Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod iiivetka » Uto 03.12.2013 19:42

Super, viacerí maju s tou riasou dobré skúsenosti :) Len mne to ta opica nechce zožrať :) Do akéhokoľvek jedla jej to dám,, tak ma odhalí :) My sme teraz skúšali olej na zuby od dokonalej lásky a fakt to funguje, perfektne to rozpúšťa kameň!
http://www.dokonalalaska.cz/e-shop/inde ... uct_id=122
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod luciiik » Str 04.12.2013 16:45

toto vyzera velmi dobre. :yes: lahko pouzivatelne. len ta trojmesacna doba je taka no. ked to mam pouzivat preventivne, tak to aby som si kupovala stale nove balenia. :lol:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Domivec » Uto 17.12.2013 14:43

Neviem ci uz to tu spominane bolo, ale mame problem so zubnym kamenom. Doma mame docasku, ktora ked k nam prisla z utulku tak mala nenormalne biele zuby. Ale ak je uz u nas dake 3-4 tyzdne, spravil sa jej hnusny zubny kamen. Z coho to ma? je nieco, co to spôsobuje? Krmime ju vsetkym..od kosti po granule..da sa to odstranit dako inak ako len prostrednictvom veterinara (a mozno aj cistenia zubov..neda si, je trocha agresivnejsia)..? Dakujem za odpovede
Domivec
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 395

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod luciiik » Pia 20.12.2013 14:35

Nemoze to byt inou vodou? Lebo napriklad my ako sme sa prestahovali, mame inu vodu, zda sa mi ze ovela chlorovejsiu ako predtym a tiez sa mi zda ze psiska maju zrazu rychlejsie povlak. :nwm:
Pocula som ze je osvedcena nejaka riasa, ktora sa pridava psom do zradla a kamen sa sam vycisti. Ale osobnu skusenost s tym nemam, takze tazko povedat. Aj pripravok plague off je na tejto baze zalozeny. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod durika » Sob 04.01.2014 22:21

vodou urcite nie... je rozdiel medz ZUBNYM a VODNYM kamenom... Princip vzinku ZUBNEHO KAMENA: Bakterie v ustach (tlame) vytvoria povlak (makka kasovita hmota) ak sa ten povlak nezotrie zo zubov, tak slina ktora neustale obmyva zuby obsahuje okrem inych latok aj mineraly a tie sa vyzrazaju do povlaku a tak ho vytvrdia a vznikne ZUBNY kamen.

a ak si psik nechce dat cistit zuby kefkou tak mu davajte kazdy den zut bud kosticky alebo tie bravcove usi a vsetko mozne z bravcovej koze
neexistuje zly pes... iba zly pan
durika
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Elis » Sob 04.01.2014 22:59

luciiik píše:Pocula som ze je osvedcena nejaka riasa, ktora sa pridava psom do zradla a kamen sa sam vycisti. Ale osobnu skusenost s tym nemam, takze tazko povedat. Aj pripravok plague off je na tejto baze zalozeny.


ma to byt morska kelpa (Ascophyllum Nodosum) -vyzkouseno nemam, ac jsem ji koupila -ale smrdi to -kupodivu, kdyz je to rasa:-) -po rybine. a ryby cuba nezere. takze mnozstvi, co do ni cas od casu dostanu nemuze se zubnim kamenem nic udelat:-(
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod durika » Str 29.01.2014 19:47

Pre vsetkych co chcu vediet ako to v ustach funguje (aj u zvierat)...
Kód: Vybrať všetko
http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/306588-bozk-je-intimny-akt-tak-sa-o-zuby-starajte/
neexistuje zly pes... iba zly pan
durika
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Ivanka.P » Pia 31.01.2014 10:47

dík za link. :jop: škoda že som sa ja naučila správne umývať si zoby až v 20tich rokoch, kedy išla sesterka študovať dentálnu hygienu. Ja som si zničila ďasná dvrdou kefkou a mám trochu odhalené krčky :plac:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Juraj1 » Pia 14.02.2014 12:50

Zdravím durika, mám jednu prosbu. Náhodne som objavil túto kefku a poprosil by som o profesionálny názor (použitie pre ľudí a i pre psíkov), moc díky, tu je link: http://www.soladey-eco.com/sk/
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod tulipánik » Štv 20.02.2014 16:32

Ahoj, tak nas Denko mal jeden zub zlomeny, takze dnes siel von aj s korenom + aj mu cistili zuby od kamena. A museli mu vttbrat dva zuby, ktore mu rastli mimo zubneho kruhu. Mate s tym niekto skusenost?
tulipánik
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Bydlisko: Brezno

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod durika » Str 26.03.2014 0:02

Juraj1 píše:Zdravím durika, mám jednu prosbu. Náhodne som objavil túto kefku a poprosil by som o profesionálny názor (použitie pre ľudí a i pre psíkov), moc díky, tu je link: http://www.soladey-eco.com/sk/



prepacte ze tak neskoro no dlhsie som mal vela roboty... tato kefka je na nic.. tie solarne hluposti taktiez s obsahom striebra atd... to su secko marketingove tahy... kefka musi mat malu hlavicku rovno zastrihnute stetiny ktore su makke a huste... ale pozor to ze vyrobca da na kefku oznacenie soft (makka) neznamena ze aj makka bude... mam vyskusanych kopec kefiek a najlepsia na slovensku je momentalne CURAPROX 5460 ako pre ludi tak pre zvierata... ale kedze maju niektory psi male papulky tak kludne mozete kupit kefku CURAPROX CURAKID alebo CURAPROX ATA
neexistuje zly pes... iba zly pan
durika
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Juraj1 » Str 26.03.2014 18:04

Díky a v pohode... domnieval som sa, že je to blbosť :lol: a chcel som si to potvrdiť... len ma zaujalo to menenie kyslého prostredia
Naposledy upravil Juraj1 dňa Ned 30.03.2014 19:28, celkovo upravené 2
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod wendy1 » Štv 27.03.2014 10:51

Offtopic: Durika myslis, ze vsetky pripravky na baze striebra nefunguju? Ja pouzivam tiez curaprox, ale stetinky neviem ake, musim pozriet najblizsie a skusim Tvoj tip.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Juraj1 » Ned 30.03.2014 17:35

Ahoj durika, pridám už i www tejto :jop: zubnej kefky (bez FTALÁTOV a Bisfenolu A), takže: http://www.curanatura.sk/
(používa sa v pohode)
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod durika » Pia 04.04.2014 21:17

Wendy urcite nefunguju striebro nema vplyv na bakterie v zubnom povlaku.. a Juraj tu kefku som skusal je priliz tvrda... to ze vyrobca napise ze je kefka SOFT neznamena ze aj taka je... ta "BIO" kefka je len dalsi oblbovak na ludi aby kupovali zbytocnosti....neskusal som to len ja ale aj vela mojich kolegin DH a tiez maju rovnaky nazor ako ja
neexistuje zly pes... iba zly pan
durika
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Hlohovec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť