Posledný odpočinok, kremácia

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 22.09.2014 20:51

Luciiik, ono hlavne u nás je to teraz celé také komplikované. Síce sme v dome a baby sú vlastne stále v dome, viem že by chceli na ten dvor. Nemáme však oplotené a zatiaľ je to hudba budúcnosti nejaký plot. 2x sa mi stalo, že mi psi zdrhli a to som dovtedy tvrdila, že ako sa to dá, ale ono sa to fakt dá. :pac: Lebo som jednoducho tomu psovi verila, že neujde, ale akosi som zabudla, že mám teriéra a nie nejaké spoločenské plemeno. Zbadala mačku a bolo jej ukradnuté, že s ňou cvičím, hrám sa, mám žrádlo, pud bol silnejší. A keď sa mi tak stalo, že mi zdrhli obe, už neviem ako to presne bolo a našla som ich u niekoho v záhrade a keď som ich konečne odtiaľ dostala s bachorom ako šľak a pes mi padol rovno na betón, čo som nebola schopná ju udržať na rukách a nedokázal sa postaviť na nohy, tak mi to celé začalo akosi dochádzať. Keď zdrhli druhýkrát a stále nechodili, tak hlava začala pracovať ako ich niekto zabije, lebo tu sú im tí psi ukradnutí, ako kdesi dávi nejaké sliepky a pod. Odvtedy neboli spolu nikdy na záhrade a nikdy pustené. Len na striedačku a na stopovačkách. Lenže to je presne o tom, že už mohlo byť dávno po nich a tie výčitky aké by som mala. A tiež, tu behajú psi v jednom kuse vonku, nie raz sa mi stalo, že mi ich tu nejaký pes napadol a musela som ich brániť ako som vedela, či s bruchom alebo s malou v kočári. Nepríde mi to tu bezpečné. :ua:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod mairi » Pon 22.09.2014 21:27

hrivushka píše:Ja sa bojím že napr pôjdeme spať a ráno sa nezobudí, že bude mrtva v posteli pri mne.

no toto strasi aj mna, lebo jazvec mi spava rovno pri hlave, predstava ze sa rano zobudim a ona vedla mna tuha, brrr :rip: uz ma par krat tak vydesila, ze som sa zaobudila pes vedla mna nehybne, zacmukam na nu nic, zavolam, nic potiahnem za ucho nic, to uz regulerna panika, a az na silne zatrasenie sa pes pohne ze co blbnem :ach: :pac:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 22.09.2014 23:07

Ja teda neviem, ale myslíte si, že by ste sa nezobudili? Hlavne, ak pes s vami spáva? Ja myslím, že by ste sa zobudili, ak by čosi.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod hriva » Uto 23.09.2014 6:23

Čo ja viem, keď pes umrie potichu v spánku nemáš moc šancu. Kolko je takých prípadov že umrel partner/partnerka v spánku, nejaká krvná zrazenina a bolo, a človek to zistil až ráno.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod katkariinka » Uto 23.09.2014 6:44

Moj dedko tiez tak zomrel, vedla babky v posteli. :plac:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Sunny » Uto 23.09.2014 8:30

Ja som tak raz ráno našla Monču vedla postele, pocikanú, pokadenú, som myslela, že je po nej. Našťastie nebolo, "len" odpadla a akurát sa pomaly preberala. Ale u nej to mohlo prísť hocikedy, keď som bola v práci, vonku, alebo hockedy v noci...
A všetci čo sa boja zosypania - ľudské telo má jednu úžasnú schopnosť, ak je toho naňho v niečom moc, tak to niečo proste vypne. U mňa to tak vždy bolo, telo fungovalo, riešilo čo muselo, ale inak som bola jak v tranze, vypnuto. A zapínať sa začalo až keď som bola schopná to nejako zvládnuť. Odsledované nie len u mňa.
Jo a tie obavy čo by sa mohlo stať, tiež s tým mám problém :ua: Hlavne keď sa mi veľa krát stali veci, ktoré by ma ani nenapadli - keď Gili zdrhla za mačkou z oploteného pozemku, čo nikdy predtým nespravila a nenapadlo ma že sa to dá, a skončila rovno pod autom. Alebo keď si na prechádzke čmuchá v tráve a bác, vretenica ju kusne do čumáka. Alebo alergická reakcia na ATB. A teraz už aj denno denný strach, aby sa nejako nedostala dokopy s mojimi huskami, či sú dobre zavreté koterce kontrolujem furt na trikrát kým pustím krpatú :ua: Sa mi už veľakrát smejú, že moc riešim a furt si predstavujem katastrofické scenáre, ale neviem si pomôcť :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Buchťa » Uto 23.09.2014 8:50

Sunny píše:A všetci čo sa boja zosypania - ľudské telo má jednu úžasnú schopnosť, ak je toho naňho v niečom moc, tak to niečo proste vypne. U mňa to tak vždy bolo, telo fungovalo, riešilo čo muselo, ale inak som bola jak v tranze, vypnuto. A zapínať sa začalo až keď som bola schopná to nejako zvládnuť. Odsledované nie len u mňa.

Sa mi už veľakrát smejú, že moc riešim a furt si predstavujem katastrofické scenáre, ale neviem si pomôcť :nwm:


Sluníčko, jsme si velmi podobné. I to co píšeš, ohledně zesypání, je naprostá pravda, zažila jsem to. Je to jen v hlavě a ta hlava si to sama srovná a vyřeší.

Nemám sílu znovu tady vše rozepisovat, jak to bylo u nás. Jen to, že když víte, že dáte za pár dní pejska uspat, je již stanoven datum, pokuď se nic nezlepší, jste s ním venku a o kousek dál mu váš syn kope hrobeček .... a musíte to zvládnout. Nebylo by to fér vúči drobci a to si žádný pejsek nezaslouží :nie:

Obdivuji Sunny, že to včera zvládla vše napsat (já tu sílu nemám a i tak už řvu) a naprosto chápu její potřebu Monču ještě vidět a povykládat si s ní.

Žádný z mých drobcú neskončil v kafilérce, na to prostě nemám. I když byly třeba uspáni v Brně, tak jsem si je odvezla. Jen whipetka umřela dříve, než jsem tam stačila z BA přijet. A protože již byly v platnosti hranice a kontroly, tak spinká u našich na zahradě. A i když jsem tehdy bydlela v DNV v paneláku, ostatní drobci šli spinkat na Kobylí hlavu.

Bofinek s Faldíkem spinkají tady. I Ninka (kočička Miusiatka). Nejde o to, že kremace je drahá (a i váhově limitována), ale já nejsem ztotožněna s kremací (ani já nechci být spálena).

Domča, i v zimě se dá vykopat hrobeček (je potřeba - chlap, krompáč a lopata).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Sunny » Uto 23.09.2014 8:59

Buchti zvládla som to napísať po 3,5 roku. Skôr to nešlo ani mne. Čas lieči... Pri jej urne sa už vieme aj zasmiať, len nesmiem reálne myslieť na ten úplný koniec. Detto pri Beluške, mojej prvej. Tam je to ešte o kus dlhšie a hlavne požila si skoro 14 rokov a zaspala doma na posteli obklopená celou rodinou, takže to beriem trochu ľahšie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Terierka22 » Štv 09.03.2017 19:40

Ja by som nemohla mať telíčko svojho psíka zahrabeného niekde na záhrade :( :( my sme ho dali na kremáciu a potom sme si dali z toho vyrobiť prívesok u jedného pána čo sa tomu venuje. neviem ako to vyrába, ale je to veľmi pekné. príde mi to ako pekná spomienka, veď to bol člen rodiny :(
Terierka22
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod hriva » Štv 09.03.2017 19:51

Asi každý to vníma ináč... otec napríklad Betynku mŕtvu ani nechcel vidieť. Chcela som že ju pochovame ale nechcel ani počuť. Kričal na mna pred ambulanciou že už je to jedno, to uz neni jeho Bety.....predtým ako zaspala ju vybozkával rozlúčil sa a utekal preč. Na poslednú injekciu som tam ostala len ja. Strašne dlho zaspavala....
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod dusanka23 » Štv 16.03.2017 23:54

To čo hovorí Terierka22 presne riešila bratova priateľka, vyzeralo to krásne, potom už zostáva aký má na to človek názor. podľa mňa je to pekný nápad
dusanka23
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Buchťa » Pon 20.03.2017 18:19

Terierka22 píše:Ja by som nemohla mať telíčko svojho psíka zahrabeného niekde na záhrade


Proč hned taková slova ... :ua: . Jedná se o HROBEČEK, né NĚJAKÉ ZAHRABÁNÍ NĚKDE NA ZAHRADĚ.
To je fest rozdíl :vykricnik:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod AndreaT » Uto 21.03.2017 6:52

Ja práve ako by som to povedala, aby to v tomto prípade nevyznelo fest blbo " závidím", že si môžu toho psíka takto pochovať v rámci domu alebo záhrady. Aj moja bývala kolegyňa minulý rok takto pochovala svoju ridžbečku a moja teta majú na záhrade tiež hrobček ( zomrel im shi-tzu) a majú to veľmi pekne spravené. Príde mi to ako veľmi pekná a dôstojná pamiatka.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Russie » Pia 07.04.2017 13:49

Ahoj. Ja som si tiež dala po kremácii vyrobit krásnu sklenenú sošku, ako spomienku. Kedže v okolí nie je žiadny cintorín a bývam v paneláku, inú možnosť som nemala a je to pre mňa prijatelnejšie, ako mať doma na poličke urnu. Robí to firma Topa a vedia vyrobiť aj prstienok alebo prívesok na retiazku. Je to krásna forma spomienky
Russie
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť