Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod skaredekacatko » Uto 17.09.2013 17:11

[quote="Dana D"]Kľudne môže spať vonku, obaja moji čuvači boli odmala vonku, spávali v zateplenej búde na zimu naplnenej slamou.
(Erik sa narodil v októbri, koncom novembra sme si ho brali a až na pár ľadových nocí bol celý čas vonku).
Prípadne ak by boli veľmi silné mrazy (nad -15 stupňov) a mal by si možnosť ho aspoň na noc dať do nejakej verandy, garáže alebo dielne kde je aspoň 5 stupňov, bolo by to úplne postačujúce.
Poprípade sa poraď s konkrétnym chovateľom.
(viac info o čuvačoch nájdeš v príslušnej téme - kľudne aj tam smeruj svoje otázky)
viewtopic.php?f=80&t=869[/quote
Mame 7 tyzdnove steniatko krizenec bernskeho salasnickeho v noci jd vo vnutry cez den vonku, ale place tam sme tam snou ale nie cely den takze je aj sama a teraz ked prsi tak je pod strechou na terase la je mi jej luto a muz ze nie ze ma byt vonku ako ho presvedcit, mam obavy ze potom nam to zrata, ze sme ju nechali samu :lol:
Naposledy upravil skaredekacatko dňa Uto 17.09.2013 17:13, celkovo upravené 1
skaredekacatko
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Dana D » Uto 17.09.2013 17:12

myslím, že lepšie bude smerovať svoju otázku do inej témy

predtým si pozri témy v sekcii
viewforum.php?f=9
alebo aj v tejto starostlivosti:
viewtopic.php?f=15&t=10888
viewtopic.php?f=15&t=3669
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Jojko » Uto 12.11.2013 17:08

Čaute,mám 19 týždňového berňáka a chcem mu dať do búdy na zimu slamu,alebo seno.Chcem sa spýtať či na takejto mäkkej podstielke nebudú trpieť klby ?A čo je lepšie seno alebo slama ? Ďakujem
Jojko
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod leuska » Uto 12.11.2013 19:45

Ako podstielka je lepsia slama a klby skor trpia na tvrdom..
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Ivanka.P » Uto 12.11.2013 20:29

Kĺby trpia na tvrdom ako písala Leuska. Ale na teplo seno nieje nič moc, Lebo obsahuje semená a prach. Slama (sú len steblá, čiže ako slamky a to jednoducho izoluje.)

Ak sa chceš niečo dozvedieť, kuk sem:
viewtopic.php?f=15&t=7340&start=15#p342084
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod anrom » Štv 22.09.2016 22:29

Zdravim, nasho chlpaca sme chovali na dvore a chcela by som ho zacat bravat ku mne do domu - iba na vecer, niekedy noc. Kolko hodin denne/ do tyzdna musi byt pes vonku, aby mu teraz na jesen narastla podsada (vraj to psom na zimu zhustne)? Je treba, aby mal v zime dobru srst, pretoze bude byvat vacsinu dna, ak nie stale, vonku, ako bol aj minuly rok. Napriklad keby bol teraz 4x do tyzdna na 9 hodin vnutri, cize 15 hodin vonku, je to OK? Dakujem.
anrom
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Vikiki22 » Pia 23.09.2016 18:14

:lol: To myslíš vážne, tie čísla? Je to úplne jednoduché - čím viac bude vonku. tým bude srsť hustejšia. Pes tak či tak prepĺzne, či je vonku alebo dnu. Na čísla sa príroda z tohto hľadiska teda nehrá určite. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Po operacii v izbe pred zimou?

