Posledný odpočinok, kremácia

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod petricek » Štv 12.04.2012 17:01

hrivushka píše:teraz si to aj vyčitam, pochovať ju na záhrade som nemala možnosť, vonku som nechcela...ale utešujem sa tým, že už to bolo "len" telo, bez duše..tá už lietala v nebíčku a spomienky ostanú tak či tak.


Sto ludi, sto nazorov na posledny odpocinok, osobne si ale myslim ze najpodstatnejsie su tie spomienky a to co nam zostalo v nasom srdiecku po tych nasich zlatickach.
Obrázok
petricek
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 66
Bydlisko: Bratislava

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Večernica » Sob 12.05.2012 10:36

Veľmi zaujímavá téma... Mňa osobne by zaujímalo, či preferujete možnosť spopolnenia zvieratka alebo zvierací cintorín - pochovanie?
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Domča » Sob 12.05.2012 10:41

v zime, keď prišli tie veľké mrazy tak mi napadlo, že čo by som spravila,keby nedajbože nejaký z chlpáčov teraz odišiel..... jednoznačne by šiel na spopolnenie, a hneď ako by sa dalo by bol zakopaný u nás na záhrade..... neviem si predstaviť "odhodiť" ho do kafilérky :( ale na druhej strane chápem,ak niekto nemá možnosť,kde zakopať zvieratko....to by som asi roztrúsila popol na lúkach kde sme behávali a kde to mal havino rád....
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Večernica » Sob 12.05.2012 10:56

a co ak by u nas bol normalny velky cintorin spolocenskych zvierat ako v amerike alebo UK? dokonca v prahe je jeden nadherny a obrovsky...
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Večernica » Uto 12.06.2012 11:11

Nikto nic? :ua:
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Retuska » Str 13.06.2012 8:26

Ked mne zrazilo psika tiez sme nevedeli co s telom,hlavne ked to bol taky maximalny sok.Na zahradu nie,pretoze v dome byval dedo ktory bol na psika naviazany najviac z nas vsetkych takze (kedze sme z KE) odviezli sme ho na veterinu.no...nechcem vediet co tam s takymi telami robia.Sice viem ze existuju aj cintoriny pre psikov a hoc svojich 4 nozcov milujem,cintorin je pomerne dost drahy . :ua:
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod moth » Štv 04.10.2012 17:57

Dnes odisiel nas maly kamarat Oskar vo veku 15 a pol roka :plac:
Jeho majitel vyuzil sluzby petheaven.sk a bol spokojny :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Dodo_ZV » Pon 26.11.2012 14:55

Ahojte,
tak po 12tich rokoch radosti sme cez vikend zial museli riesit tuto smutnu zalezitost. Vdaka vsetkym za prispevky a reakcie, pretoze mi pomohli zorientovat sa v tejto problematike. Po dokladnom zvazeni vsetkych moznosti sme vyuzili sluzby petheaven.sk a maximalna spokojnost. Ostava uz len rozptylit popol na oblubenej lucke ...
Dodo_ZV
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Zvolen

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod kaciatko2121 » Uto 19.11.2013 15:03

http://brezno.dnes24.sk/dostojna-rozluc ... tka-165209 na slovensku idu vytvorit krematorium pre zvieratka
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod luciiik » Sob 28.06.2014 15:26

Chcela som zalozit tuto temu a som rada ze tu uz je... Po sestrinej vcerajsej skusenosti, ked sestra musela odniest nasu milovanu retrieverku do kafilerky a kazali jej, nech ju z toho vreca a deky vybali a hodi "hentam" medzi ostatne mrtvoly... (Bol piatok, veterinar to uz udajne nevedel inak zariadit.) Som rada ze je tato moznost co pisete vyssie. Urcite clovek nie je v takom soku ako sme ostali my... :ua:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Juraj1 » Ned 21.09.2014 9:13

Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod wendy1 » Pon 22.09.2014 10:54

Ahojte, neviete niekto ake su podmienky na zalozenie zvieracieho cintorina pre male spolocenske zvierata? Pripadne ako je to s kremaciou zvierat, ci im to spaluje krematorium pre ludi alebo ako to funguje?
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod pigie » Pon 22.09.2014 10:59

Maju vlastnu pec. A s cintorinom je to asi tak, ze to musi dodrziavat rovnake podmienky ako ludske cintoriny.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod hruska » Pon 22.09.2014 11:05

v Ziline sa vraj planuje zvieraci cintorin, to som zvedava..
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 22.09.2014 11:23

Ja by som dala spopolniť. Ináč mňa celkom zaujíma ako to funguje, keď pes uhynie. Myslím s telom. Nie každý má možnosť frčať do toho krematória. Kam s ním dovtedy? Mňa by to normálne asi ani nenapadlo, ale odkedy bývame na dedine, tak mám akýsi zvláštny pocit, že sa tu tým psom môže skôr niečo stať.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť