Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Ivanka.P » Uto 25.11.2008 13:17

Alebo si ju tam nechať, kým nepôjdem spať a potom šup von?


Toto je najschodnejšie riešenie. No máš pravdu v tom, že by to bolo nespravodlivé voči nej :yes:

a ešte našla som ten záves na búdu proti fúkaniu, niečo také chcem vyrobiť - teda mužovi to zadám vyrobiť :lol:
Obrázok
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Sunny » Uto 25.11.2008 13:51

No jo, len aby nespustila koncert, toho sa bojím :ua: Keď budem odchádzať preč, to bude bez debaty a hlavne cez deň, ale ak by v noci zavýjala, susedia ma prerazia...
Ja mám doma tieto dvierka pre psov, aby mohli chodiť dnu a von: http://www.baron.cz/pes/dvirka-pro-kock ... 00115.html. Ešte som nevedela, že sa mi ten huskyno pritrafí tak rýchlo :pac: zobrala by som väčšie. To by bolo vybavené - môže byť so mnou alebo vonku, jak je libo. Ešte také malé dovysvetlenie - pesov nemôžem mať voľne na dvore. Je to spoločný dvor a ak pôjdu susedia von, už sa vidím, ako naháňam psov po ulici... Mám v pláne postaviť za dverami takú miniohrádku, ale všetko naraz nejde. Prioritu má voliéra a prehradenie zadnej časti záhrady, kde budú mocť byť psiská pustené aj bez môjho dozoru a odkiaľ nebudú môcť zdrhnúť. Ale zase sa tam nedostanú rovno z dverí. Neviem kedy stihnem tú miniohrádku, záleží od počasia, či zem zamrzne alebo nie. Kým nebude ohrádka, tak to bude buď dnu, alebo vo voliére. Uvidíme, keď kočka príde, čo na to povie ona :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod katka » Uto 25.11.2008 14:09

Teda zlato máš to zložité. ja som ti tiež chcela najprv odporučiť jednoznačne psie dvierka do dverí, ale ak máš so susedmi spoločný dvor , je to zložité. Jedine, že by si urobila pred vchodovými dverami priechodný koterec :haha:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Sunny » Uto 25.11.2008 14:28

Presne to mám v pláne :no: Ale nie ako koterec, len takú ohrádku, aby si tam baby mohli odskočiť na malú :heh: , pokukať okolie a tak. Dostanú tam aj nejaký pelech, na jar sa tam myslím celkom radi rozvalia. Huskyna bude mať poriadnu voliéru aj s búdou vzadu v záhrade. A hold, kúpim časom väčšie dvere, čo narobím :nwm: Možno sa cez tie malé bude ešte teraz zmestiť a mám na túto zimu po probléme (čo mi pripomína, že nemám potuchy, ako veľký je 2 mesačný huskyno :ach: )
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod *Bady* » Uto 25.11.2008 19:51

Ivanka.P píše:a ešte našla som ten záves na búdu proti fúkaniu, niečo také chcem vyrobiť - teda mužovi to zadám vyrobiť :lol:
Obrázok


Ivanka.P: a z čoho sa to vyrába?
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Ivanka.P » Str 26.11.2008 9:38

No je to plast ja tam plánujem niečo podobné zháňam linoleum. Už mi babka aj koberec ponúkala, ale to sa mi nepáči lebo navlhne. Potom ak by som našla nejaké pevne vrece, čo sa používa na pevný odpad ale nie také obyč sáčkové, to by lietalo a efekt by to nemalo žiadny. Keď nájdem niečo vhodné, tak dám vedieť.....
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Retriever a zima

Poslaťod Lolo » Pia 28.11.2008 20:49

ja mam problem ked je uz tema o retrieveroch s tym, ze hoci mame zateplenu budu a aj deku, aj tak ten nas hafo tam nechce spat...on aj ked bolo pod nulou sa rozhodne spat na betone pred dverami, uz som mu aj posunula tu ozrutnu budu ku dveram ale on aj tak si lahne na beton....Tak ho davame na noc domov, lezi potom aj tak na studenych kachlickach pri vchodovych dverach..., niekedy sa zase tvari, ze mu nevadi nic...vylozi si nohy na stenu a tak spi aj celu noc pri nas...na teplych parketach...my mame podlahove kurenie ( takze je to problem pre neho)...deku mu nemozem davat von uz vobec....lebo vsetky handry ci deky papka...uz postupne za 2 mesiace zozral asi polku deky ( hoci mas vsetky hracky na obhryzanie vonku tiez).. :lol:
tak neviem co robit...on zostane pekne v bude ked ho tam necham a poviem zostan...este pocka ako na neho kukam za oknom...a potom sup sup ked zajdem vylezie von :lol: ....a lahne si ku dveram....
inak ja som tiez uvazovala nad tou vodou vonku...a neviem...momentalne ( predvcerom) mame problemus, ze som dala tiez na rady TU, ze mam dat ked odchadzam teplu vodu...no a nechala som a odisla, este som videla, ze z nej si odpil ( somarik, hoci predtym sa riadne napil vlaznej vody) a ked som dosla z roboty spraval sa cudne ( namiesto hyperaktivneho blbnutia, bol apaticky) a kuknem von a tam aj grck aj hnacka...a musel to spravit este rano...lebo granule boli ,,vonku" este nestravene....tak neviem ci to tou teplou vodou mohlo byt alebo nie...ale nemal co tam zle vonku zjest ani nic neobvykle nejedol...a este v to rano bolo normalne spravanie...stalo sa to niekomu ze pes vypil teplu vodu a toto???..
Veterinar povedal, ze je lepsie dat psovi rano napit a ze 8 hodin bez vody vydrzi, ze ked je zima aj tak nechce pit...ze je to lepsie ako kedy pil ľadovu vodu...
A dat mu vodu az ked sa vratime....Tak neviem co si o tom myslite???
Inak je pravda, ze ked aj nemrzlo ale bola zima vonku - vodu som mu nechala, a aj ked som sa po 8-9 hod vratila domov , plna miska vody zostala nedothnuta...proste nepil...potom mu dam novu ako pridem a tu potom vypije....ale nehlta ju....tak to vyzera akoby ani nebol vysmadnuty...
Lolo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82

