nedávno. Princíp, ale rovnaký. Zafixujem si psa medzi kolenami, aby bol chrbtom ku mne, chytím prstami ľavej ruky pod krk/papuľku, palcom držím odhrnutú ušnicu, pravou rukou kvapkám, rýchlo položím fľašku, ľavou chytím za hrudník a kolenami stále fixujem (nie tlačím alebo dusím!!), pravou masírujem uško. Na druhú stranu zrkadlovo to isté, nechám vytriasť a zvyšky poutieram tampónom alebo kúskom vaty. Ak je pes divý, ako bolo šteniatko alebo Beník teraz, počas toto dáva druhá osoba odmeny. Po niekoľkých razoch si zvykli a nechajú si uši čistiť relatívne pokojne, stále to však nemajú radi a občas sa svorne schovajú pod stôl a dúfajú, že ma ten hlúpy nápad prejde :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Čistenie uší

Poslaťod kaciatko2121 » Pia 18.07.2014 12:13

kika123123 píše:Možno hlúpa otázka ale ako prinutite svojho psa aby ste mu mohli vyčistiť uši ? :D a ako často ich čistiť ? ( 10 mesačne stena labradora)

a ma nejake problemy s usami? alebo vela mazu? ja mam sice maltezaka (tiez vysiace usi) ale este sme usi necistili a to uz ma 2 roky. mam nazor ked su usi zdrave netvori sa enormne vela mazu, tak ich cistit netreba
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Čistenie uší

Poslaťod kika123123 » Pia 18.07.2014 14:01

problém nema len ich ma take trošku špinavé a to by asi neskor mohlo sposobit nejake tazkosti ci?
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: Čistenie uší

Poslaťod Vikiki22 » Pia 18.07.2014 15:20

Šteňatám s visiacimi ušami sa môžu čistiť uši podľa potreby. Takým OtiFree roztokom určite nič nepokazíš.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Čistenie uší

Poslaťod renqa » Pia 18.07.2014 16:34

Ja som môjmu nečistila uši do 4 rokov. Potom začal mať problémy s uškami, tak teraz čistíme raz za dva týždne alebo raz za mesiac. Alebo podľa potreby. A normálne si na to zvykol aj v dospelosti. Síce sa tiež zvykne schovať pod stôl, keď už vidí tú fľaštičku, ale potom pekne vydrží. Je to šikulko. :pusa: :smile:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Čistenie uší

Poslaťod clupko » Pia 10.10.2014 9:49

kedze mame vracajuce sa problemy s usami (kvasinky), musime v niektorych obdobiach casto cistit usi, ktore su aj zapalene a bolave. avery je odmalicka celkom citlivka, hlavne na usi, a tak je to pre neho este o to horsie. typicky to vyzera takto:
- beriem otodine, pes to zbada, oblizuje sa ostosest, sklopi usi, vyvali sa a/alebo sa pokusi schovat po stol
- psa zavolam alebo pridem k nemu, cistim ucho, pes sa meta, trepe hlavou, zacina knucat
- musim ho pouzitim dost velkej sily pridrzat, pes reve ako keby som ho z koze drala, cistim ucho
- po vycisteni sa tesi, vrti chvostom, ale bohuzial nasleduje ten isty postup s druhym uchom, spravidla s este vacsim knucanim a zavyjanim
- nakoniec veeeelka radost a dostane dobrotu

je mi z toho vzdy tazko, ze mu vedome sposobujem tu bolest, niekedy mam pomaly slzy na krajicku z toho srdceryvneho knucania... nemate nejake tipy ako to spravit lepsie, ako to ulahcit?
skusala som zmenit svoje spravanie - vysmiat ho (co robis, vsak to nic nie je), lutovat, nic nehovorit, a obcas ma to aj vytoci (napriklad ked sa ponahlam a cele to trva pomaly 10 minut).
skusala som to aj tak, ze som dala pred neho misku so zradlom, a po kuskoch som sa k nemu vzdy priblizila s tym otodinom a hned ho dala prec, dala par granuliek, dotkla sa ucha, odmena, dotyk usi flastickou, odmena, atd.
ale pri ziadnom z uvedenych postupov som nezaznamenala ziadnu zmenu.
snazim sa z toho nerobit ziadne velke divadlo, proste cistit to musime a hotovo. ale ma mrzi, ze je mu to tak neprijemne. a tiez mam trochu obavy o nas vztah - nemoze mi nejak prestat doverovat, ked mu pravidelne toto robim?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Čistenie uší

Poslaťod maira6 » Pia 10.10.2014 10:44

Clupko, naša keď mala kvasinky v ušku, tiež neznášala výter Otodinom. A ani to extra nepomáhalo. Neskúšala si niečo iné?
Ja som jej vtedy kúpila také prírodné kvapky od baron.cz, ktoré sú aj proti kvasinkám a to sa aplikovalo len kvapnutím a vonkajšou miernou masážou. To mi znášala veľmi dobre a dostala sa z toho. Tiež som prešla na barf, takže možno oboje zabralo, ale v každom prípade nič predtým, čo som skúšala nezaberalo. Trápili sme sa s tým takmer 3 mesiace. :ua:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Čistenie uší

Poslaťod clupko » Pia 10.10.2014 10:50

no ved toto sa tiez len nakvapka a mierne masiruje. inak nam to zabera, po niekolkych dnoch pravidelneho cistenia to ma dobre.
a mali sme este easotic a ked to mal fakt zle, tak aurizon.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Čistenie uší

Poslaťod maira6 » Pia 10.10.2014 10:58

Ja som to vtedy mala vytierať - aj som to skúšala, ale jej sa to ešte zhoršovalo. Ale keď to tej tvojej zaberá, tak to je fajn. Ja jej ešte cez uška dávam aj protiparazitný prostriedok. Tak to znáša v pohode, ale vidno, že to nemá extra rada. Ja ju potom ale poriadne vyškrabem, že vyzerá, akoby sa rozplývala od blaženosti. Aby ten posledný bod za tým nepríjemným bolo niečo skvelé.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť