Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Fenka nevie schudnúť

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Fenka nevie schudnúť

Poslaťod Lexi269 » Str 07.11.2018 8:03

Ahojte, prešla som všetky témy o chudnutí aj tu na fóre aj na nete všeobecne a žiadne z rád nám nejako nezafungovali :( Mám fenku kavaliera, má 6 rokov, 9.5 kg a už dlhšie sa snažíme o to aby schudla. Pribrala dosť nenápadne, od stola jej nedávame vôbec, maškrtu ma tiež len občas, nie každý deň a keď ma, tak len kúsok tyčinky takej tenkej. Kŕmime ju 2 x denne granulami, ktoré jej vazime podľa obalu a vždy trošku aj uberieme +raz za týždeň má kapsicku. Ona je dosť lenivá, hračky ju nebavia ale za gaštanmi sa ide dotrhat, za tými šprintuje ako divá :) Už dva mesiace jej skoro každý deň hádžeme plus sa prechádzame, pohybu teda má dosť, granule vážime a stále nechudne, dokonca váha niekedy ukazuje viac. Máte nejaké rady čo by ešte mohlo zabrať ? Napadlo mi ešte či to nemôže mať súvis s hormonmi. Pred rokom mala zápal maternice a liečili sme to liekmi, pekne jej to prešlo a odvtedy ma pokoj, no hara sa 3x do roka a spolu s tým že nevie schudnúť ma napadlo aj toto, či nemá nejaké hormonálne problémy. Aj keď ... Priberala pomaličky aj pred tými problémami s maternicou, ale vždy sa jej podarilo trošku aj schudnúť, tak sme to udržiavali. No teraz to nejde dole proste, keby aspoň 2 kg sa podaria, boli by sme radi.
Ďakujem za akúkoľvek radu :)
Lexi269
Okoloidúci

Barfer.sk

Re: Fenka nevie schudnúť

Poslaťod vavrena » Str 07.11.2018 8:26

Tak jej dajte menej granúl, keď nechudne :nwm: . Alebo skúste iné, sú kadejaké light verzie, možno jej vadia sacharidy v granuliach. Mäso ste neskúšali?
Ak je hladná, dajte jej varené zemiaky, to je na zaplnenie žalúdka, a nestrávi ich. Ale ak si prešla témy o chudnutí, tak toto tam je veľakrát napísané.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lexi269 » Str 07.11.2018 8:38

Skúšala som aj menej granúl, najskôr sme jej dávali o trošku menej, teraz sme viac odobrali a nič. A jasné že som skúšala rôzne light verzie na obezitu, nie obyčajné z Tesca...zato píšem sem, lebo fakt neviem čo ešte...
Lexi269
Okoloidúci

Poslaťod vavrena » Str 07.11.2018 8:41

A koľko granúl dostáva? A aké?
Skúste tie zemiaky.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lexi269 » Str 07.11.2018 8:47

120 g denne a Fitness trainer medium fresh chicken maturity. Skúsim tie zemiaky ako radíte :) ako odporúčate ? Polku dávky granúl a trošku varených zemiakov ?
Lexi269
Okoloidúci

Poslaťod Margita » Str 07.11.2018 8:49

Tie granule vážis podľa toho kolko má kil alebo podľa toho koľko by ich mala mať keby mala idealnu vahu?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Str 07.11.2018 8:56

120 gramov mi príde veľa, z toho asi neschudne, to bude akurát na udržanie váhy 8-9 kg, nie? Uber 30 gramov, a rannú alebo večernú dávku nech dostať pár kúskov zemiakov, v prípade, že bude vyslovene hladná a bude jej to chýbať. A teda ľahšie sa ordinuje mäsková diéta, granule radšej nemixuj, ak to nemáte vyskúšané a nevieš, ako na to zareaguje. Ak v poho, tak ok.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 07.11.2018 8:59

120g je veľa pre tak malého psíka. O niečo málo viac má môj 14 kilový.
A ako ti radia baby, na oklamanie bruška sú dobré rozvarené zemiaky alebo varená zelenina v mäsovom vývare napr. Chudnutie chvíľku trvá, ak má "tvrdohlavý tuk", ktorý je tam roky, treba vydržať, než sa to pohne.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lexi269 » Str 07.11.2018 9:14

Granule som na začiatku vazila podľa toho koľko má a niečo som odobrala. Teraz vážim podľa toho koľko by som chcela aby mala, ale to som začala len teraz pred pár dňami skúšať, tak snáď zaberie aj to a plus tie zemiaky. Vďaka za rady, skúsim jej teda znížiť a pridať zemiaky ak by bola teda hladná. Mäso zvláda v pohode kuracie, nemala s tým nikdy problém. Keby skúsim mäso tak asi koľko gramov ?
Lexi269
Okoloidúci

Poslaťod vavrena » Str 07.11.2018 9:44

150 gramov (surového) mäska, môžeš aj uvariť a podávať s jedným uvareným zemiačkom napríklad :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lexi269 » Str 07.11.2018 9:47

Ďakujem krásne, oddnes mením všetko a skúsim aj s tým mäsom, a snáď to pôjde :) veľká vďaka, naozaj ste pomohli ;)
Lexi269
Okoloidúci

Späť na Starostlivosť