Re: Retriever a zima

Poslaťod fanuc » Sob 29.11.2008 15:51

Ja som mojej trojmesačnej sučke spravil zateplenú búdu.Je taká veľká akú by mal mať dospelý pes,ale znížil som jej plafón aby si to ľahšie nadýchala.Je vonku stále.Vo dne v noci.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Tie fotky sú ešte pred úpravou toho plafónu.Dal som jej tam aj deku aj paplonik po dcére a všetko povyťahovala von a nechala si tam len koberec.Mám v búde aj teplomer :lol: a keď je vonku 0°C,tak v búde je cca 10°C.Veľmi som sa zo začiatku bál že jej bude zima,ale teraz keď ju vidím spať cez deň vonku už si to nemyslím.Srsť sa jej zahustila a zdá sa že jej zima nevadí.
fanuc
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod ruutu » Ned 30.11.2008 1:57

ahojte , mam otazku, ja mam pitbula a mame ho prvu zimu, teda brali sme ho ako 1.5 rocneho z utulku v marci, teda uz po zime, ale mal dost srsti, na pitika bol az moc nahodeny, kozustek, my ho mame v byte, v kresielku ma decku a to chape ako svoju budu.fakt je ten ze ho ma hned vedla radiatora. a doteraz som stale premyslala, ze jaksik sa ne a ne osrstit na zimu, pozhadzoval vela srsti na jesen a teda stale plzne ale zeby mu rastla dako?? my s nim chodime tak 2-3 hodiny denne von, snazime sa denne dost dlhe prechadzky, ale napr. na brusku a nozickach nema takmer ziadnu srst... nachladnut nenachladol, ale co robit? prave som hned vypla radiator, a mam otvarat na noc balkon? tam je chladno, ma to hned pri kresle-bude. ???? minule sa raz aj triasol, teta ho akurat videla a ze mu mam cosi kupit, dake obleccenie... :jop: , on ma 30 kg, 52 cm a je to pitik, a tak dulezito sa tvariaci, pan general, s oblecenim si ho vobec neviem predstavit, hehe :lol:
neviem, on totiz s nami nespava v posteli, poradte? hned mu idem posunut budocku o aspon 50 cm dalej este od radiatora....
ruutu
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 586
Bydlisko: Petrzalka

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod elienka » Ned 30.11.2008 13:36

No my sme mali doma psa, ktorý bol čisto vnútri, taký mix ratlíka. Cez zimu som ju brávala na vychádzky bez oblečka tak do 0 stupňov, ale ak bolo pod nulou, tak bolo vidno, že ju dlhé prechádzky vôbec nebavia. Z tenkej flaušovej deky som jej ušila oblečko, ktoré skorej vyzeralo ako deka na koňa (také tie rytierske kone, čo sa rytieri na nich štuchali tými dlhými tyčami v stredoveku). A odvtedy nebol problém vždy sa na vychádzky tešila. A ešte mala jeden ručne pletený svetrík. V dobách kedy ho ona mala sa všetci smiali, bolo to v 90tych rokoch a vtedy oblečený pes bol rarita. :smile:
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Sunny » Pon 01.12.2008 9:24

Či bude mať kreslo tovno pri radiátore alebo polmetra od neho je úplne jedno, je tam viac menej rovnaká teplota. Bytový pes nikdy nebude tak osrstený ako pes žijúci vonku. Začať teraz zrazu otvárať balkón tiež nie dobrý nápad, zmrznete tam vy a jemu taká prudká zmena teploty taky moc neprospeje. Takže buď na vychádzke zabezpečiť toľko pohybu, aby sa ním zahrial (čo pri jeho zdravotnom stave asi nie je reálne), alebo to oblečko kúpiť. Ja na tom nič divné nevidím, či je to pit alebo čokoľvek iné. Nemusíte mu kúpiť riflový kabátik s kožušinkou, predávajú sa aj jednoduché, funkčné nepremokavé a neprefúkavé oblečky. Napr. http://www.mojmilacik.sk/kabat-pre-psa-tcoat-lyon (podšité fleesom) alebo http://www.mojmilacik.sk/kabat-nizza-vel.-m (teplé na zimu). Oboje mám doma, odskúšané. Kupované v Zoodome.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod bobamima » Pon 08.12.2008 15:18

Ahojte, tak takuto temu som hladala pred 2 mes. a vtedy som nič nenašla. My máme 2 psíkov. Druhý mal teraz len 5 mesiacov a tiež som ich mávala najskôr tak, že keď som bola doma, boli so mnou dnu, keď v práci, tak von, ale s prichádzajúcou zimou som začala byť nervózna, či z takých veľkých teplotných rozdielov nemôžu ochorieť. :plac: Mali síce obaja von svoje búdky, ale tie mali také šemitné zateplenie a nemali aj predsieň aj spáleň. Toľko som s tým otravovala všetkých ..., že sa nakoniec podujal otec a urobil im veľkú riadne zateplenú búdu, do ktorej sme dali ešte tie ich dve, majú ich v nej chrbtom ku sebe, lebo oni nevlezú spolu do jednej a teraz majú vlastne aj predsieň aj spálne a riadne zateplenie a konečne sa nebojím, že mi v noci zamrznú :jupi: Viac menej sú stále von, občas ich pustím dnu, väčšinou už len do chodbičky, keď neviem s nimi vydržať von na zime, lebo však ja potrebujem byť s nimi. Stále mi je občas ťažko, lebo bola som zvyknutá na psov v dome od malička, ale žiaľ pri mojom terajšom živote, keď sa s priateľom vraciame domov z práce po 10 hod., som mu uznala za pravdu, že bude lepšie, keď z nich urobíme vonkajších psov. Ale som rada, že som si prečítala, že aj iní ľudia riešia podobné problémy a nie som sama, čo si robí o psíkov veľké starosti. A že teda veľa ľudí púšťa aj v zime psíkov do domu, potom von a neochorejú. Teraz budem ešte kľudnejšia. :poklona: :ahoj:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod Sana » Uto 09.12.2008 16:21

ahojte, ja by som potrebovala poradit, pes co je stale vonku cely rok, chcela by som ho vziat do bytu pocas volna, kolko hodin, resp. dni moze byt v byte, neprekurenom, s dlhsimi vychadzkami von, aby ju to nepostihlo a mohla ist naspat von ked uz je v noci minus.
dakujem za kazdu radu
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod bobamima » Str 10.12.2008 12:54

Ahojte, tak mna by tiez celkom zaujimali odpovede na takuto otazku. Ja som mavala vzdy psikov v dome, ci uz v rodicovskom dome, ci potom. Len nedavno sme sa rozhodli mat psikov vonku. Ako som spominala maju tam super zateplene budky a pomalicky si vsetci zvykame na taku zmenu. Hlavne pre mna je to tazke. Vecer ich obcas pustim do domu, aj ked radsej nie moc na dlho a snazim sa to robit tak nejak "postupne", aby nemali nejaky teplotny sok. A zatial su v poriadku. Tak neviem. Tiez by som ich mala najradsej aspon ked som vecer doma vzdy pri sebe v dome, ale tiez sa bojim toho, ci z toho potom nemozu ochoriet, ked ich potom zase "vyhodim" na dvor. Aj ked vsetko je to asi individualne, ako kazdy psik. 100 psikov, 100 osobnosti, takze asi sa treba len rozhodnut, ci to podstupime vyskusat a uvidime.
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: pobyt psa vonku a vnútri počas zimy

Poslaťod elienka » Str 10.12.2008 18:10

Tak u nás to teda funguje takto: urobili sme im super zateplenú búdu, síce je veľká ale kapacitne nachystaná na 2 psov a 2 mačky. Čuduj sa svete naozaj tam spolu všetci 4 spávajú. Takže teraz keď aj prší tak sú mokrí len zo svojej vlastnej hlúposti (stalo sa to len raz, odvtedy sa schovávajú). Celý deň lietajú vonku a cca o 17 hod ich zoberiem dnu k nám. V dome máme cca 19 až 20 stupňov. Väčšinou sa z toho tešia a sladko spia a užívajú si tepla. Po večeri sa s nimi ešte pohrajem a potom večer cca o 11 ich pošlem von. Niekedy ma uprosia ich psie oči a nechám ich spať s nami (max. 1x do týždňa). Na psoch som zatiaľ nebadala nejaké zhoršenie zdrav. stavu. Len im dávam mastnejšie kŕmenie ale to je iná téma. Ešte uvažujem, že až bude v noci menej ako -5 či -10 (ešte nie som rozhodnutá), tak ich nechám spať v chodbičke.
Border kólia s prechodmi do tepla a zimy nemá problém, skôr sa teší von. No a náš "dlhosrstý" jazvečík (v uvodzovkách preto, lebo srsť má veľmi krátku) zimu strašne neznáša a vyzerá ako trpiteľ, ale nedá sa nič robiť, nechcem z nej čisto bytového psa, lebo dnu by sa nudila.
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť