Posledný odpočinok, kremácia

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Posledný odpočinok

Poslaťod Pinklady » Uto 07.12.2010 10:49

keby nam to bolo tak jedno, ze je to len telo a nic viac, tak by sme davali do kafilerii aj ludi...no a ziadne pohreby by neboli. Ale prejavom kazdej vyspelej kultury je prave vzdat mrtvym uctu. V mnohych kulturach sa zvierata uctievali a len si zoberte, ze sa napr. v Egypte mumifikovali macky. Takze ak to raz pride, tak urcite vyberiem vhodnejsi sposob, nez je nejaka kafileria. Zvieratko tu so mnou prezije zivot a nemozem ho len tak niekam dat. Musim ho potom vyprevadit na onen svet prislusnym sposobom so vsetkymi poctami. Takze asi pohreb v krematoriu, alebo nejaky ritual z pohanskych cias, ci sa bude prekladat troma vrstvami kamenov v nejakej mensej jaskyni, alebo sa pochova doma na zahrade, daju sa fakt keby clovek chce nastudovat sposoby pochovavania zo starych kultur a verte ze moze byt pohreb ako ma byt. To zvieratko by sa na nasom mieste o nas tiez urcite patricne postaralo.
Inak ma napadlo, keby si do zahradky dam taky mensi dolmen, co je vlastne hrobka, tak by to bola okrasa v zahrade a pod tym by odpocival milacik. No megaliticka archiektura ma cosi doseba :no:
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: SLOVENSKO UŽ MÁ PRVÉ KREMATÓRIUM ZVIERAT

Poslaťod laugaritio.tn » Str 12.01.2011 17:09

Táto téma je dlhšie neaktívna. Neviete náhodou webovku na krematórium v Jablonovom.
A viem, že to je citlivá téma, ale Vy ktorí ste využili službu tohto krematória, napiste mi prosim ako to prebiehalo. Dakujem
laugaritio.tn
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Trencin

Re: SLOVENSKO UŽ MÁ PRVÉ KREMATÓRIUM ZVIERAT

Poslaťod terik » Sob 15.01.2011 21:13

to by aj mna zaujimalo, vopred dakujem :ahoj:
terik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Žilina

Re: SLOVENSKO UŽ MÁ PRVÉ KREMATÓRIUM ZVIERAT

Poslaťod 01dieselgirl » Ned 16.01.2011 23:37

link na ich stránku je hneď v druhom príspevku a je funkčný :ach: ... a o tom ako to prebiehalo tu tiež niekto písal.
kikus píše:My sme uz zial vyuzili sluzby krematoria v Jablonovom. Nas Putin bol piaty psik ktoreho tam spopolnili. Dozvedeli sme sa o nich z letaku u veterinara a ani sme na chvylu nezavahali. Boli k nam velmi mili a ustretovi a este v ten den vecer kedy zahynul sme ho tam odniesli a na druhy den po obede sme prisli pre pozostatky. Mohli sme si tam vybrat aj urnicku. Som rada, ze uz ta moznost tu je a nemusim psika poslat niekam do kafilerie.

asi to znie divne ale postup bude asi stále ten istý. čo viac by ste chceli ešte počuť?
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: SLOVENSKO UŽ MÁ PRVÉ KREMATÓRIUM ZVIERAT

Poslaťod ZdenulkaM » Pon 17.01.2011 9:11

ale to je web do nitry :ach: ale asi chcu web na to krematorium v jablonovom :pac:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: SLOVENSKO UŽ MÁ PRVÉ KREMATÓRIUM ZVIERAT

Poslaťod laugaritio.tn » Pon 17.01.2011 15:41

Takze dopatrala som sa aj sama- http://petheaven.sk/

Pani, s ktorom som telefonovala bola velmi mila a ustretova.
laugaritio.tn
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Trencin

Re: Posledný odpočinok

Poslaťod Zuzka M. » Štv 20.01.2011 9:56

Moja princeznička musela isť do kafilerie a nikdy si to neodpustim :plac: pristup tych zamestnancov tam bol asi taky ze keby som mala viac síl skočím na neho a vysvetlím mu že to nieje IBA PES ale je to MôJ PES a môj pes neskapal môj pes zomrel :plac: ale im je to tam úplne jedno ešte mi vynadal prečo nemám vrece, a ja som išla od veterinára ubolená, tak strašne vysílená že som už na to nemohla reagovať. jedná veľká škoda že v BA nieje psí cintorín, veď keď už chcú zarábať na tomto by zarobili, na kremáciu som už nemala peniažky nakoľko liečba mojej Sellynky vyšla okolo 3OO eur mesačne, ani som sa nenazdala že sa to stane :plac: no proste chápu to len ludia ktorý to zažili , ta neuveritelna bolesť, stale tomu neverite, pridete domov a tam nikto, uz nemate prečo ist von, moja duša bola prázdna ako nikdy predtým. tak velmi som ju milovala aj ešte stále milujem. po 9 rokoch čo som na ňu čakala bola som najstastnejší človek na zemi že sme spolu. a potom to prišlo ......... nič mi po nej nezostalo len spomienky, diplomy, fotky a obojok s jej menom. a dúfam že ja sa dožijem toho že v BA bude psí cintorín a spravím jej tam pomníček, toto je moje želanie. Lebo "ONI NIESU LEN PSY ONI SÚ ČASTO KRÁT AJ ZMYSLOM NÁŠHO ŽIVOTA"
Zuzka M.
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: SLOVENSKO UŽ MÁ PRVÉ KREMATÓRIUM ZVIERAT

Poslaťod sandrejka » Uto 25.01.2011 9:38

laugaritio.tn píše:Táto téma je dlhšie neaktívna. Neviete náhodou webovku na krematórium v Jablonovom.
A viem, že to je citlivá téma, ale Vy ktorí ste využili službu tohto krematória, napiste mi prosim ako to prebiehalo. Dakujem



Dohodli sme sa na termine, pani prisla, ulozila Oliverka do kosika spolu s hrackami a vecami, ktore miloval. Rozlucili sme sa s nim, vybrali urnicku, zaplatili a po 4 hodinach sme sa pre neho vratili. Je to, samozrejme, len v kratkosti, nazivo je to priserne. :plac: Pani je naozaj velmi mila. Myslim si, ze je to pre psika a jeho majitelov velmi dostojny sposob rozlucenia sa, hlavne, ked nemaju moznost pochovat si ho.

Offtopic: Pani nam hovorila, ze jej prave vcera volali dalsi ludia, ktori prisli o svoje male 4-mesacne steniatko. Preco sa toto deje? :ua:
sandrejka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3269

Re: Exhumácia-premiestnenie pochovaného psíka pri sťahovaní

Poslaťod Amy01 » Str 13.04.2011 21:08

Inak ako to je pri spopolnení? keď psík umrie nečakane, kam sa dá pokial sa odvezie do daného zariadenia? Nechá sa zatiaľ u veterinára? nejak si to neviem predstaviť
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: Exhumácia-premiestnenie pochovaného psíka pri sťahovaní

Poslaťod sandrejka » Str 13.04.2011 21:13

U veterinara.
sandrejka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3269

Re: Exhumácia-premiestnenie pochovaného psíka pri sťahovaní

Poslaťod Amy01 » Str 13.04.2011 21:14

Ďakujem.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: Exhumácia-premiestnenie pochovaného psíka pri sťahovaní

Poslaťod Sunny » Uto 19.04.2011 15:28

Morbídne, ale...môj drobček čakal doma v mrazáku :plac: Malý psík, veľký mrazák, takže sa to dalo.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Exhumácia-premiestnenie pochovaného psíka pri sťahovaní

Poslaťod Pinklady » Uto 19.04.2011 15:42

Moj ujo je preparator zvieratiek, uz je sice na dochodku, ale stale robi zakazky. Takze keby chcem tak urcite by mi vedel mojho milacika po odchode za duhovy most zvecnit. A ked som bola mensia, tak vzdy ked sme za nim prisli na jeho pracovisko, tak tam mal v mrazaku rozne zvieratka. vacsinou lisky, maleho rysa, medveda maleho...no smrdelo to tam tymi chemikalilami, ale bolo to zaujimave. Dufam, ze toto nebudem este hodny cas riesit.
Sunny, to ze si mala psika v mrazaku, no co ked sa neda inak... :no:
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Exhumácia-premiestnenie pochovaného psíka pri sťahovaní

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 19.04.2011 15:44

Na odľahčenie, u nás by bol s tým mrazákom problém :hi:

Inak to neviem, či by som si dala psa vypreparovať... to mi príde dosť morbídne, mať ho v obývačke, alebo kde, v poličke, vysávať ho a podobne. Myslím, že by mi stačil nejaký portrét. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Exhumácia-premiestnenie pochovaného psíka pri sťahovaní

Poslaťod Amy01 » Uto 19.04.2011 15:53

Sunny ja by som to riešila tak isto keby som v tom šoku vedela, že ju chcem spopolniť (ja by som proste bez nej nevedela odísť a nechať ju u veťa). Preto som sa aj pýtala, že či teda ostáva do druhého dňa hafan u neho ak je to neskoro večer.
Tiež by som ju nevedela dať ,,zvečniť" to by som revala furt keby som ju mala takto na očiach či ako to nazvať.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť