Odstránenie zubného kameňa u psíka

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Odstránenie zubného kameňa u psíka

Poslaťod Nika 28 » Str 01.11.2017 19:15

Ahojte. Prosím Vás dá sa zubný kameň odstrániť aj jeho zoškrabaním alebo musíme to dať odstrániť ultrazvukom? Viem že existuje aj škrabka na jeho oškrabanie. Zaujímalo by ma či je aj nejaký sprej alebo roztok ktorý by zmäkčil zubný kameň. Niekedy bol sprej Beaphar ktorý ho zmäkčoval ale nikde ho už neviem zohnať asi sa už nevyrába. Neviete mi poradiť nejaký podobný roztok na zmäkčenie zubného kameňa alebo pastu.
Nika 28
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Odstránenie zubného kameňa u psíka

Poslaťod Margita » Str 01.11.2017 19:47

skus enzymaticku pastu orozyme,napriklad
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Odstránenie zubného kameňa u psíka

Poslaťod elfinka » Str 01.11.2017 19:51

Najviac dobrych skusenosti som postrehla s pridavanim morskej riasy do krmenia - kelpa, resp. riasa rodu Ascophyllum Nodosum.
Draha verzia je napr. PlaqueOff, lacnejsie rozne barfshopy a ine predavaju tu riasu sypanu.
Po nejakom case uzivania by to malo kamen trosku uvolnit a potom ide skrabkou pekne dole, pripadne si ho potom pes vie zoskrabat aj sam pri ohryzani kosti.

Tolko teoria, osobne odskusane nemam, ale chystam sa.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Odstránenie zubného kameňa u psíka

Poslaťod moschino » Str 01.11.2017 20:04

Ja mam odskusany orozyme aj kelpu a ani pri jednom som nezbadala nejaky efekt :nwm: ale raz chcem este dat sancu orozyme pri druhom psovi
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava


Späť na Starostlivosť