Poslaťod Aszunin » Uto 04.10.2016 19:06

Zdravim Vas :) Chcel by som sa opytat, mam psika, Akita Inu, je to fenka, bude mat 7rokov. Bvam v dome a az do svojich 6 rokov bola stale vonku. V januari tohto roku bola na operacii kvoli chybajucemu vazivu v zadnej pravej labke (koleno). Je to uz vyliecene, ale zvykla si na izbu, lebo po operacii bola stale v izbe, ked uz mohla chodit a stehy mala vonku, tak cez den bola von, no v noci spala este dnu aj cele leto. A k tomu ide moja otazka. Moze to byt pre psika problem, ak by v zime resp. v chladnych mesiacoch, spavala v noci v izbe, ale rano ked ide kazdy do prace by sla von? (sama v dome ostat nemoze). Moze sa stat, ze sa podchladi alebo nejak inak ochorie kvoli zmenam teploty? (Napr. v izbe 18-22 a vonku 0, pripadne pod nulou?) Mal by som ju uz teraz na jesen, ked je este primerana teplota nechavat uz vonku? Alebo to psikovi nijak neublizi? Dakujem za info
Aszunin
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Po operacii v izbe pred zimou?

Poslaťod Vikiki22 » Uto 04.10.2016 19:18

Moje tiež fungovali tak v zime, resp. počas školského roka. Kým som bola v škole, boli vonku a v noci so mnou spali v izbe. Nič im z toho nebolo. Samozrejme, mali aj miesto, kam sa mohli v zime skryť aspoň pred vetrom a dažďom/snehom. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Slausa » Uto 04.10.2016 20:10

Tam podľa mňa nebude problém so zimou, akita má slušný kožuch. Skôr S tým, že si zvykla, že si pri nej, a budeš jej chýbať, a z toho môže napr v noci štekať
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod milinka » Pon 29.05.2017 5:27

ahojte,
mam hrozny dilemu,minuly rok na jar som presvedcila priatela na jazvecika.je dokonala, vychovali sme ju ako to slo, ale tuto jar ked sa harala sme to uz nevydrzali lebo este k tomu aj ohromne plzla, tak sme ju nechavali vonku na dvore. samozrejme, ked bolo velmi zima v noci, sla este dnu...ma len taku prepravkovu budu, ktoru som jej pod pristreskom vystlala a davala jej na noc flasu s horucou vodou...
teraz sme si ale museli osvojit aj jednu macicku, spava tiez vonku, takze v lete su obe na terase na pelechoch pod holym nebom.
Mam vsak obavy, ked pride zima, partner uz nechce aby pes chodil dnu, ze on im kupi zateplenu budu a budu v nej obe spavat.
Macka je v pohode, ona by tam lezala aj cely den a spala, ale pes ked sa rano zobudi, nemoze predsa cely den v tej zime alebo snehu pobehovat po zahrade a triast sa. ako mam presvedcit partnera ze jazvecik nie je stvoreny na to aby trcal v zahrade cele dni a nie na to som si ju kupila aby som s nou v zime ani nemohla byt poriadne...
plus mam obavy o jej zdravie hlavne, myslite ze by to zvladla v zateplenej bude?

Prosim poradte mate skusenosti s kratkosrstymi plemenami ze su v zime v bude? aky je vas nazor..
milinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod wer » Pon 29.05.2017 9:43

ehm. to asi nie je otazka na df, ako presvedcit tvojho priatela.... asi ste si mali pozistovat veci PRED kupou psa...
to ako kratkosrsty jazvecik??? jazvecik kedysi bol sice predovsetkymi polovny pes (a teda isto su aj teraz niektore linie - skor tie drotosrste, tipujem), ale v dnesnej dobe je to skor spolocenske plemeno. nemyslim, ze je uplne vhodne mat takeho psa vonku, navyse celorocne. :nie: nechcete mu radsej najst iny domov..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Slausa » Pon 29.05.2017 12:24

Offtopic: Známy mal celoročne vonku krátkostrstú jazvečicu a úplne v pohode, nikdy jej nič nebolo, spávala v senníku a dožila sa 14 rokov
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Elis » Pon 29.05.2017 12:27

Slausa píše:Offtopic: Známy mal celoročne vonku krátkostrstú jazvečicu a úplne v pohode, nikdy jej nič nebolo, spávala v senníku a dožila sa 14 rokov


obecne asi nemam nic proti psum venku. Jen by tam ten pes nemel byt sam. aspoň ve dvou.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Pes a zima - pobyt vonku vs. vnútri

Poslaťod Lindchen » Pon 29.05.2017 12:28

Za mňa tiež tak ako Elis hovorí...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť