Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Juraj1 » Pia 04.04.2014 23:37

durika, viem, že "naj" by bolo skombinovať túto rúčku a štetinky z KURAPROXU (5460), takže si zákazník (bohužiaľ) musí vybrať medzi štetinkami alebo škodlivosťou umelej rúčky... hmm :ua:
Pre všetkých o zúbkoch :jop: : http://www.rtvs.sk/radio/relacie/detail ... =slovensko :ahoj:
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod durika » Str 09.04.2014 13:41

Juraj1 no ved to ja volim radsej plastovu rucku a kvalitne stetiny je to mensie zlo ako opacne... a inak odporucam si vypocut odkaz co si dal zdielat.... hostom tam bol moj zamestnavatel :hi:
neexistuje zly pes... iba zly pan
durika
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Juraj1 » Štv 10.04.2014 18:57

:lol: a dúfam, že si to vypočujú...
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod luciiik » Ned 18.05.2014 11:05

durika píše:vodou urcite nie... je rozdiel medz ZUBNYM a VODNYM kamenom... Princip vzinku ZUBNEHO KAMENA: Bakterie v ustach (tlame) vytvoria povlak (makka kasovita hmota) ak sa ten povlak nezotrie zo zubov, tak slina ktora neustale obmyva zuby obsahuje okrem inych latok aj mineraly a tie sa vyzrazaju do povlaku a tak ho vytvrdia a vznikne ZUBNY kamen.

a ak si psik nechce dat cistit zuby kefkou tak mu davajte kazdy den zut bud kosticky alebo tie bravcove usi a vsetko mozne z bravcovej koze


viem ze je to rozdiel. ale predtym sme cistili kamen raz za dva - tri roky a presiel rok a musime uz ist, lebo uz tlaci na dasna. :ua: obom. plus mojmu priatelovi sa na zuboch zacal robit skaredy, akoby bodkovany povlak. zubar sa hned pytal ci sme sa neprestahovali. takze ja mam stale pocit ze tou vodou to moze byt... :nwm: v utulku piju vacsinou odstatu alebo dazdovu vodu z velkych nadob... doma cerstvu z vodovodu...
inak pocula som ze je nejaky kamen, co sa da psovi do misky a kamen nema. nema s tym niekto skusenost?
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Daniela238 » Štv 22.05.2014 19:11

Prosím o radu. Kedy bude pes normálne čulý po uspatí pri čistení zubov? U veterinára skončili asi pred 2 hodinami a psíka stále motá a nevie riadne chodiť, hoci by chcel. ďakujem.
Daniela238
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod zuzka:) » Štv 22.05.2014 19:32

to je normálne. nechaj ho niekde v klude poriadne dospať :smile:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Vikiki22 » Štv 22.05.2014 19:33

Po anestézii môže byť pes oťapený celý deň. Ak sa v noci poriadne vyspí, ráno mu nič nebude.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Retuska » Štv 05.06.2014 14:10

ahojky,chcem sa opytat,viaceri tu radili kelpu(morsku riasu) na zubky.kupila som ju,ale neviem ake by sa malo pouzit davkovanie...mam 20kg fenku a 2kg civavu...a 4kg kocura ak by to mohlo sa pouzit aj na macky...citala som ze je to tazke na oblicky lebo obsahuje vela jodu,preto sa bojim hlavne civave nakolko ma 13r.
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod luciiik » Sob 28.06.2014 18:14

ak by niekto chcel, posuniem olej 100ml od dokonalej lasky. Bolo z neho odkvapkanych asi pat kvapiek. Fajnovka pes z neho grca, co som aj tak trosku predpokladala a druhemu psovi sa nedostanem vdaka jeho divoko krivej sanke vsade kam potrebujem. Bohuzial ostavame pri cisteni ultrazvukom. :ua:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Barbor » Ned 07.12.2014 21:00

Ahojte!
Otazka skor na Barfistov...ako casto cistite vasim psom zuby? Ak vobec cistite? My sme ešte nečistili. Zuby ma pekne. Len informačne sa pytam...
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Aris » Ned 07.12.2014 21:25

Barbor, my sme na BARFe úplne od mala a zuby nečistím vôbec :smile: Popravde, nemám ani moc čo čistiť, také ich má krásne biele :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod kellee » Ned 07.12.2014 21:44

necistim, ma ich trochu zanesene obcas, iba zoskrabem prstom tesne popri dasne tam sa mu robi inak ee
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod hriva » Ned 07.12.2014 23:04

Necistila som nikdy. Bria má 5,5 a kameň žiadny. Akurát ich má zbrusene z aportovania
http://hrivushka.rajce.idnes.cz/nastenka/#_19.jpg
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod AndreaT » Str 21.01.2015 10:05

Používate niekto Dental Bite Plaque Off? Chcem sa spýtať, či je to dobré a či viac odporúčate pamlsky alebo prášok do jedla?
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Bratislava

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Csaba » Štv 26.03.2015 10:32

Dobrý deň.
Osobne nesúhlasím s informáciou kde uvádzate že pri čistení zubov s ultrazvukom treba uspať zviera.
Ja osobne pracujem s prístrojmi určené na čistenie zubov s ultrazvukom pre zvieratá ale aj ľudí.
A pri používaní tohoto prístroja sa neuspávajú zvieratá a čo je zaujímavé že sa zvieratá neboja prístroja ale naopak prístroj ich ukludnuje.
Csaba
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť