Fajnové packy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Fajnové packy

Poslaťod Sunny » Pia 18.07.2008 13:23

Neviem či som to dobre zaradila, tak ale snáď :smile:
S Mončou máme jeden "problém" - pokosená trávička je au au na pacičky. Na cvičáku sa mi niekedy medzi prekážkami presúva slimačím tempom a s takým trpiacim výrazom, že by som ju najradšej preniesla. Keď je tráva trošku odrastenejšia, tak nie je problém. Ale pár dní po kosení je to katastrofa. Rovnakým problémom "trpia" aj 2 Yorkshirky, čo tam tiež cvičia. Nejaké nápady čo s tým? Kukala som aj na tie botičky, ale teda neviem si predstaviť Monču v športových vibramách :ha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Fajnové packy

Poslaťod Nia » Pia 18.07.2008 13:55

sunny, z toho si nic nerob...aj Endy je na pokosenu travu fajnovucky a ked ma na nu stupit, tak sa na mna tak divne pozre a rychlo urobi potrebu a odchadza z tadial..neviem preco, a ja som si myyslela ze len moj peso je fajnovy...ja si myslim, ze to je tym, ze trava je pokosena a ked je troska suchsia tak je ostra...ked je rosa, tak v pohode ide na hocijaku travu.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Fajnové packy

Poslaťod Sunny » Pia 18.07.2008 14:14

No my sa snažíme behať agility a tam je to dosť prúser :smile: Teda našťastie beháme len tak hobbíkovsky, takže to vlastne nejako akútne riešiť nepotrebujem, ale keď si predstavím ako nejaký hafan uprostred pretekov zostane nešťaste stáť a dvíhať packy ako na ihlách... :ach: A aj tej Monči je mi ľúto, je jej to evidentne nepríjemné. A keďže sa lúka kosí tak nejako postupne, pichľavý úsek sa tam nájde vždy.
P.S. že by tí Yorkovia mali tie packy nejako fajnovejšie? Zatiaľ je štatistika 3 čistý Yorkovia a 1 krížený :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Fajnové packy

Poslaťod Fraga » Pia 18.07.2008 18:13

Sunny naša weimoša tak chodila na tom tábore jak baletka som myslela ze ju do zadku kopnem za to herectvo :pac: ale po chvíli si zvykla a uz bolo v poho. Ked nie su psy trénované - majú mäkké vankúšiky, tak ich to tlačí, ale je to zvyku :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Fajnové packy

Poslaťod Nia » Pia 18.07.2008 20:17

Sunny píše:No my sa snažíme behať agility a tam je to dosť prúser :smile: Teda našťastie beháme len tak hobbíkovsky, takže to vlastne nejako akútne riešiť nepotrebujem, ale keď si predstavím ako nejaký hafan uprostred pretekov zostane nešťaste stáť a dvíhať packy ako na ihlách... :ach: A aj tej Monči je mi ľúto, je jej to evidentne nepríjemné. A keďže sa lúka kosí tak nejako postupne, pichľavý úsek sa tam nájde vždy.
P.S. že by tí Yorkovia mali tie packy nejako fajnovejšie? Zatiaľ je štatistika 3 čistý Yorkovia a 1 krížený :smile:

ja netusim cim to bude...ale mozno maju jemnejsie tie vankusiky, kedze vacsinu casu su vnutri na koberci a tak..nemaju ich take velmi zhrubnute..teda u tychto plemien si to takto vysvetlujem, ale u weimaraka, to netusim
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Fajnové packy

Poslaťod Sunny » Sob 19.07.2008 8:52

No keby bola väčšinu času vnútri, tak to pochopím. Ale Monča je so mnou denne niekoľko hodín vonku, chodieva so mnou do stajne, v podstate všade kam môžu psi :smile: Ale je pravda že tam nikde nie je pokosená tráva. Tak si snáď časom nejako zvykne - tiež nás čaká tábor, uvidíme ako to tam bude. Díky :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Fajnové packy

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 19.07.2008 16:09

Asi jediná rada je, aby trávnik na cvičáku kosili skôr, ako narastie dlhá a po okosení z nej ostane tvrdé strnisko.
Nech to kosia každých 5 dní, každý večer polievajú a budete tam mať taký koberec, že sa vyzuješ aj ty :no: :lol: :jop:

Ak nie, tak si kúpte tie papučky. Taká tvrdá tráva naozaj nieje nič príjemné a môže to skutočne bolieť. :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Fajnové packy

Poslaťod calwen » Sob 19.07.2008 17:10

Nas cvicak je koseny stale-postupne vzhladom na rozlohu :jop:
Inak pre Moncu mozno ozaj papucky...doma 4 mam po Gerim tak mozem doniest otestovat na cvicak dakedy :smile:
Ja som ich pouzivala ked solili-vtedy mi pes nespravil dva suvisle kroky bez vrieskania :ua:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Fajnové packy

Poslaťod Sunny » Pon 21.07.2008 8:42

Cvičák je naozaj kosený priebežne, tráva sa nenecháva narásť dlhá, ale je tam viac buriny ako trávy, takže to pichá :ua: Včera mi Monča prešla 2 tunely a z druhého odmietla na tú trávu vyliezť, bolo mi ľúto ju vôbec na nejaké prekážky brať, ledva sa tam plížila a stál emi ukazovala packy, že boliiii.
Jeeej, pjosím pjosím vyskúšať papučky :smile: Kedy sa asi chystáte na cvičák? Prípadne by som sa mohla staviť u teba niekedy - je mi tej malej potforky ľúto ako sa na tom trápi, takže to musím čím skôr nejako vyriešiť :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Fajnové packy

Poslaťod calwen » Pon 21.07.2008 8:44

Noo na cvicak asi vo stvrtok ak bude pekne ale nie moc teplo :jop:
Alebo sa k nam dakedy pridaj do DNV na vencenie, denne o 9 :ahoj:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Fajnové packy

Poslaťod Sunny » Pon 21.07.2008 8:50

No zrovna v štvrtok nemôžem prísť, som na dovolenke :ua: Vrátim sa až v nedeľu poobede, takže v nedeľu by som už mala prísť.
A denne o 9 som už v robote :smile:
P.S a presúvam sa do SS :smile:

Inak ešte pre ostatných - nejaké typy na konkrétne botičky? Kujem.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Fajnové packy

Poslaťod Silwuska » Pon 21.07.2008 8:55

Na boticky by som sa vyprdla, packy budu este jemnejsie, a pak uz bez nich nebude moct chodit...skor by som pridala chodzu po betone, a tvrdych povrchoch...nech packy hrubnu..
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Fajnové packy

Poslaťod Sunny » Pon 21.07.2008 9:07

Takmer denne behá po stajni - betónová podlaha. K tomu so mnou po lese - konáriky, šutríky a všetko je v pohode. Len tá pokosená tráva je problém. A ona po nej odmieta čo len chodiť, nie to ešte behať. Včera som po cvičáku skladala Petbox a Monča sa naňho silou mocou snažila vyliezť, len aby nemusela byť na tej tráve :ua: Mne sa do tých botičiek moc nechce, už len tá predstava Monči v papučkách :ach: :ha: , ale neviem čo s tým, či ju nútiť po tom chodiť a dúfať, že sa to zlepší...a dúfať, že jej tým neznechutím celý cvičák, keď ju to tam furt bude bolieť...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava


Späť na Starostlivosť