Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod wer » Štv 19.11.2020 22:11

Zzzunnaa, mala si to dobre premyslene, by som sa toho drzala..take stena potrebuje v prvom rade pocit bezpecia. Postupne si zvykat, dozrievat. Uz 2 mesiace vs 6 mesiacov je velky rozdiel.. nebala by som sa, ze potom casom nebude schopna byt vonku sama..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Zzuunnaa » Uto 12.01.2021 16:55

Ahojte, opäť sa ozývam o radu. Našu malú bernacku mávame vonku (má prístup aj do vnútra ale moc dlho nevydrží a pyta sa na dvor). Aj v noci spáva v bude (búda je zateplena, cez vchod má uterák (predsieň sme museli zrušiť lebo z druhej časti búdy si robila wc), vystlatu ju má slamou a má tam aj nejaké deky). No má najbližšie dni hláska -10, plus mame aj sneh takze už býva aj mokrá. Chcela by som ju aspoň na noc bravat dnu, no neviem jej zabezpečiť chladnú miestnosť. Všetky majú cca 23-24 stupnov. A na nete som čítala že tieto teplotne rozdiely sú pre psa horšie ako pobyt von. Ako to prosím riešite? Hlavne majitelia chlpacov :) Ide mi hlavne o to že je to ešte stenco male.. Ďakujem!
Zzuunnaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod wer » Uto 12.01.2021 17:01

Tak 30 stupnov je uz dost rozdiel... vsak teraz tiez uz bolo pod 0 a ked doteraz bola von, tych o 5 stupnov menej asi az taky problem nebude.. nevies zistit, kolko ma v bude stupnov? Ono velka buda moze byt problem, ze si to nevyhreje.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod pigie » Uto 12.01.2021 17:24

Ja by som sa nebala. Predpokladam, ze teraz nepresrstuje, ze je z nej vatova gula, takze jej zima nebude. Sa schuli v slame a bude jej fajn.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Slausa » Uto 12.01.2021 17:32

Podla mna, ak to nie je vyslovene male stenco, ze 2 mesiace, a je uz od mala vonku, nielen "vyrazena" von, tak by mala byt v pohode. Bernak ma kozuch uz od mala, do slamy sa zakutre. My sme mali maleho, kratkosrsteho v bude len z 2 vrstiev dreva takmer cely zivot a bol v pohode. Mal tam seno a perovu bundu (nie ideal), ktorou sa zakryl a spal
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Zzuunnaa » Uto 12.01.2021 18:12

Ďakujem za rady, aj ste má kúsok ukludnili ze jej zima nebude. Srsť začala pomaly meniť zo stenacej, ale príde mi to ako keby sa to zastavilo. Má len taký “iný” fľak na chvoste. Jedine čo vnimam ako problém, že ma veľkú búdu. Ale ešte som rozmýšľala že jej nejako ten vrch predelime aspoň dočasne na zimu. Má 4 mesiace a od steniatka býva von. Keď vylezie z búdy von tak býva celkom tepla. Premýšľala som aj nad garážou, ale na voľno tam byt nemôže lebo by hoc čo mohla zjesť, a tá cestovná klietka je zase tenká tak to jej asi fakt lepšie v bude. Skúsim ešte nejako teplotu v bude odmerať nech môžem kľudne spávať. Vďaka ešte raz za rady.
Zzuunnaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod pigie » Uto 12.01.2021 18:26

No garaz je uplne super na taketo pripady, ale ano, treba, aby tam bola bezpecne a v klude, cize ucit ju tam, nezatvorila by som ju tam hned na jednu noc. Asi by sa jej to nepacilo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod wer » Uto 12.01.2021 19:10

A ako rano vylieza z budy, ako sa tvari..? Keby bola premrznuta, to vidis...
A teda buda sa neda tak predelit, ze ako mala tie 2 komory, ze zatial jej nechate jednu?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Zzuunnaa » Str 13.01.2021 8:25

Vylieza normálne. Aj na dotyk je tepla, aj chvostík má teplý. No dnes bolo “len” okolo 0. Rozhodli sme sa, že jej dnes dáme spat tu zastenu s tým, že jej slamu nechám len v tej väčšej časti. A verím, že pochopí, že sa tam spi a že to nie je len luxusný záchod .. Plus jej dočasne dáme na vrch aj polystyrenovu dosku aby mala nižšiu budú a vedela si to tam vyhriat.. A doobjednala som slamu, ze jej to tam riadne vyplnim a deky dáme preč. No zvykla si cez deň spávať pod prístreškom (dala som jej tam aspoň starší koberec nech neleží na betóne). Ale včera pri -5 tam spala tiež. Aj take malé stena má pud sebazáchovy, že? Že ak by jej bola zima tak tam nespí? Lebo mna mrazí už len pri pohľade na ňu
Zzuunnaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod clupko » Str 13.01.2021 9:46

osobnu skusenost nemam, ale susedia maju tiez bernacku mladu, aj ked ma uz pol roka. a teda ta spi vonku stale, som ju vidala lezat pred domom na dlazbe aj ked silno fukalo alebo ked prsalo. a pritom ma budu, a nad terasou maju strechu, ona radsej to exponovane miesto. verim, ze keby psovi bola zima, tak zalezie, to je hadam jeden zo zakladnych pudov.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť