Posledný odpočinok, kremácia

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod BestCat » Pia 09.11.2007 18:33

Ahojte pred nedávnom ma napadlo ked sme dali pred dvoma mesiacmi utratiť našu fenku ktorá bola ťažko chorá,že čo sa robí s telom psíka?viem,že je meožné si ju vziať domov a doma pochovať ale ked sme nemali kde čo sa potom robi s telom psíka?spália ho?
Lebo ked som robila v útulku tak tam im z policie doviezli takého zrazeného a potom došlo také veľké auto a toho psíka do toho hodilo a rozdrvilo ho to a strašne to bolo počuť no horor mali ste vidieť tie psy.Myslela som,že sa zbláznia.
BestCat
 

Poslaťod Jack » Pia 09.11.2007 19:19

Asi včera som dakde videl v TV že už je prvý zvierací cintorín a že sa už dá aj na slovensku dať spopolnit psa
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Poslaťod Aris » Pia 09.11.2007 19:31

Ano, ten cintorin existuje a preco ste si ju nemohli vziat domov??? Dako my to nieje jasne :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

pohreb

Poslaťod BestCat » Ned 11.11.2007 19:33

Vieš čo my sme ju nemohli pochovať preto lebo nikde tam sa nedalo ale keby sa dalo určite by sme ju pochovali lenže to by bolo dosť na nás.
BestCat
 

Poslaťod Jack » Ned 11.11.2007 19:43

A bola by si aj ochotná ju dať spopolniť ??? potom môžeš mať jej urnu všade kde sa dá ... V nejakom meste na SK som videl že to robia .. špeciálna pec
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Poslaťod Silwuska » Pon 12.11.2007 9:20

Bestcat...ked si svojho psika lubila tak nechci vediet kde skoncil...neny to nic prijemne :ua: ..teda ja by som si ho vzala nech by sa robilo cokolvek...aj keby som nemala miesto, tak by som ho radsej zahrabala niekde v lesiku... ten cintorin potesi (teda nie doslova :ua: )...lebo je to pre toho "clena rodiny" aspon dostojny odpocinok...a clovek si moze prist zo svojim kamosom niekedy pokecat...

boze hrozna tema :plac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 12.11.2007 9:41

jukel píše:A bola by si aj ochotná ju dať spopolniť ??? potom môžeš mať jej urnu všade kde sa dá ... V nejakom meste na SK som videl že to robia .. špeciálna pec


ano aj ja som videla na to reklamu. je to naozaj skvela vec a urcite to raz vyuzijem. vidi sa mi to take najlepsie. uf, snad som nevyznela ako cynik, al eviete ako to myslim.
mam totiz rovnaku skusenost ako bestCat, nemohla som to vtedy vsak ovplyvnit, nikto ma neinformoval co sa bude diat, bola to pre mna hotova vec.. nabuduce to uz bude lepsie.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod schnauzee » Pon 12.11.2007 20:18

Nuz, psika rozhodne nepochovaju.. a ak by si bola z KE, mas hned dalsiu moznost, kde psik moze skoncit.
Firma, ktora sprostredkuvava spopolnenie psikov je v Nitre, ale spopolnenie sa nekona tu na SK, ale v Cechach, tusim v Brne? Teraz si uz nie som celkom ista.
Pochovavanie v lese a pod. sa myslim tiez robi "na cierno", mam pocit, ze to nie je povolene, kvoli moznemu sireniu chorob a pod.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Poslaťod Silwuska » Uto 13.11.2007 6:51

Ulf kiez by ziadne nabuduce nebolo :ua:

schnauzee...no to je nacierno to je jasnacka...a zas pokial mal havinko nejaku nakazlivu chorobu, tak ti ho nevydaju (tusim,nie som ista) , alebo musis doniest doklad o spopolneni...inak to fakt neviem, ako to je...neviete to niekto zistit??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 13.11.2007 8:29

Silwuska píše:Ulf kiez by ziadne nabuduce nebolo :ua:

tak hej, len nemam doma Highlandera, takze ratam ze bude. :ua:

mne osobne by bolo jedno kde sa da psik spopolnit, sla by som tam.
Inak u nas v lese su dva psie cintoriny. na jednom su dvaja, Beny 1, Beny 2
a potom na Kacine, ak to niekto poznate, tak tam ich je hadam sest. normalne tam maju aj profi vyrobene kamene.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Uto 13.11.2007 8:41

No ved to je, ze vlastne ti zato nemoze nikto nic spravit kym ta neprichiti ho tam zakopavat...uz ked tam aj potom pojdes tak ti nedokazu ze bol tvoj...no profi kamen mi dojde zbytocny, ale nieco by som mu tam urco dala.. :ua:

No ved nikto z nas nema hajlandera...ale...je to strasne nie?? ked si predstavis ze o par rokov... :plac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 13.11.2007 8:52

jaaj, o tych par desat rokov, ak sa nic nestane.. to je este velice daleko a za ten cas zazijeme spolu strasne moc veci.
a ja to tak nejak beriem, ze ten cas, nech je akokolvek dlhy, ma svoj zmysel prave tak ako sa deje. ani viac ani menej. tym nechcem povedat ze mi je jedno kedy umrie, ale to, ze vsetko je tak ako ma byt, ho ci to tak na prvy pohlad nemusi vyzerat.
uf, zastavte ma fylozofujem a to neni dobre.
tak spat k teme :hi:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

spopolnenie

Poslaťod schnauzee » Uto 13.11.2007 9:28

S tou firmou, co zabezpecuje spopolnenie, netreba nikam chodit, vsetko vybavia, prevoz, odvoz, privoz...akurat to stoji peniazky. Vozenie sa robi v upravenom aute, nosit mrtve zvieratko len tak, no..nie je to sranda.

Mojho prveho kocura sme pochovali v lesiku, umrel nam doma (mal cca 1 rok), psika sme dali na pitvu a nemyslim na to, co s nim bolo dalej, nebolo by to prijemne. Umrel, ked mal 10 rokov, a to bol peso, co sa bezne doziva 15 rokov, 10, to je malo, ziadna poriadna staroba...ale choroba si nevyberie, rakovina zabila aj jeho :plac: Tiez som si myslela, ze mame este niekolko rokov pred sebou, este mame cas a zrazu prislo rapidne zhorsenie a vsetko sa velmi rychlo skoncilo...
Viem, ze kazde jedno zvieratko, co mam, raz bude musiet odist...ale jedine, co si zelam, aby to bolo konecne na starobu
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Poslaťod Silwuska » Uto 13.11.2007 9:33

Ulf...no ale fylozofujes pekne.. :smile: hej ved ja tiez viem ze raz mi odide, a ze dovtedy toho musime a chceme spolu vela stihnut :smile:

Schnauzee...tak tak :ua: ale 10 rocny bol ozaj mladunky...co to bolo za psika??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod schnauzee » Uto 13.11.2007 9:48

maly bradac... nema problem dozivat sa vysokeho veku, nie jeden tu taky pobehuje, ale zial :plac: drzal sa neskutocne statocne, pretoze to, co sa v nom naslo pri pitve, to nemohlo vzniknut za ten kratky cas, co sa mu stav zhorsil a predtym bol zivy ako stena..ale pes (a nielen pes) si na bolest pomaly privyka, nie vzdy je lahke nieco spozorovat. Trapili sme sa vsak s epilepsiou a prve zhorsenie stvau sa pripisovalo poskodeniu pecene z liekov..tych vetov vsak uz odvtedy nenavstevujem, pozerat sa sonom na nador velkosti vajca a povedat, ze to je len zvacsena pecen..no neviem
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Starostlivosť