6 tyždnové šteniatko a prechádzky

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

6 tyždnové šteniatko a prechádzky

Poslaťod mirinkat » Pia 07.10.2016 11:46

Zdravím všetkých, mám otázku do pléna. Mám 6 týždňové šteniatko. Museli sme ho dať preč od mamy, lebo sa nakazila nejakým vírusom a začala to prenášať ako na šteniatka, tak aj na ostatné psy v dome. Mám ju (šteniatko) teraz doma u seba a otázka znie, či môžem s ňou chodiť na krátke prechádzky po vonku, alebo mám čakať kým nebude mať potrebné očkovania. Prešla som si fóra a nikde som sa to bližšie nedozvedela. Všade sa väčšinou jedná o staršie šteniatka a zaočkované. Ďakujem za odpovede.
mirinkat
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: 6 tyždnové šteniatko a prechádzky

Poslaťod Vikiki22 » Pia 07.10.2016 11:49

Ak sa mama nakazila "nejakým vírusom" a prenáša to na šteniatka, ktoré zrejme už nemajú imunitu a ty chceš s takým šteňaťom chodiť po vonku? Vážne?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: 6 tyždnové šteniatko a prechádzky

Poslaťod mirinkat » Pia 07.10.2016 11:53

Napísala som, že to začala prenášať. Nie, že to preniesla a všetky šteniatka sú nakazené. Včas sme zdravé šteniatka oddelili, aby sa nenakazili od tých, čo už boli. A šteniatko mám už pár dní a nevykazuje žiadne známky choroby. Taká blbá zase nie som. Preto sa pýtam, či s ním môžem chodiť von, alebo ho mám držať vnútri.
mirinkat
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: 6 tyždnové šteniatko a prechádzky

Poslaťod Margita » Pia 07.10.2016 13:27

a ako sa prejavuje ten "nejaky virus"?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: 6 tyždnové šteniatko a prechádzky

Poslaťod mirinkat » Pia 07.10.2016 13:55

Bol to kašeľ, nádcha a riedka stolica. Malá je od mamy vyše týždňa a nič také som u nej nespozorovala.
mirinkat
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: 6 tyždnové šteniatko a prechádzky

Poslaťod Margita » Pia 07.10.2016 13:57

a ostatne steniatka?tie tiez kaslu?len to jedno nie?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: 6 tyždnové šteniatko a prechádzky

Poslaťod mirinkat » Pia 07.10.2016 14:09

Steniatok bolo 5 a hneď sa brali od mamy ked ochorela. Mama je v docaske a 2 sa hneď adoptovali, čiže neviem ako na tom su. Moja bola z tých 3 ostávajúcich a tam len jedno malo hnačku a tie zvyšné dve (vrátane mojej) nevykazovali žiadne známky choroby. Tu na ulici psov nemame preto som chcela vedieť ze ci ju možem brat aspoň na pár min von alebo do toho očkovania stále dnu. Doma ju mam len druhý den.
mirinkat
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: 6 tyždnové šteniatko a prechádzky

Poslaťod Elis » Pia 07.10.2016 18:27

mimo psy je treba ji brat.
a i tak to neni bez rizika -nicmene, jestli je ji sest tydnu, nic ti nebrani naockovat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: 6 tyždnové šteniatko a prechádzky

Poslaťod vavrena » Pia 07.10.2016 20:21

Samozrejme, treba chodiť. Ale nepúšťať k hocijakým psom, len k stopercentným, ktorí tomu šteňaťu neublížia, nepodupú ho, nevykvákajú bezdôvodne... teraz si malé robí názor na svet, do ôsmych týždňov si vtláča najdôležitejšie a najzákladnejšie vecičky do hlavy :smile: . Napríklad besnota sa očkuje o dosť neskôr, a bola by hlúposť mať šteňa zavreté doma.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: 6 tyždnové šteniatko a prechádzky

Poslaťod mirinkat » Pia 07.10.2016 20:23

Dakujem za rady :)
mirinkat
Okoloidúci
 
Príspevky: 5


Späť na Starostlivosť