Telesná teplota psa

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: telesna teplota

Poslaťod ess » Štv 22.01.2009 13:06

eviitta píše:corina....praveze on ma stale asi nizku teplotu :ua: ...39.7 mal len u veterinarky,to bolo od strachu lebo tesne predtym mal doma 38.3..........Meravam mu 3krat ,niekedy aj viac za den,kazala veterinarka.Rano ma napr.37.5..ked s nim pridem s prechadzky tak ma akurat (38.5)...Cize ked je v klude,spi,alebo len tak sa mota po byte mava nizku.Veter.nam povedala ze asi tazsie znasa zimu..Preco nemerat prilis casto.........? :ach:

a mate doma dobry teplomer? my sme mali tiez jeden taky doma, ktory nenameral viac ako 35 a nieco...a ked uz zmeral 36, tak to uz musela byt teplota...druha vec - ako psikovi meriate teplotu? teplomer je potrebne zasunut do konecnika - niektori ho len tak pridrzia aby sa zadku vobec dotkol...
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: telesna teplota

Poslaťod eviitta » Štv 22.01.2009 13:35

teplomer mame dobry,skusala som ich viacej :smile: ...a davam mu ho do konecnika,myslim ze meriam spravne.Veterinarky mi uz aj vravela ze asi horsie znasa zimu,
Daj psikovi trochu lasky a domov a on ti da navzdy cele svoje srdce...
eviitta
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

psia horucka

Poslaťod Jasmina28 » Pia 13.03.2009 16:13

Poradí mi niekto čo robiť ked pes dostane horúčku?V kuse sa trasie,velmi sa o nu bojim,neviem co mam robit..poradte diki
Jasmina28
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: psia horucka

Poslaťod zeane » Sob 14.03.2009 9:05

no, ďalšia z tém, kde môžem len napísať - zober psa a syp k veterinárovi... Horúčka môže mať veľmi veľa príčin a žiadna z nich nie je o tom že to psa samo prejde... :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: psia horucka

Poslaťod Nykkyta » Str 18.03.2009 13:57

Veterinar v kazdom pripade, ale co do vtedy?
Detom sa davaju zabali, obkladiky. Pri psikoch to asi neplati, alebo ano?

Nechcem to zlahcovat, ale moja Nykkytka sa trasie, ked potrebuje na velku potrebu, tiez to vyzera, akoby mala zimnicu a zo zaciatku som sa vzdy zlakla, co sa jej stalo
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: psia horucka

Poslaťod zeane » Str 18.03.2009 17:14

Offtopic: Bo je tiež v určitých situáciach streser a klepe sa, že by jej ratlíci mohli ťažko závidieť...
Ale k horúčkam - mám doma detský teplomer na baterku, keď mám podozrenie na horúčku (priložím psovi ruku na bruško, pod pazušky predných labiek a keď "páli" meriam teplotu), drapsnem pesuľu, zacviknem si ju medzi členky (fixujem si psa nohami, aby sa nevrtel) chvostíkom dopredu (predo mňa trčia zo psa len zadné nohy a nestláčam kolená k sebe, len nechám iba takú medzeru aby sa nevykrútila) a dezinfikovaným teplomerom odmeriam teplotu. V podstate presne ako decku, ibaže pes sa dokáže o niečo účinnejšie brániť. Preto ju mám tiež zacviknutú.
Za normál považujem teplotu do 39. Ak mám priamo podozrenie na stres, posadím sa na zem a privolám ju k sebe. Keď sa na mňa prilepí, môže za klepanie stres a v tom prípade hľadím aby sa ukľudnila - niekedy stačí aj ako malému decku ukľudňujúco rozprávať.
Pri horúčke (z úpalu napríklad) by som osprchovala (výlučne ako prvú pomoc, keď nie je pohotovosť v dosahu!) studenou (nie celkom ľadovou) vodou... Ešte predtým by som sa asi pokúšala chladiť zospodu packy a bruško, v simulácii toho ako sa chladí pes v lete sám...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: psia horucka

Poslaťod lucik » Str 18.03.2009 17:28

na vycvikovom dni nam radili (veterinar), ze psy sa ochladzuju na zatylku - bud namocenim, alebo prilozenim mokreho uteraka - vraj tam je velmi vela nervovych zakonceni a tade to ochladenie ide velmi dobre..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: psia horucka

Poslaťod barik&bounty » Str 18.03.2009 18:30

Lucik, myslím, že to sa robí ked má hafan úpal nie horúčku? Ak sa mýlim, opravte ma... :nwm:
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť